• Krátkometrážní
  • Hudební

Vlad narážeč (2003)

No čo už, keď nemáte rozpočet a tým pádom ani kreatívne myslenie, ako sa tomuto závažnému finančnému problému vyhnúť, tak to končí asi takto. No najviac ma potešila okatá vykrádačka soundtracku k dokonalému Coppolovmu DRACULOVI. P.S. Prečo takéto sračky na nosičoch vychádzajú a pecky tohto žánru ( sú ich desiatky ), stále zostávajú opomenuté?

Decibely lásky (2016)

Iba lepší režisér a scenár, iba lepší režisér a scenár, iba lepší režisér a scenár. Toto mohlo mať dosah až do nasledujúcich dekád.

Digimon (2000)

Nie žeby som mal niečo proti anime, alebo proti takému to druhu detskej zábavy ( napr. taký Pokémoni sú - okrem minuloročného celovečerného live-acton snímku - pre mňa neznáma ), ale tento druh animovanej zábavy, ako si letí mimo mňa. Možno keby to bol celovečerák, ako vyššie spomenutí slávnejšia bračekovia.

Barva z vesmíru (2019)

Možno prostredná časť tohto snímku, príde ako nudný doplnok inak skvelej žánrovej módnej prehliadky, ale predsa len úvod a záver, sú neskutočnými ťahúňmi tohto diela. Skvelá hudba, nejaké to minimalistické gore ( v tomto prípade ale neľutujem ) a Nicolas, ktorý sa vždy hodil do žánrových úletov, ako je tento. Má na to herecký prejav, a zapasuje vždy.

Srdce temnoty: režisérská apokalypsa (1991)

Snáď len doplním, že si neviem predstaviť, ako by to vyzeralo, keby sa táto Coppolova režisérska nočná mora stala finančným a kritickým prepadákom. Vďaka ale za to, že sa tak nestalo. Strhujúci dokument.

Břímě snů (1982)

FITZCARRALDO, je už len sám o sebe majstrovský kúsok kinematografie 80. rokov, tento dokument o ňom, je ešte lepší. Príklad toho, že ak sa do niečoho pustí režisér perfekcionista, ktorý sa nebojí ísť doslova cez mŕtvoly, len aby si splnil svoj sen, je postarané o nesmrteľnosť diela.

Hrdinové z plamenů (2019)

Patos non plus ultra ( toto nevedia ani amíci ) a dynamické, explozívne akčné sekvencie ( aj keď väčšinou tu nejde o starý dobrý old school - úvodná explózia baráku, by ale mohla o tom trošku rozprávať ), toť vsjo. Neviem, či tu mal byť aj nejaký väčší presah.

Smrtící past (1982)

Zvrat za zvratom, až to na konci už ani nieje celkom príjemné, keby aspoň nejako dávali zmysel. Každopádne ide o jednorázovú zábavku na poli tohto žánru.

Rakkî sukai daiamondo (1990) odpad!

Myslím, že toto nepotrebuje obšírnejší komentár, napíšem len to, že ak náhodou máte až príliš dobrú náladu, toto vám ju zaručene pokazí a poserie zvyšok dňa.