Taboo (2017) (seriál)

Kdyby tohle pouštěli dětem ve školách, určitě by je ty dějiny najednou zajímaly.. :) Mně to sedlo perfektně, tajemný a málomluvný Hardy, špinavá atmosféra, co se dá krájet, prostředí plný bahna (nejen na zemi, ale i v tehdejší společnosti), intriky, kam se podíváš, dokonalý průřez tehdejších společenských vrstev s náhledem na jejich neduhy, dějové zvraty a hajzlíci všech druhů, od Východoindické společnosti přes šlapky až po samotného regenta, jehož make-up byl extra hnusácky působivý.. honem rychle druhou sérii, prosím!

John Wick 2 (2017)

Proč?? Ach jo, proč?? Zatímco loni se o průser roku postaral Sebevražedný oddíl, bojím se, že letos to vyhraje John Wick 2.. Od dob Matrixu Keanu Reevese žeru, John Wick u mě v prvním dílu zabodoval na celý čáře, ale tohle pro mě bylo hodně hořký probuzení ze snu. Největší negativa ve zkratce: absence příběhovosti, nulové vykreslení postav, celková překombinovanost, nadměrně postav, dlouhatánské nudné akční scény bez špetky originality, stopáž 122 min, plochej soundtrack a Wickovo rozsekaný auto! :) Co bych vyzdvihla, je scéna u krejčího, ta mě bavila..

Stranger Things (2016) (seriál)

Vlastně ani nejsem schopná přesně říct, co je u Stranger Things určujícím faktorem k tomu, že ho v současné chvíli hodnotím jako nejlepší seriál, který jsem doposud viděla. Nejsem fanda sci-fi ani hororu, ale právě tyto prvky mě na tomto seriálu nesmírně bavily. Will si v seriálu až tak moc nezahrál, zato Mike, Lucas i bezzubý Dustin byli naprosto báječní! Dokonce i Winona Ryder, které běžně nemohu přijít na jméno, byla velmi příjemná a role hysterické matky se zhostila s grácií. Další superlativy ve zkratce: nostalgická atmosféra z osmdesátých let, kostýmy, hudba, dialogy, lekací momenty a zábavně-naučné pojetí fyziky! :) Nemohu se dočkat druhé série a pevně doufám, že ji tvůrci neuspěchají a bude dosahovat takových kvalit jako ta první..

Proč právě on? (2016)

Komedie nejsou mým oblíbeným žánrem, ale tahle velmi mile překvapila. Tou dávkou sprostých slov mi to připomínalo Méďu, který mě také děsně bavil. Cením si toho, že konec nesklouzl k typickému americkému happy endu a ona řekla "ne".. James Franco má obrovský talent a tímto snímkem pouze poukázal na to, že je universální herec, který dokáže ztvárnit téměr všechno. No a navíc, když Kiss jsou i vaší nejoblíbenější kapelou.. ;) 80%.

Assassin’s Creed (2016)

Ne, tak tohle mě vážně nebavilo.. Je mi úplně fuk, jestli je předlohou k filmu hra nebo cokoliv jinýho. Já, jakožto divák, se chci bavit a strávit čas něčím, co mě zaujme. Místo zájmu mě ale spíš v kině přemáhal spánek. Vadila mi roztěkanost akčních záběrů, nadbytečné množství střihu, absence zásadního konfliktu, chvílemi jsem měla pocit, že mě už ani nezajímá, co se ve filmu děje, jen si přeju, aby už skončila další bojová nebo utíkací scéna a posunuli jsme se vpřed. Světlé momenty mi zajistila Marion Cottilard, která byla jako vždy úžasná.

Šťastný Nový rok (2011)

Velmi laciné a "klišoidní".. :-( Vlastně jsem pořád nepochopila, jak je možné, že se na tak béčkový scénář nechala ukecat taková plejáda hvězd. Tohle je perfektní příklad určitého druhu romantické komedie, na kterou koukají single ženský, můžou se u ní uvzdychat a pak ještě několik dní doufají, že něco takového by se mohlo stát i jim. Uffffff...

Lída Baarová (2016)

Bylo zde napsáno už hodně o tom, proč tento film nepatří právě k těm nejlepším. Nechci to tedy vypisovat do detailu a dost možná opakovat názory shodující se s jinými. Jednoho krásného večera dávali Lídu Baarovou na ČT1, a protože jsem neměla žádný jiný film v plánu, řekla jsem si, že když kolem toho byl takový mediální humbuk, dám tomu šanci. Pro mě osobně bylo špatně především následující: naivní zpracování velmi zajímavé látky, patetické dialogy, nelogičnost dabingu vs titulky (především když mluví Pavel Kříž jako Hitler česky, pak i Goebbels a další němečtí hrdinové), přehrávání, tvrdé a umělé dosazení historických momentů Německa do scénáře, nedostatečné vykreslení postav a jejich motivů, příšerně trapná milostná scéna s Goebbelsem a nesmím opomenout ještě otřesný soundtrack!!! I přes skřípání zubů a toto všechno jsem film dokoukala a našla jsem i pár drobných pozitiv: perfektně zmáknutá reklamní kampaň a PR, díky níž byl film v kinech hojně navštěvován, propracované kostýmy, obsazení Lenky Vlasákové a Gedeona Burkharda. Kdybych ale měla za toto zaplatit v kině 150,- za vstup, rvala bych si vlasy.

Příchozí (2016)

Už dlouho jsem neviděla takhle mistrně odvedené, dramatické a zároveň citlivé sci-fi. Pokaždé zajásám, když mě film něčím překvapí a Příchozí rozhodně překvapit dokázali. Bála jsem se vizuální části mimozemšťanů, bála jsem se, že se zase bude bojovat a bude mi naservírována lehčí verze Dnu nezávislosti. Tenhle film ale všechny podobné náznaky popírá a jde svojí vlastní cestou, kterou zdobí výkon Amy Adams.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Bála jsem se, abych se na tento snímek "nepřetěšila". V poslední době se mi totiž stávalo celkem často, že jsem byla nadšená z trailerů a pak přišlo zklamání. Navíc holduji daleko víc starším Burtonovým filmům, u těch pozdějších mi přišlo, že už se jaksi vyčerpal a nebylo tam ono dřívější kouzlo. Tohle ale rozhodně nebyl ten případ.. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti je fantasy symfonie přesně podle mého gusta. Za celých 128 minut jsem se ani jednou nenudila, ani jednou jsem nepomyslela na to, v jaké fázi se film nachází. Za mě největší pozitiva: skvělý Samuel L. Jackson a ty jeho děsivý špičatý zubiska, okouzlující a přesvědčivá Eva Green, nádherné a propracované prostředí filmu, skvěle natočená část s časovou smyčkou, smysluplnost příběhu a konečné vyvrcholení už bylo jen třešničkou na dortu. Děkuji, Time, za tuhle pěknou podívanou..

B.S.P. Live (1995) (koncert)

Tento koncert je v celkem dobré kvalitě možné najít i na youtube.. doporučuji! Dnes po více jak dvaceti letech je schopen Kamil zazpívat všechno stejně dobře, ne-li lépe, hodně zapracoval na intonaci a je to znát..