• Krátkometrážní
  • Hudební

Cherry 2000 (1987)

Z pohľadu dávno minulého sa posnažím to ohodnotiť v dnešnej dobe. Jedno si ale ešte pamätám, že ma ženské herecké obsadenie neuveriteľne fyzicky priťahovalo ( hlavne ak vezmem do úvahy koľko som mal rokov ). Snímok, ktorý sa zdá byť viac komorný ako je je akýmsi polozapomenutým malým skvostom sci-fi žánru 80. rokov a bolo by vhodné ho opäť zaradiť do distribúcie ( aspoň neviem, že by bol - 6.01.2011 ).

Havran (1963)

Komediálny štýl rozprávania mi v tomto prípade nesadol. A vsadiť na klasický gotic horror, tak to mohlo tiahnuť aj na maximum. Občas až parodické výstupy všetkých zúčastnených hercov a až edwoodovská ( tým myslím trápna a nie technicky nedokonalá ) réžia Rogera Cormana film kazia. Dúfam, že to bol zámer a nie opak.

Periskop nahoru a dolů (1996)

Trhlá komédia, ktorá balancuje na hranici medzi trápnosťou a skvelou zábavou.

Vzali roha (1996)

Dobrý a svieži akčňák, ktorý síce neposúva žáner ďalej alebo zaujme nejakými super hereckými výkonmi alebo zvratom v deji, proste len na hodinku a pol pobaví a zaženie váš hlad po akčnej nádielke.

Dítě na půjčku (1995) (TV film)

Sympatická komédia, ktorá je tou typickou zábavou pre celú rodinu.

Utopenec na útěku (1998)

Leslie Nielsen azda nenatočil nekvalitnú paródiu. Táto je jedna z nich. Skvelé gagy parodujúce známe filmy. Je na čom sa baviť.

Pan Magor (1997)

Poznám pôvodný kreslený seriál a v dávnejších dobách som ho aj sledoval a musím povedať, že sa do pôvodnej atmosféry tvorcovia trafili. A to všetko s veľkou podporou hereckého výkonu Leslie Nielsena.

Agent WC 40 (1996)

Paródia, ktorá síce ku BLÁZNIVÝM alebo HORÚCIM STRELÁM kvalitou nesiaha, cez to všetko je to poriadny kus komediálnej zábavy.

Čarodějky (1996)

Štyri sexi kočky mi zaručili skvelú a miestami občas aj strašidelnú zábavu. Snímok z dôb, keď film ako je tento neboli hneď označované za tuctové emo. A na rozdiel od nich, kvalitnejší.

Proč kočka není pes? (1996)

Romantická komédia, ktorá vlastne nemá veľmi čo ponúknuť, ale na jedno rande to stačí. Sympatické je ale obsadenie.