• Krátkometrážní
  • Hudební

The Haunting of Morella (1990)

Celkom vydarené hororové dielko od majstrov podradných žánrových snímkov. Na filme vidno aj rozpočet a aj nejaké to režijné  vedenie, ktoré u Jima Wynorskiho po väčšinu jeho kariéry chýbalo. Obstojné to strašenie.

Noční přízrak v poledne (1988)

Mám trochu zmiešané pocity. Je to síce iba podradnejšie béčko plné prestreliek a niekoľkých iných žánrových šialeností, ale chýbalo mi tu namiesto kecov, nejaké to rozvetvenie situácií a tém. Non-stop akcia tým pádom začne nudiť a ani poriadne neviete, čo sa vlastne o filme deje a o čo tu vlastne ide.

Vetřelci - Teroristé (1989)

Žánrová chuťovka, ktorá sa nezastaví od začiatku až do konca. Vítaný je aj komediálny podtón, osobne si neviem predstaviť, že by sa s podobnými charaktermi dal natočiť vážne mienený sci-fi horor. Takže tu máme skvelú dávku gore a nekompromistnosti okorenenú poriadnou dávkou humoru.

Rosemary má děťátko 2 (1976) (TV film)

Ako je Polanského ROSEMARY MÁ DIEŤATKO kultovou hitovkou a míľnikom vo svojom žánri, je jeho TV pokračovanie tragédiou postrádajúcou všetko, čo robilo originál zimomriavkovým sledovaním.

Mysterious Planet (1982)

Jeden z geniálnych príkladov snímku, ktorý má rozhranie hodnotenia od minima do maxima. Záleží od diváckeho pohľadu, vnímania a prímania filmového prednesu. Film, na ktorom je zlé všetko. Od zvukovej, trikovej, režijnej, hereckej stránky. Občas ani netušíte pri tomto zlepenci, čo sa vlastne deje, ale má to také fajnšmekerovské grády, takú nálož WTF scén, takú ´´guilty pleasure´´ atmošku, že šerdečko fanúšika zlých filmov plesá. Ale ako píšem, záleží len od vás.

Proteus (1995)

Na svoju dobu pomerne drahé videobéčko ( 4 melóny ), vykrádajúce to najlepšie zo subžánru sci-fi horor. Darí sa mu to dosť rozporuplne. Má to veľa WTF momentov a ten rozpočet je vidno až v záverečnom zúčtovaní. Aj tak mi však nejak pohladil moju ´´guilty pleasure´´ dušičku a pobavil ma na celkom dobre utekajúcu hodinku aj pol.

Mutant War (1988)

Pokračovanie hrozného GALAKTICKÉHO NIČITEĽA, s podobne ,,veľkorysím´´ rozpočtom ( 60 000 dollars ). Avšak s trochu zábavnejším prejavom. Za tých pár tácov sa rozhodne nedá natočiť plnohodnotná triková jazda, ale aspoň sa zabavíte na tom, ako je to tu všetko robené na kolene. Nič iné totiž film neponúka.

Di yu wu men (1980)

Svižná, bláznivá a pekne krvavá HK zábava. Nečakal som až takú kadenciu psiny a hemoglobínu. Ingrediencie sú pekne vyvážené a výborne sa doplňujúce.

Věc z nitra Země (1981) (TV film)

Televízna ,,VotrelcoVec´´, pri ktorej som mal lepší pocit keď sa prakticky nič hororové a akčné nedialo, ale naopak sa vytváralo mystérium okolo. Čo je dosť paradox, pretože priznajme si, že v takomto žánri najviac čakáme na vyvádzanie toho ktorého monštra. Nemám však s týmto TV ´´večerákom´´ vôbec problém a som rád, že som naďabil na ďalší pozerateľný klon od slávneho xenomorfa.

Galaxy Invader (1985)

Nedostal som čo som čakal. Dohlerove filmy zrejme s pribúdajúcim časom stále viac a viac zanedbávali ako takú guilty pleasure trashovitosť nasadenú jeho hitom THE ALIEN FACTOR a stávali sa už len zle natočenými a zahranými bijákmi. Najväčším zdrojom diváckej nezaujatosti, je tu nuda.