Chuckyho kletba (2013)

Marvel sníva o takej epickej scéne po skončení filmu, ako je táto.

Krvavé zúčtování (2013)

Dávam tomu dve hviezdičky pretože je to dosť zábavné. Film je kvalitný ako napríklad Caught in the Crossfire, Nico - Viac než zákon, Muž so znakom smrti a Prepadnutie 2: Temné územie.

Lesní duch (2013)

Tento film je jedným z tých prípadov, že mám radšej remake ako originál, Evil Dead je remake klasiky z roku 1981, film režíroval Fede Álvarez, produkciu zabezpečili Sam Raimi a Bruce Campbell. Mia, mladá žena bojujúca s triezvosťou, sa vydáva so skupinou priateľov na chatu, kde objavenie Knihy mŕtvych nechtiac privolá spiacich démonov, ktorí mladých ľudí jedného po druhom posadnú. Sériu Evil Dead som nakoniec spoznal vďaka tomuto filmu, išiel som si ho pozrieť ako dieťa a mal som z neho traumu 1 týždeň, výkon Jane Levy je taký desivý a úžasný zároveň. Film nemá ten humor pôvodnej trilógie, je vážnejší a má absurdné scény násilia, verím, že práve preto mám radšej remake ako originál, režisér chcel natočiť film s malým množstvom CGI, takže väčšina scén sú praktické efekty, vďaka ktorým je všetko úžasné. Nuž, veľmi sa teším na nový film, ktorý má premiéru tento mesiac, verím, že má všetko na to, aby bol ďalším násilným filmom v sérii.

Likvidátoři (2013)

Ak mám byť neutrálny, tak je tu dobré množstvo gore, až príliš veľa na môj vkus (mám ho rád iba keď je servírované v dobrých krvavých vtipkoch). Nemá to vplyv na moje hodnotenie. Spomenul som to len ako varovanie, v prípade, že to niekto číta a nevie o tom.

Lost Place (2013)

veľmi zlá skúsenosť. Prvá časť filmu, sa zaoberá geo-catchingom a má veľa chýb a omylov. So starým GPSkom sa potápať a používať ho pod vodou. (čo sa samozrejme nedá, pretože nie je vodotesné) Chlapci nájdu koláčiky v bedni ktoré sú tam pol roka a tak ďalej a tak ďalej.Dokonca aj obchodovanie s tou bedňou nie je správne. Hororová časť na druhej strane má nezrovnalosti kde sa len pozriete. Človek, ktorý vie že to miesto je nebezpečné ale neodíde. Elektrické zariadenia sa chovajú fyzicky podivne a najhoršie zo všetkého je že to vôbec nie je strašné.

Mafiánovi (2013)

V skratke, Mafianovci sú jedna parádna jazda!

Machete zabíjí (2013)

Zatiaľ čo krv strieka vo filme v plnom prúde, na tela je prekvapujúco skúpi. Našťastie, Alex vega je tam vo svojej sexy spodnej bielizni, aby potešila naše oči. Michelle Rodriguez, Amber Heard, a Lady Gaga tiež pomáhajú z filmu robiť pekný gore fest. Ale žiadna nahota? Aké, sklamanie.

Město nemrtvých (2013)

Postavy a zombíci sú OK na postavy a zombíkov z Béčka. Dolph je Dolph a CGI je hnus. Videl som to tak dávno, že som prekvapený, že si na niečo z toho pamätám ale to znamená, že to stojí za to si to pozrieť. Je tu nejaká krv a aj gore sa tu dá nájsť, aj keď´väčšina z nich sú len sračkove CGI. Nemám nič proti CGI ale takéto filmy majú mať staré poctivé ručné triky a nie zhovädilé CGIčka. Dajte si pár panákov vodky a užijete si.

Muž z oceli (2013)

Zo scény Supermanovho prvého letu mi bude vždy behať mráz po chrbte, tento soundtrack od Hansa Zimmera robí všetko neuveriteľným.

Nemocnice Parkland (2013)

Videl som tento film pred 3 dňami, podľa môjho názoru, ak niekto študoval pár rokov zavraždenie JFK, tak by bol v obraze viacej akoby chcel. Preferujem viac dokumentárnejší štýl takýchto historických udalosti. Hoci náčrt bol dokonalý. Zamerali sa na roky, lokácie a to všetko je dobré. Domnievam sa však, že by si mohli vybrať lepšiu herečku do úlohy Jackie Kennedyovej, herečka totiž VôBEC nevyzerala ako ona, Katie Holmesová vyzerala presne ako Jackie v Kennedyovcoch, ktorý navrhuje si pozrieť, ak sa vám to páčilo, pretože je to o 1000% lepšie a herci/herečky vyzerajú rovnako ako ich predlohy.