• Krátkometrážní
  • Hudební

Sudden Death (1977)

Dobový revenge akčňák, ktorý slušne odsýpa a na nič veľké sa nehraje. Akčné sekvencie sú presne na takej úrovni, ako to čakáte od filmu s polovice 70. rokov. Trošku pôsobiace smiešne, ale o to zaujímavejšie a pri dnešnej ,,dokonalej,, filmárčine, pôsobiace tak nejako inovatívne a sviežo. Hluchých miest ako na vagóne, ale nikto nečakáme od grindhousu oscarové parametre, že?

Mstitelé (1982)

Námet, ktorý zaujme vždy a ktorý stále nastoľuje rovnaké otázky. Môže človek vziať právo do vlastných rúk? Podľa histórie vyriešenia všemožných prípadov, sa táto možnosť javí ako logická. Niet sa preto čo čudovať. Tento ťažký ( nie však ťažkopádny ) žánrový príspevok neprináša nič nové, ale diváka bažiaceho po troche tej ,,justice´´, bude mať zadosťučinenie.

Sheng hua shou shi (1998)

Influencia mnohých hororových hitmakerov ( tu spomínaný Romero, ale aj Jackson, Raimi ) je tu badateľná, citeľná, ale len z polovice turbo nášupu spomínaných tvorcov. HK humor zakorenený v tejto zombie rozprávke, je väčšinou z ríše trápnosti, zapadá ale do koncepcie spolu s obdobne odfláknutým horror prednesom. Suma sumárum, a v skratke napísané, toto veľmi nevyšlo.

Hell House LLC III: Lake of Fire (2019)

Celá trilógia je svojím vyznením trošku over the top, ale snaží sa strašiť čo jej sily stačia. Posledná(?) časť sa pokúša prísť s obstojným vyústením, ktorý to všetko dostáva na iný level. Paradoxne to tým pádom občas pôsobí smiešne, ale v podstate to zapadá. Creepy scény sú opäť vrcholom a môžme vďačiť za to, že občas hrajú skľúčujúco ( škoda, že to postavy svojím nelogickým chovaním - ako už neraz vo FF žánri - strhávajú nižšie ).

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel (2018)

Sequel má v sebe plno prvkov z jedničky, jeho naratívnosť a vizuál. Vo svojej váhovej kategórii, je to celkom obstojné, na nič sa nehrajúce found footage. Aj keď by som radšej bral klasickejší prednes, občas aj to stokrát videné prekvapí, resp. napne. Nič nové sa s tým ani urobiť nedalo. V tom by musel byť jedine zázrak.

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

Aj keď je príbeh filmu, jeho akčné sekvencie, dialógy a samotný Ryan Reynolds ( ktorý už zrejme naveky bude hrať Ryana Reynoldsa, ktorý hrá Ryana Reynoldsa ) premletý stovkami mlynčekov na mäso, je to stále kúzelné, vtipné a mäskuárne akčné ( škoda len trochu tých trčiacich CGI ). A povedzme si, chceli by sme to v tejto zostave ináč? Ja teda nie.

Věčná Ambra (1947)

Vo svojej dobe najdrahšia filmová produkcia, od rovnako megalomanského producenta Darryla F. Zanucka, ktorý zaštítil aj podobne znejúce ODVIATE VETROM. Dá sa povedať, že túžba po podobnom kolosálnom úspechu, tu bola na prvom mieste. Zrovnávať sa tu ale dá iba koncepcia príbehu. Celkové vyznenie, či už vizuálne, alebo režijné dosť zaostáva. A to sa tu peniažky kotúľali po pľaci. No nie vždy je všetko zlato čo sa blyští.

Jackass Forever (2022)

Chlapci, teda naozaj forever. Grupa magorov s hviezdičkou, čo nepoznajú medze BOZP, si teda stále vedia pomastiť sebemenšie zákutia ľudského tela. Presne tak, ako ich máme radi.

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Napchať do filmu celú rodinu, všetko čo sa len dá, je hollywoodsky syndróm. Nech tam všetko pekne sviští, búcha, hrmoce, trbliece sa a hlavne nech to vyzerá ako omaľovánka. Zabudnite na steampunk v pravej Verneovej vízii, toto je pre teens jednadvaciateho storočia. Nemôžem ale nepriznať, že som sa nebavil. Je to krátke, čiže niet čas na až takú nudu, občas to pôsobí aj sympaticky a dobrodružné filmové výpravy ja rád. Trh naplnil dopyt, mešce zazvonili toliarmi a o iné tu ani nešlo.

Alice in Wonderland: An X-Rated Musical Fantasy (1976)

Milučká, rozprávková sedemdesiatková pornočina, ktorá ale nepobaví až tak ani v tej fantasy rovine a ani v tej erotickej. Typický (vý)kvet svojej doby, keď porňáky zarábali v kinách desiatky melónov.