Angelika, markýza andělů (1964)

Ako tak citam komentare,neubranim sa presveceniu,ze muzi su snad este vacsi romantici ako zeny,len si to nechcu priznat ;)

Hvězdná pěchota (1997)

Vyborny film.Jeden s mojich oblubenych akcnakov.Dovolim si dokonca povedat ,ze sa mi pacil viac ako kniha ktora je v trosku inej rovine.Verhoeven mnohe, az brutalne, sceny odlahcuje humorom,takze sa cez to clovek jednoduchsie prenesie.Vykony hereckeho quarteta Van Dien,Meyer,Richards a Harris su velmi dobre,naozaj nechapem ako niekto moze o Casperovi van Dien povedat ze je herecke drevo.Mne osobne sa jeho herecky prejav pacil snad v kazdom filme co som s nim videl a je len skoda ze nedostal viac prilezitosti.A este by som nazaver vyzdvihol vybornu hudbu Basila Poledourisa.A za zmienku stoji i piesen ktoru vo filme naspievala jeho dcera Zoe Poledouris I Have Not Been to Paradise(povodne D.Bowie) ta mi znela v hlave dlhu dobu.

Cranford (2007) (seriál)

Dalsi kvalitny anglicky miniserial.Dej sa oproti serialom rozbieha pomaly a pozvolna.Pribeh obycajnych ludi s ich obycajnymi kazdodenymi starostami a radostami,castokrat riesia problemy ktore su s nasho pohladu malicherne a smiesne,ale pre ludi s Cranfordu su dolezite.Celou seriou sa nesie autorkyna viera v ludi,v dobro v kazdom cloveku, v ludi ktori i napriek svojim malomestiackym sklonom su v podstate dobry,ochotny pomoct ludom v svojom okoli,svojim priatelom a susedom.Je trosku skoda,ze takto sudrznost,ktoru bolo i u nas kedysi vidiet na dedinach sa pomaly vytraca. Herecke obsadenie je skvostne Judi Dench,Imelda Staunton,Simon Woods a dalsi,...vyborne herecky a herci.Trufam si povedat,ze v europe lepsi herecky ansambel ,ako ten britsky,nieje. Pre milovnikov britskych serialov by som dal do pozornosti serial Downton Abbey,ktory sa mi pacil dokonca este o cosi viac.

Protiúder (2010) (seriál)

1 seria ma uchvatila,mozno i preto ze v hlavnych rolach hrali moji oblubeny herci R.Armitage a A.Lincoln.Bol som naozaj zvedavy na 2.seriu a bohuzial bol som sklamany.Cele herecke osadenstvo sa zmenilo a hlavne serial nabral na vulgarnosti scen(niekedy menej je viac),co mi celkom vadilo.Mozno to s mojej strany chcelo viac trpezlivosti a pockat ako sa to cele rozbehne,ale nemal som na to silu a nechcel som si pokazit dojem s 1 serie. 1.seria ****+ 2.seria nehodnotena (asi by som nebol objektivny)

Panství Downton (2010) (seriál)

Neviem si pomoct,ale anglicke filmy s obdobia medzi napolenskymi vojnami a 1 sv.vojnou ,patria medzi moje oblubene.Doba ked slusne spravanie bolo niecim co bolo samozrejme,pestovala sa kultivovana konverzacia,ked sa na pozadi aristokratickeho prostredia,vynara vplyv priemyselnej revolucie a vznikaju triedne rozdiely v podobe ako ich pozname dnes.Vznesene aristokraticke rody zanikaju a na prahu caka novy vek.Stare zvyky ale zomieraju pozvolne a ludia z roznych spolocenskych vrstiev sa este len tazko prisposobuju novym casom. Musim povedat ze serial ma uchvatil hlavne skvelymi dialogmi s typicky anglickou lahkou ironiu.Hlavne zenske postavy su vyborne Cora Countess of Grantham,Violet Dowager Countess of Grantham,Isobel Crawley,alebo s sluzobnictva Anna,Sarah O'Brien ci poplasena Daisy..vsetky vyborne vykreslene a zahrane.Hlavne stara grofka Violet dokazala casto na mojej tvari vycarovat lahky usmev.Vyborne.Viac takychto serialov.