• Fantasy

Temný dům (2020)

/// Tak jsem podle názvu čekal, že to bude o tom druhém, temném domě, ale ono to bylo nakonec o ničem :)  Před pár lety bych asi nadšeně jásal, dnes už mě tahle rádoby chytrá přiblblost nenadchne. Nerozumím, proč se Owen zabil a film mi to nevysvětlil. Natočené to však bylo pěkně, párkrát jsem se pobavil a párkrát leknul, jen jsem měl očekávání od pointy vyšší... Jakože o dost.

American Horror Stories - Ba'al (2021) (epizoda)

Zatím určitě nejpovedenější epizoda, moc se mi líbil plot twist. Jen to vysvětlování na konci šlo určitě vymyslet jinak, než takhle doslovně a Matta mohl hrát někdo charismatičtější. Billie Lourd ale jede! <3

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

/// Nebudu tady jako správnej čecháček komentovat, jak kdo vypadá, abych se jakože cítil líp. Pohled na Matthewa, který měl co dělat, aby ze sebe vypravil těch pár vět, co prohodil, byl ale fakt smutný. Když ke konci Courteney líčila, kde by Monica s Chandlerem byli teď, a on kolem ní jenom rozhazoval rukama, bylo jasné, že natočit nový díl nebo film s pokračováním příběhu by prostě nešlo, a to nejen z důvodu, který zmínila Lisa (a se kterým souhlasím). Pro tenhle speciál by bývalo bohatě stačilo, kdyby herci jen vzpomínali při sledování některých scének, to bylo fakt příjemné. Rossův nový kvíz se taky povedl, a čtení scénáře u stolu s prolínáním do původních scének bylo fakt parádní. Navíc Matt měl dobré hlášky. Tenhle speciál ale bohužel trpí fakt zbytečnými hosty (bieber? beckham?) a uřvaným, otravným cordenem v roli moderátora. Když vzpomíná Reese nebo tvůrci seriálu, má to alespoň důvod a člověk se něco dozví, ale když se přepne na BTS, kteří tam jsou jen proto, že teď frčí a aby nám řekli, že jim Přátelé pomohli s angličtinou... aha, super. Zbytečné - a právě kvůli těmto úletům se herci ve vedlejších rolích objeví maximálně na minutu, přitom Maggie povídala tak pěkně... Celkově mi z toho vychází záležitost na jedno zhlédnutí, která nabídla pár fakt hezkých momentů, ale bohužel mi po ní zůstává nepříjemná pachuť. A proč nesehnali Mikea?

30 stříbrných - Obětování (2021) (epizoda)

/// Atmosféra šla do kytek hned po druhé minutě. To si fakt všichni, kdo na tom dělali, řekli, že se tam ta počítačová mega příšera hodila? Jak pěst na oko. Nápad s holubicí byl fajn, provedení ale přiblbé a velmi uspěchané. Taktéž se mi líbila koupel v krvi. Nicméně *SPOILER* scénka, kde si na sebe záporák nasadí všech třicet mincí a následně spadne, což zapříčiní, že se ta jejich ultra mocná kombinace rozlétne jako nic, vypadá fakt to hloupě. Vím, že to byl pád z velké výšky, ale když celých osm epizod budujete to, že třicet mincí dohromady zapříčiní konec světa a pak stačí takhle málo, aby ztratily svou moc... * KONEC SPOLERU* Jako finále celého seriálu by epizoda navíc byla opravdu neuspokojivá, ale snad se dočkáme druhé série, rozjeto máme dobře..

30 stříbrných - Dvojník (2020) (epizoda)

/// Velmi napínavý díl. Tedy až do momentu, kdy se zjevila ta gumová příšera, která vypadala naprosto otřesně. Nevím, proč se do takového monstra pouštěli, když na něj evidentně není rozpočet a vypadá směšně. Přitom třeba scéna na benzínce byla tak působivá. A stačilo málo.

30 stříbrných - Zrcadlo (2020) (epizoda)

/// A já dám tentokrát čtyři, ačkoliv je to kvalitativně na podobné výši, ale mě to docela chytlo. Líbí se mi, že je to vždy o něčem trochu jiném. Tento díl byl několikrát i příjemně vtipný.

Humans - Série 3 (2018) (série)

/// Třetí řada dává logice sbohem, což po pěkně stavěných prvních dvou sériích zamrzí. Čtvrtá zrušená série by podle toho, co sliboval poslední díl asi byla slušná blbost. Je dost zřejmé, že si tvůrci ukousli až moc velké sousto. Nicméně ta atmosféra... místy tentokrát docela depresivní, měla co do sebe. Jsem ze třetí série celkem vytočení, hlavně kvůli smrti postav, kterým se nikdo ani nepokusil pomoci a z toho, jak se některé chovali úplně mimo svůj charakter - zejména Max. Mimochodem si myslím, že nemuseli Hester z dvojky zabíjet, když tu máme naprach stejnou Agnes :D I tak jsem ale rád, že jsem sérii viděl a dal jí šanci, narozdíl od rasisty Monggol :3 A to víte, že bych se na čtvrtou sérii podíval, Niska mě zajímá až příliš moc :3

30 stříbrných - Pavučiny (2020) (epizoda)

/// Slušná Paco-Paco-Pacoárna. Hlavně ta digitální krev mě bavila. Děsně uspěchané, kamera bídná (ty random záběry na starostu, když se děje něco napínavého? jakože protože je hezkej? ok), některé postavy extra nesympatické. Ale celkem mě to bavilo, tak ještě vydržím.

Euforie - 1. část: Rue (2020) (epizoda)

/// Určitě to mělo něco do sebe, ale nebudu se tvářit, že jsem se chvílema nenudil. Píseň v půlce epizody jsem spíše protrpěl. Očekávání jsem měl ale možná až příliš vysoko. Kdybych předem věděl, že jdu do čisté konverzačky, asi hodnotím lépe. Takhle si jen povzdechnu, že bych přidal nějaké flashbacky.

Mělas to vědět - Trial by Fury (2020) (epizoda)

/// Tak konečně tu máme dějově hutnější díl. Už chápu, na co upozorňovala obhájkyně ve třetím díle, soud fakt pěknej nebyl.