• Krátkometrážní
  • Hudební

Robin Hood - Čarodějnice z Elsdonu (1984) (epizoda)

A je to nielen o temnej a mysterióznej atmoške, ale aj o niečom, čo má ostatne celkom iné motívy. Gro, ale ostáva.

Táta (1989)

No, a taký je život.

Hanson and the Beast (2017)

Vyzerá to tak, že Čínska fantasy produkcia stratila tú svoju rozprávkovú poetiku, ktorou nás pred 20 rokmi a nižšie obstarávali pravidelne buď z vnútrozemia, alebo z prístavného ´´mestečka´´ menom HongKong. Neduhy západu, alebo len nesprávne pochopenie ich základov? Každopádne sa na to celkom dobre pozerá, ale je to nuda a nemá to grády. Proste ďalšia z desiatok podobne vyšumelých fantasy, kedysi veľkého bijca na poli tohoto žánru.

Bambusový lágr (1973)

Kolegovia tu napísali celé eseje. Ja len napíšem, že majú pravdu a zdieľam ich názory. Prečo by som sa mal opakovať?

Kanárská spojka (1993)

Nieje to nuda. Je to prepálené, áno to je. Ale tento guláš nemá dynamiku a je škoda, že sa niekto neporadil s odborníkmi na paródie a výsmechy komerčným žánrom. Tu sa zrejme naozaj písali scény a dialógy večer pred natáčaním. Lebo ono to nieje zlé. Má to svoje šplechy, hlášky, gagy a situácie, ktoré mohli byť skultovnené podobne, ako to najlepšie z komediálneho žánru Českej kinematografie.

Chaos (2005)

Všetky klišé a podobne podané scény, aké ste ako divák mohli vidieť v mnohých známych aj neznámych ´´rape and revenge´´ thrilleroch, sú tu podané takmer rovnako a doslovne. Až na záver, ktorý tak razantne vybočuje zo zavedených koľají, až si tento nevýrazný, nudný a lacný titul tú jednu hviezdu zaslúži.

Crash Road (2007)

Príhody jednej vagíny, ktorá síce vyzerá ako niekto s kým by si každý chlap vyrazil ( a nielen to ), ale má bohužiaľ prejav, ako niekto, kto nemá veľké IQ. Sprevádzané trápnymi piesňami, anglicky spievajúcimi českými umelcami a hlavne atmosférou, ktorá sa tak snaží byť niečo viac, až je bezhodnotná. V tomto prípade sa mali dotočiť porno vsuvky, tým pádom, by to malo väčší umelecký zmysel.

Žralok útočí 2 (2000)

Žraloci, ktorý nám vrčia ako nejaká šelma, slečna potápačka, ktorá má traumu zo straty svojej sestry, žralokológ sympaťák, chujko plniaci úlohu charizmatického lovca žralokov pre peniaze atď. Klišé? To je ešte slabé slovo. Každopádne je to zábavné, ak to vaše slabé ja dokáže prijať.

Žralok útočí (1999) (TV film)

Je tu viditeľná snaha a má to ďaleko od toho najhoršieho najlepšieho z produkcie The Asylum. Proste Nu Image, ktorá niekoľko rokov pred tým, zastupovala spomínanú brakovú spoločnosť na poli béčkovej až zetkovej produkcie. Presne ten produkt, ktorý by na veľkom plátne, s hviezdnym obsadením a parádnejším rozpočtom, rozhodne fungoval lepšie.

Robin Hood - Robin a čaroděj (1984) (epizoda)

A môžme začať. TV legenda, ktorá opantala mladé devy titulným hrdinom a mladých šuhajov hrdinstvom celej družiny, pričom tiesnivou, občas až hororovou atmosférou ( samozrejme s prihliadnutím na dobu vzniku ) dostala zrejme každého.