• Krátkometrážní
  • Hudební

Bliss (1917)

Superhviezda nemej grotesky tu nepredvádza nič, čo by ste od neho čakali. Minimum vypointovaných gagov a kaskadérskych kúskov.

Looking for Trouble (1919)

Priemer nemej slapstick komédie, našťastie na ploche iba skromných 10 minút. A ani na tak malej ploche sa neudeje nič strhujúceho.

Fully Insured (1923)

'Snub' Pollard natočil neuveriteľné množstvo grotesiek, nikdy sa však nezaradil medzi superstars. Tento jeho počin poukazuje, prečo tomu tak nebolo.

A co dál... (1979)

Nominácie zaslúžené, moja divácka vďačnosť tým pádom primeraná. Skombinovať športovú drámu s coming-of-age komédiou, rozhodne nebolo ľahké. Iba ak by ste mali výborný scenár a skvelý režisér svojich skvelých hercov. A ak máte kameramana, ktorý vám z filmu urobí malý perlový náhrdelník z kompozične dokonalými zábermi, máte vyhrané.

Laura Hasn’t Slept (2020)

Možno som neurobil dobre, ak som si tento krátky predobraz pustil pred celovečerákom SMILE. Z tých 10 minút, ale pekne mrazí a záverečná ,,explozívna´´ ľakačka, ma skoro zaryla do kresla.

Pila (1922)

Výpravná a akčná groteska. Myslím, že Larry Semon nebol ,,pussy,, a medzi tými najlepšími sa rozhodne nestrácal. Je vidno, že občas do toho položil viac ako maximum.

The Waiters' Ball (1916)

Fatty Arbuckle & Al St John. Chýbal už len Frigo. Ten sa ale pripojí až za pár rokov. Aj bez neho je to ale turbulentná groteska z doby, keď Fatty ešte na plátnach kín kúzlil jeden skvelý gag za druhým.

His Wife's Mistakes (1916)

Vidí sa mi, že sa úplný záver zrejme stratil v prepadlišti dejín. Videná 16 min verzia. Aj napriek tomu ide o nadpriemernú ukážku Fattyho majstrovského umenia ( topka : holenie zákazníka ).

Frauds and Frenzies (1918)

Množstvo fyzických gagov a tak to aj pri groteskách má byť. Z môjho pohľadu je to viac ako nadpriemerná slapstick komédia, aj napriek takmer nulovému obsahu.

Shen mi de da fu (1980)

Príbeh okolo bohatstva, ukrytého v skale vytesanej gigantickej soche Buddhu, nemá v tomto prevedení prílišnú atraktívnosť. Chýba nejaké väčšie mystérium a akcia ( a ak k nej dôjde pôsobí infantilne ). Nenáročná ázijská zábava.

Časové pásmo bylo změněno