• Fantasy

Mělas to vědět - Do No Harm (2020) (epizoda)

/// Velmi líný díl, který s příběhem příliš nepohnul. Scéna s právničkou působila až pateticky. Až konec přinesl nějakou zajímavou informaci, a tak se tentokrát přikláním ke třem hvězdám.

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

/// U mě překvapivě vede první polovina, ve které je toho strašení spíše sporadicky. Užíval jsem si příběh, nenucený humor, skvěle napsané postavy. Ona se druhá řada snaží původ duchů vysvětlit opravdu důkladně, v osmém díle to vyznělo až trochu pateticky. A možná proto naprostá většina hororů na taková vysvětlení rezignuje - působí to trochu zvláštně. Možná mi je Bly sympatičtější než Hill House, který mě ze začátku neskutečně mátl. A tady jsem si k postavám vybudoval silnější vztah - navzdory očekávání jsem si však nazaplakal :D

Hosts (2020)

/// Snímek jsem si pustil kvůli *té* scéně, která tedy zas takové terno nebyla. Najdeme tu ještě pár nepříjemných scén, bohužel nejsou zasazeny do nějakého smysluplného celku. Celé to působí nahodile a opravdu to nemá význam. A ono by bezvýznamné zlo nevadilo, jenže tvůrci absolutně netušili co vlastně chtějí. Posednutí nemluví. Aha, tak mluví. Posednutí mluví v metaforách. Aha, tak zase ne. Občasné prostřihy na náboženské obrazy nebo jejich překrývání taky beze smyslu. Britský přízvuk, nepřesvědčivé výkony, pitomé chování postav (to se fakt nepokusíte utéct oknem, když jste v přízemí? Vážně místo policie zavoláte v takové chvíli ex-příteli?). A co mě dostalo nejvíc - těch 89 minut, co se zdá jako málo, se táhlo jako sopl. Měl jsem to poznat z toho rádoby spooky dvouminutového intra. Jo a konec naprosto bezradnej. 25%

Prvních 100 - The Last War (2020) (epizoda)

Vzhledem k tomu, co bylo vymyšleno pro tuhle série, konec asi o moc lepší být nemohl. Dvě hostující překvapení potěšila, ale bohužel nebyla za sebe, což je docela smutné

Ratchedová - Mildred a Edmund (2020) (epizoda)

Místo té snové sekvence bych radši pořádný důvod, proč jdou ty dvě postavy nakonec proti sobě.

Prvních 100 - The Stranger (2020) (epizoda)

Postavy už se ani nesnaží před nepřítelem tajné informace šeptat, i když stojí tři metry od něj. A já nevím... To fakt nikoho nezajímá, proti čemu má ta "poslední válka" být?

Prvních 100 - The Flock (2020) (epizoda)

Dění v Sanctu mě už nejen nebaví, ale i štve. Sheidheda si asi umí naplánovat budoucnost. Tak nějak bylo jasné, že to dospěje k tomu, jak to na konci dílu dopadlo, ale mohlo to tam dojít o kus inteligetněji.