A.I. Umělá inteligence (2001)

Počiatočný chlad integrovaných obvodov sa šmahom čarovnej paličky mení v číročíru ľudskosť. A to takú čo ti vytrvalo a neúnavne akoby so zvrátenou radosťou celé veky rve srdce z hrude a tlačí slzy v oči. Túžiš a chceš, žiadaš modrovlásku celé miriády eónov o jediné a alebo nechceš byť vôbec.. Ser na to. Poznáš tento? ::: Dieťa píše list z nemocnice: "Milý darca. Ďakujem ti za tvoje srdiečko a dúfam, že sa uzdravíš tak skoro ako ja." 90%

Alenka v říši divů (2010)

"Proč vrána vypadá jak psací stůl?" - "Nemám ponětí." Úžasné 3D! Úžasný Johny D.! "Alenka? Tá Alenka?" - "To tu právě nikto neví." Neobyčajná koczka, Mia Wasikowska! Neobyčajná myška ktorá kole oči! "Do politiky se nepletu."  Neprekonateľné záverečné titulky! Neobyčajne úžasných 60%! Volte Tima Burtona!

Alenka v zemi za zrcadlem (1998) (TV film)

Táto verzia Alenky je podľa môjho arogantného názoru príliš prefilozofovaná, ukecaná, divná a miestami nudná, k tomu veršovaná z hladiny až do dna. Pri sledovaní som sa cítil ako v ríši divov. Nie vždy to bolo príjemné ale niekedy to bolo príjemné. Ah áno, práve Kate Beckinsale je podľa môjho prostého názoru to najkrajšie v celej tejto ríši za zrkadlom. Už len prejsť do krajiny zázrakov, znovu mať sedem a sa hrať.

Andaluský pes (1929) odpad!

Nechutnosť ktorá ma neskutočne nudila. Mám uprdele komu sa to kedy páčilo a kto bol na premiére. Nemávam nočné mory a nemám rád keď niekto vytrhne krave oko a hrá sa že ho rozrezáva dievčaťu. Vôbec nemám rád mŕtvoly oslov na klavíroch. Nemám rád zúfalé výzvy k samovražde od nestabilných potenciálnych samovrahov po ktorých premietaní tehotné ženy potratia. Nemám rád keď je psychopatický režisér pripravený hádzať do divákov kamene ak by sa im náhodou film nepáčil.

Bláznivý příběh Robina Hooda (1993)

Zatiaľ čo väčšinu času som sa neskutočne nudil a pozeral na hodinky, pri muzikálnej časti som už podvedome hľadal únikový východ. Videl som však na vlastné oči človeka čo mal však väčšinu času pri sledovaní tohoto filmu na tvári neskutočne blažený výraz a pár razy sa od srdca rozrehotal. Čiže zaslúži si aspoň tú jednu hviezdičku.

Bruno (2009)

Hviezdička za krútenie mluvícim čúrákom a dobrú hudbu. No i tak je to horšie než rakovina.

Český sen (2004)

„Kdo věří, že jevy jsou skutečné, je hloupý jako kráva. Kdo si myslí, že jsou neskutečné, je ještě hloupější." ::: Odpad!

Den cvoka (2002)

Pracujem takto s kamarátom poliakom a on: "To jest do dupy, kurwa." A tak sa na neho čučím, že akože čo. Ale on zase: "wszystko jest do dupy, pierdole to. " Dívam sa na neho a keďže mám rád komédie tak medzi rečou (Téma bola: Wszyscy tutaj sa kutasy) sa pýtam, že aká domáca sa mu najviac páčila. Sa zamyslel a povedal: "Wszystko jest popierdolone, kurwa mac. Jednak Dzien Swira jest bardzo dobry, to zobacz." A tak som si ho pozrel, ten film. Dívam sa na Adaša a hovorím si: Kurwa mac, však to je celý on (ten kamarát)! Preto z neho nie som práve nadšený.

Deuce Bigalow: Dobrej striptér (1999)

Hodne slabé. Hovňácký humor spôsobil že sa mi na perách objavil pár razy náznak úsmevu a na odpad to teda není. No nerozosmialo ma to. No nie. Uhýbanie sa ranám na motivy matrixu či mixovanie rybyčiek mňa nerozosmialo. Ako prvý som videl druhý diel a bavil som sa kráľovsky. Toto mi potom prišlo len ako tisíckrát vylúhovaný čajík.