• Krátkometrážní
  • Hudební

Hořící kříže (1988)

Ako dráma celkom obstojná vecička. Ale ako thriller slabo podaný.

Jericho (2006) (seriál)

Skvelý rozjazd. Ale každou ďalšou epizódou sa to vzďaľovalo tomu, čo som od toho očakával. Apokalyptickú víziu vhodnú zapamätania si.

Ostrov smrti (2009) (seriál)

Občas prekombinovaný seriál, ktorý ale zbytočne naťahuje niečo čo sa natiahnuť nedá bez toho, aby to nebolelo. A pointu mohli hodiť aj lepšiu. Celkovo ale slušné remeslo.

Četník v New Yorku (1965)

Žandár navštívil Ameriku. A rozhodne to nebude len taká obyčajná návšteva. Nezastaviteľný Funes vo vynikajúcej francúzskej komédii.

Piti Piti Pa (1970)

Funes nedokázal natočiť nevtipnú komédiu, teda aspoň ja som sa z takou nestretol. Už len jeho prítomnosť zaručuje salvy smiechu a to i na maličkostiach doteraz vnímaných v celkom normálnom svetle.

Četník ve výslužbě (1970)

Ďalšia časť z legendárnej série. Funes opäť v dokonalej forme a priznajme si, najviac sme to sledovali hlavne kvôli nemu.

Četník a mimozemšťané (1979)

Bláznivá sci-fi komédia, ktorú, podobne ako všetky ´´žandárovky´´, kormidluje Funes so svojou nespútanou komikou.

Četník a četnice (1982)

Funes vo svojej poslednej úlohe. A zároveň úlohe, ktorá ho asi najviac preslávila. Jemu česť.

Obojek (1991)

Akčná oddychovka, ktorú by som aj mohol nazvať spin-off z THE RUNNING MANa.

(T)Raumschiff Surprise - Periode 1 (2004)

V Nemecku je STAR TREK mimoriadne populárny. A tak nečudo že v tejto krajine vznikla aj paródia, ktorá mala korene v rovnomenných skečoch komediálneho programu BULLYPARADE. Paródia nesmierne vtipná a technicky vynikajúco spracovaná. A ja len dodám, že kto pozná STAR TREK a takisto aj pánov okolo Michaela Herbiga a obľubuje ich, tak si zgustne. Podobne ako pri MANITUOVEJ TOPÁNKE.