Zlatí chlapci (2008)

Viděno již dříve, a dle dalších filmů režiséra je jasné, že má dosti stejný, čitelný rukopis, a také si vybírá dobu a prostředí většinou v minulosti, konverzační, soustředěné na životy bez velkých zvratů, bilance, atd. Prostě nezběsilá, pomalá vyprávění, s vybranými jmény.

Pařba v Bangkoku (2011)

v podstatě by stačil trailer, aneb moderní trend vytlouct peníze na frenchise a pokračováních jde hrubě na úkor kvality

Záhady duše (2009) (pořad)

...pokud je zamýšleno pro laiky, ok, ale tyto info již skoro zná průměrný středoškolák. Pro studenty medicíny asi úsměvné. A laiky před lety i trochu poučil dr. House. Ale tak dr. Höschl dělá trochu osvětu, no... Koukolík to není, ale snaha byla.

Fotři jsou lotři (2010)

...přichází studená fronta... * za toho de Nira dětská oslava je hodně crazy, snaží se vršit gagy, ale už to negunguje

Strážce majáku (2009)

Dle povídky, dalo by se přirovnat i k divadelní hře. Tempo i jazyk jsou situovány do lokace i prostředí, jasně daný příběh i struktura, občas působí trochu lepeně a místy i méně uvěřitelně, přesto je to krásné. Víte jak to dopadne, ale jde o to projít tu cestu, ono "jak".

Všemocný (2011)

Typ filmu, na který vás naláká šikovně sestříhaný trailer, a po předvídatelném vývoji příběhu, ve vás zanechá takový nemastný neslaný pocit.

Jsem s tebou (2003)

Tak je to předvídatelné, je to vtipněsladké, a Craig někde říkal že všechny jeho filmy jsou o tom samém - vykoupení, tedy zde napsal, režíroval, hrál, od alkoholu k dceři, lehce kořeněné aneb Craigův rukopis jasně čitelný. U mě vyhrála lama a hlavně rockový děda! P.S.: na YT dostupné i s komentářem, tedy tam se lze dozvědět že Craig měl v průběhu natáčení nehodu, i sešitý a omráčený hrál, sic rukou nepohyboval.

Jana Eyrová (1972) (seriál)

Snad nejkrásnější verze slavného díla (a že jich je požehnaně). Oba hlavní představitelé jsou uvěřitelní, právem se řadí k tv klasice. Silná slova, ale ještě silnější vypůjčené verše V. Huga (/=alterace, protože bylo řečeno při dvou příležitostech): Proč, nemáte-li mi co říci se držíte mne dál pod paží / držíval jste mne za paži Proč mámíte mě dál svou lící / vábil jste mne svojí lící Když dech i králům vyráží Proč, jestliže mě nechápete Mi vkládáte dlaň do dlaní / Jste vložil mou dlaň do vaší Pro jiného Váš úsměv kvete Za našich smutných setkání / Mně však jen hořkost přináší Proč, stojíme-li na rozcestí / Proč zdržel jste mne na rozcestí se dálé stýkat musíme / Když spolu stejně nesmíme Jste moje bolest, jste mé štěstí / Byl jste má bolest, i mé štěstí Váš pohled pálí v duši mé. (verše V. Huga, překlad Kopta)

Zen (2009)

Možná lepší kdyby snímek aspiroval na bio o Dogénovi, snaha dát obrázek o zenu jako celku, což si divák z názvu před shlédnutím vyvodí, trochu zkresluje. Na druhou stranu je tolik sekt a směrů, že asi nějakou cestičku prostě autoři vykličkovali. Již bylo zmíněno pomalé tempo, hudba, scenérie, trochu tam křičí ty pc dodělávky, prostě 21. století se nezapře. Hledat krásu v minimalismu, pravdu ve vyprázdněnosti. Nic víc, nic míň.

Motel Niagara (2006)

dostupné na YT, spíše nemainsteemové, ale klipovitě sestříhaní looseři prostě berou