Spotlight (2015)

Tenhle film mnou doslova otřásl.. scénář byl šokující, ale hlavně herecky to byla symfonie. V mých očích se stal Mark Ruffalo hlavním dirigentem, kterému zdatně sekundoval Michael Keaton. Nebylo to lehké téma k zfilmování, obdivuji Toma McCarthyho, jak bravurně si s tím dokázal poradit..

Tři bratři (2014)

A tohle myslel Svěrák jako vážně?? Po delší době jsem se o Vánocích těšila na novou neokoukanou pohádku.. o to větší to pro mě bylo zklamání!!! Lituju lidi, kteří dali 150,- a vyrazili na tuhle slátaninu do kina. To bych si vážně rvala vlasy.. Fušérsky odehrané, přihlouplé dialogy, neustálé kouskování příběhu díky vypravěči, natvrdo nanucená slova do písní, aby tam tak nějak jakoby zapadala.. děs, hrůza a utrpení. Dělám to opravdu sporadicky, ale neměla jsem dostatek psychické odolnosti na to, abych tento kousek dokoukala.. nikdy víc, děkuji! :-(

Lepší už to nebude (1997)

Občas Jacka Nicholsona podezřívám z toho, že částečně musí být magor nebo cvok, protože zahrát to s takovou lehkostí jako on se snad ani nedá, pokud to ve vás opravdu aspoň trochu není. Pokud se chcete ze srdce nenuceně zasmát, doporučuji projekci této komedie. Miluju ty ironické hlášky, kterými Melvin častuje další protagonisty tohoto filmu.. zkrátka tohle nemá chybu!

Labyrint (2015) (seriál)

Na začátku se to jevilo dobře, řekla jsem si ale, že počkám s hodnocením až na samý konec seriálu. Obsazení velmi dobré, Langoš nezklamal, Kanócz k němu docela i dobře zapadla, byť jsem se tohoto spojení trochu obávala. Prvních pět dílů mě to vážně bavilo, ale co se stalo potom v těch dvou posledních?! Nechápu, jak mohl ten konec někdo takhle zmršit!? Buď to bylo podělaný už ve scénáři anebo se s tím Strach špatně vypořádal, když rozděloval jednotlivé epizody. Působilo to na mě tak, že to najednou všechno potřebuje ukončit, dovysvětlit a má na to jen omezenou minutovou stopáž, tak splácal páté přes deváté a výsledkem byla příšerná poslední epizoda..

Propadlí lásce (1997)

Ta určitá dávka prdlosti Meg Ryan sedí, konečně jí taky můžeme vidět v trochu jiné poloze, než na jakou jsme u ní zvyklí. Film jsem viděla úplnou náhodou a musím říct, že jako nenáročná oddychovka to fungovalo výborně. Matthew Broderick mě překvapil svým komediálním talentem, dobře vybraná dvojka..

Láska nebeská (2003)

Nemám ráda romantické komedie a už vůbec nemám ráda Hugha Granta.. nechápu, proč většina ženských o něm tvrdí, jak je sexy a kdesi cosi. Mně sexy nepřijde ani trochu, spíš jako slizoun, ale co - proti gustu.. :) Nicméně tahle komedie mě vážně velmi mile překvapila, to herecké obsazení samo o sobě je dost zavazující. Pochybuju, že by do filmu dokázali natáhnout takové množství hvězd, kdyby byl scénář nějakým způsobem podprůměrný. Jednoznačně nejzapamatovatelnějším hrdinou celého příběhu se pro mě stal Bill Nighy, jeho vánoční verze songu Love is alround me mě bude provázet už pokaždé, když ho uvidím, i když v jiném filmu! Jeho postava se vážně povedla!!! :) Nakonec mi tady nevadil ani ten Hugh.. ;)

Její případ (2005)

Nejsem schopná posoudit, až do jaké míry byl tento příběh založen na skutečných událostech, jak film hned na začátku avizuje, ale i kdyby to byla jen třetina toho, co se tam dělo, bohatě by to stačilo. Poutavé vyprávění hlavní hrdinky Josey je nastartováno hned úvodní sekvencí, kdy jste svědky toho, jak se s ní její manžel zrovna nemazlí. Jak příběh plyne, říkáte si, že tahle ženská musí být už snad z ocele, protože to, co si prožila, by jen tak někdo nedal. Bohužel postupně zjišťujete, že té bolesti se v ní skrývá daleko víc. Obdivuju výkon Charlize Theron, už ve Zrůdě dala všem najevo, že patří na herecký Olymp. Tímto snímkem mě opět přesvědčila o tom, že i do budoucna budu vyhledávat výtvory, na kterých se jakkoliv podílela.

Hunger Games (2012)

Nemůžu si pomoct, ale tohle pro mě bylo vážně zklamání. Nikdy mě námět Hunger Games moc nebral, ale s přibývajícími články a masovou reklamou na tuto pokračující sérii jsem se rozhodla, že si stáhnu všechny díly a dám tomu šanci. Chápu, že hlavními hrdiny jsou děti. Tento fakt mě na začátku příběhu zaujal, ale po úvodní dvacetiminutové sekvenci vzal rychle za své. Ten příběh nemá snad vůbec žádnou zápletku, je předvídatelný, některé postavy jsou naprosto nedotažené a jejich dialogy jim nevěřím. Jennifer Lawrence je opravdu mladá talentovaná herečka, ale sama nemá šanci tohle utáhnout. Dovedu si představit, že v knize jsou určité pasáže popsané záživněji, do filmu se je ale přenést nepodařilo. Nechám chvíli svůj názor uležet, ale v současné chvíli se bojím, že ke druhému a třetímu dílu se vůbec nedostanu.

John Wick (2014)

Takhle si představuju správnej akční film - pořád se něco děje a než se naděju, je konec.. :) Film si na nic nehraje, je tak nějak "krásně jednoduchej", ale pořád akčňák se vším všudy: jasný motivy, klasická zápletka, hlavní hrdina, kterýmu fandíte od začátku do konce, starej dobrej ruskej mafián a kolem něj banda goril, který stejnak ve finále nezmůžou nic. A právě tohle se vám na tom líbí! Určitě do budoucna nezůstanu u jedný projekce a Johna Wicka znova ráda potkám.

Ex Machina (2014)

Opravdu vydařený sci-fi snímek. Alicia Vikander je jako robotka vážně fantastická. Povedlo se jí to, že i ve mně vzklíčilo semínko pochybností a byla jsem nucená připustit si eventuální nebezpečí při vynalezení a vývoji umělé inteligence. Konečný zvrat mě ohromil.