• Krátkometrážní
  • Hudební

Pekelná noc (1981)

Čo tak povedať o tomto vydarenom, klasicky vystavanom slasheri. Občas pôsobivo napne ( naozaj dosť občas ), občas pôsobivo nudí ( naozaj len občas ), tá pravá, desivá synth hudba a klasické charaktery, z ktorých veľa nezostane ( neberte to ako spoiler, tak to v každej vyvražďovačke chodí ). Takže pekné 4*, z ktorých ale mohlo byť 5, keby mal snímok väčšiu porciu gore a menšiu porciu minút, tak ako sme v tomto žánri zvyknutý.

Fantom (1922)

Čo človek robí kvôli láske. Ale naozaj láske, alebo momentálnemu ošiaľu? Pri všetkej tej svojej poblúznenosti a naivnosti sa zamotáva do spletenca tragických udalostí a situácií, z ktorých už nemožno von a v domnení východiska sa do toho namotáva ešte viac. Snímok síce neposkytuje taký veľký emocionálny náboj ako v režisérovom neskoršom, nesmrteľnom VÝCHODE SLNKA, ale príbeh je podaný precízne a jednoznačne. To všetko v nepochybne majstrovskej réžii pána Murnaua, ktorý bol jedným z najlepších tvorcov nemej éry. Z určitosťou povedané.

Manituova bota (2001)

Kto nepozná vinnetuovky, kto sa nevyzná v nemeckom slangu, kto nepozná humor partie z BULLYPARADE, ten nemá šancu. Úprimne povedané.

Didi na plný plyn (1986)

Klasika predrevolučnej televíznej zábavy, keď sa smialo celé Československo a na druhý deň sa rozprávali a diskutovali scény a hlášky s filmu ( v mojom prípade na základnej škole ). Príjemná nostalgia.

Bláznivá jízda (1991)

V Nemecku sa to volalo TRABI GOES TO HOLLYWOOD. Výstižné.

Dva supernosáči (1983)

Nebudeme si klamať. V dobách minulých nás to dostalo. Trhlá komédia ako vyšitá.

Záblesk (1992)

Tak trochu vychladnutý vojnový príbeh, ktorý nieje síce takým zlým akým sa traduje, ale mohol byť lepším.

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál)

No je zaujímavé sledovať ako ďaleko to Cameronova sci-fi vízia dotiahla. Aj na televízne obrazovky. Cítiť tam tú tradičnú lacnosť, ale je to pri tom všetkom šikovne podané a je na čo pozerať.