• Krátkometrážní
  • Hudební

Poruno no joô: Nippon sex ryokô (1973)

Ten vyššie spomínané žánre, pornografický a akčný, ľudia to neberte vážne. Pár záberov na zadok a prsia slávnej exploitation hviezdy Christiny Lindberg a záver, ktorý sa môže pochváliť zopár fackami, to nieje akčná pornografická dráma. Iba dráma, s nejakým tým kúskom humoru ( ázijským samozrejme ) a erotičnom. Dilko, ktorý si násilím ( a z počiatku nedopatrením a nechcením ) nabalí sličnú švédsku brunetku, je síce zo žánru fantasy, ale prečo nie? Ak ste zbehlí v podradných produkciách tohto subžánru, neváhajte. Ostatní...no ešte je tam TV a seriálový program, ktorý ´´nadchne´´.

Plague Town (2008)

Námet a príbeh, to vezmi čert. Takého tu už bolo, až škoda slov ( a písania ). Atmoška a slušné gore ( nečakajte ale splatter ) tu robia svoje. Na to, že ide pre mňa o dosť neznámi snímok, ktorý mi pri prvých záberoch zapínal svetielko kontroly kvality, je to akurátna výživná sledovačka.

Pavouci (2000)

Paráda, chlapci z KNB EFX Group preukázali opäť svoje schopnosti a nesklamali. Výborné make up efekty, animatronika. V tomto film má rozhodne čo ponúknuť. Slabšie je to už ale s filmom ako takým. Humor nefunguje, CGI viazne ( ešte že jej nieje až toľko ), herci prehrávajú. Na pozdnejší večer je však tento snímok, ako zrodený.

Návrat Černého rytíře (2009) odpad!

No, takže. Pre mňa ašpirant na jeden z najhorších, mnou videných filmov za posledných niekoľko rokov. Nerád by som sa opakoval a písal vlastne to isté ako tu moji spolukomentujúci, ako cez kopirák a mal z toho mierny bolehlav. Filmový priemysel nieje len o Hollywoode, Čínskej blokbusterovskej politiky, či európskom umeleckom štýle. Je to aj o niečom takomto. Sú filmy, ktoré v podobnom móde získali kultový status a niekedy aj maximálne hodnotenie za guilty pleasure, toto je ale iba poriadne páchnuci výkal z trubiek filmového odpadu.

Hexen geschändet und zu Tode gequält (1972)

Niekto oňuchal úspech prvého dielu a povedal si, že je to vlastne dobrý nápad podať hladným divákom ďalší chutnučký príval mučenia a odsudzovania nevinných žien a mužov z blasfémie a satanských rituálov. A tak sa kamery rozbehli a natočilo sa niečo, čo je len slabým odvarom predchádzajúceho filmu.

Hexen bis aufs Blut gequält (1970)

Snímok postavený nie na charakteroch postáv, alebo na príbehu, ale na mierne prístupnom zobrazovaní toho, ako sa lovci čarodejníc a svojvoľne úradujúci sudcovia bavia pri svojich činoch. Medzi Video Nasty(s) by som to veľmi nedával, ale v minulosti mali pokrytecký moralisti slabé žalúdky.

Královna Viktorie (2009)

Osobne nemám veľmi v láske príbehy, či snímky o intrigách a vzťahoch na kráľovských dvoroch, či už ide o udalosti vymyslené, alebo založené na skutočnosti. Čakal som, že to bude kostýmovka, ktorá sa bude páčiť zrejme staršiemu dámskemu publiku, ale že to bude podané tak absurdne nudnou formou, tak to ma prekvapilo.

Wo he wo de zu guo (2019)

Silne patriotický a agitačný snímok, ktorý v niektorých poviedkach doslova potláča logiku zmýšľania. No ale súdruhovia vedia. Z technického hľadiska mu niet čo uprieť, a aj poviedky zo začiatku vedia prilákať pozornosť, ale nanešťastie to ide už len dole kopcom.

Wonder Woman 1984 (2020)

Čistokrvný, koncentrovaný komiksový hollywoodsky Blockbuster. Aj keď sa snaží o presah, na divákovo rozmýšľanie tu nieje aj tak miesto a celé to je presne tak bublifukové, ako som si neprial. Nebudem spoilerovať, ale určité postavy dôjdu k evolúcii, ktorá je skôr päsťou na oko, ako zadosťučinením. Prečo som sa teda neštítil a nehanbil za vyššie ocenenie? No lebo je to remeselne výborne natočený filmový popcorn, slečnu WW mám rád ako postavu, odsýpa to náramne ( aj napriek dva aj pol hodinovej minutáži ) a niektoré scény majú emocionálnu hĺbku ( nieje ich ale veľa ). A to najpodstatnejšie, nečakal som veľa a preto som dostal viac ( trošku parafráza na motto Maxa Lorda ).

Film o filmu: Terminátor 2 - 3D (1996) (TV film)

Vždy budem tvrdiť, že stačilo zdvojnásobiť rozpočet a mohli sme tu mať regulérnu trojku už pred 25 rokmi, ale aj tento 3D snímok sa dá označiť za objavovanie nových hraníc a tento dokument ukazuje, že sa mu dostávalo náležitej pozornosti, aj keď to je iba ´´púťová´´ atrakcia trvajúca štvrť hodinku.