Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Tento film se mi dlouhou dobu vyhýbal. Jaká škoda ! Troufnu si říci, že to byl jeden z mých největších filmových zážitků vůbec. Velice silný příběh s výbornými herci a perfektně zvládnutou režií.

Návrat (2003)

Krása ! Po zhlédnutí filmu jsem doslova oněměl. Nádherná práce kameramana zachycující temné vody Oněžského jezera. Jen málokdo dokáže tak procítěně a umně zachytit na první pohled velice nezáživné téma - výlet otce se svými syny na opuštěný ostrov uprostřed ruského severu. Hudební doprovod vytváří až mystickou atmosféru, skvěle vyjadřuje onen složitý vztah muže s nejasnou minulostí a jeho dvou synků. Шедеврь ! Шедеврь ! Шедеврь ! Konec je trochu nadsazený, ale film nepotápí ba naopak.

Čarovný les (2014)

Podle obsazení jsem si od toho tedy sliboval mnohem, ale mnohem víc. Málokdy se mi stane, že něco nedokoukám do konce. Přiznávám se, že jsem tuto velice nudnou a nejapně natahovanou krávovinu vydržel sledovat pouze do 65. minuty , pak jsem se ráčil zvednout a odkráčet z promítací místnosti. Muzikály mám rád, zfilmování klasických pohádek mi také nevadí. Into the Woods je bohužel jeden z největších filmových failů minulého roku (spolu s epicky neepicky zakončeným Hobitem). Je to takový ten násilně vytvořený slepenec. Zlatí Tři bratři ! :)

Batman začíná (2005)

Film, který si hraje na psychologické drama...

Hra o trůny (2011) (seriál)

Moc hezky zpracované, ale na knihu to nemá, zbytečné přidávání erotických scén.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Byl bych asi hodně ošklivý, kdybych prohlásil, že mě na Hugovi nejvíce bavil trailer na Hobita před filmem.

Tintinova dobrodružství (2011)

Myslím, že si tento snímek zaslouží minimálně 80%.Opakované shlédnutí mě přesvědčilo.

Hlas Česko Slovenska (2012) (pořad)

Tolik hvězdiček dávám jen proto, že mi 8% příjde málo, kvalitativně to má alespoň na 40 %