Příští rok ve stejnou dobu (1978)

Divadlo na film, decentní hudba, fotky dob, a život v dialozích. Na tohle se musím podívat znovu. / Edit: poslech v originále vs. cca tři verze cz dabingu, za originál bych přihodila skoro na plné hvězdy!

Pilíře Země (2010) (seriál)

...ta záplava maďarských a českých jmen v závěrečných titulcích / Tak nevím, bestseller knižní předlohy může být stejného charakteru jako Šifra Dana Browna, čili rychlovýdělečný salát, v této podobě jde o historický román, načrtnutý v začátku, jen sledujeme jeho vyjevení, postupné umírání všech hrdinů. Role jsou dobře napsané, produkce se snažila, ale místy ty pc efekty jsou až moc okaté.

Malá Dorritka (2008) (seriál)

Výpravné, místy krutě vtipné, sic narážkově, dojemné, příp. by šlo i trochu zkrátit, protože v 1. díle nahodí vějičku alá nevyřčené tajemství a pak se stále jen mlží, snaží, mlčí, bereme to do bludiště ostatních postav abychom zaplnili děj, ale stejně víme k čemu to spěje a jak to dopadne. Claire Foy je křehké stvoření a Matthew MacFadyenovi tyhle role prostě sedí, co dokáže s ksichtíkem a očima, poměnka jedna. Nejvíc si budu pamatovat dvě návštěvy v baště byrokratů, to je kocourkov nefunkčnosti alá realita hadr! A francouzský přízvuk Andyho Serkise. Chudáka mladého Johna je člověku tak líto, ale co dělat v dominovém efektu srdcí. A bude psáno, "zde leží ten, který..." Krása, přičichnutí ke starým časům.

Sloní muž (1980)

Úcta k předloze i formě!!!

Mladí muži poznávají svět (1995)

Válku jsme už nezažili, ač nikdo neví co bude v budoucnu, ale každá je ve výsledku nesmyslná, zbytečná, zastaví a rozvrátí životy na desetiletí.

Třináctá komnata (2004)

Kdysi viděno na YT skrze zájem o MacFadyena, a vyklubal se z toho dobrý a silný film. Škoda tedy, že režisér již není naživu.