Solomon Kane (2009)

Solomona Kanea si přidávám do svého portfolia k Hellboyovi (v comicsové podobě) jako dalšího oblíbeného hrdinu. Tenhle chlápek je vostrej jak Bhut jolokia a James Purefoy ho ztvárnil bezchybně. Film mne velmi příjemně překvapil a to hned z několika důvodů. 1) Nekompromisnost hlavního hrdiny, kterej se s ničím nesere a souboje neprotahuje. 2) Scenérie - tenhle film není o jezdci řítícím se rozkvetlou plání s dubovým lesíkem po levici a zapadajícím sluncem v zádech, v tomhle filmu furt prší nebo sněží, krajina je sychravá bahnitá a depresivní. 3) Ten film funguje jako celek. U mě je to hodně dobrý

Cesta (2009)

Jako velký fanoušek McCarthyho jsem byl nadšen. Na rozdíl od některých kolegů jsem ocenil věrnou adaptaci knihy a nechyběli mi v ní nějaké vlastní nápady režiséra. Pro mne je to nejlepší postapoaklyptický snímek, který mne drtí svojí surovostí, beznadějí, pomalým rozvláčným dějem, zvířecí agresivitou, ponurostí, strachem a napětím. Je to, alespoň pro mne, velmi reálná vize toho, jak by to tu mohlo jednou vypadat. Jsem zvědavej, kdo a kdy se pustí do McCarthyho Dítěte božího.

Barbar Conan (1982)

Barbar Conan je pro mne kult. Neznám lepší film podle komiksové předlohy. V tomhle filmu funguje všechno a ačkoli 2 hodiny jsou pro některé filmy až kam, tak tady to neplatí - uteče to jako voda. Arnie je vostrej i když trochu tupej a taky nekompromisní (soupeře dobíjí a nenechává jen tak ležet), ženský jsou sexy a nemaj prsní implantáty, není nouze o cákance krve a některé filmové záběry byly prostě kurevsky krásný. Velmi zajímavě zpracované jsou také triky, jako když se démoni pokoušejí odnést Conanovu duši do pekel. Za sebe prostě musím říci, že tenhle film nemá chybu.

Santa je úchyl! (2003)

Tak tohle jo, hodně nekorektní a drsná komedie plná vostrejch hlášek na téma vánoce, chlast, anální sex a vše co souvisí s díkůvzdáním. Thornton je dobrej stejně jako ostatní herci (nejvíc jsem se smál šéfovi ochranky, jak žere nějaký ovoce) a vlastně i příběh se mi líbil. Prostě praskněte purpuru na plotnu, místo punče do sebe hoďte B52 a bavte se.

Velká žranice (1973)

Velká žranice patří mezi mé oblíbence. Syrově natočený a smutný film (až na to prdění) o chlapech, který toho mají už dost a chtějí chlípně umřít. Ta oslava jídla a volného sexu z filmu úplně sálá. Neznám podobnej fllm a vlastně ani nevím, co přesně se mi na něm líbí, ale neviděl jsem ho naposledy.

Mladí v partě (1982) (seriál)

Tak to je maso, poprvý jsem to viděl před lety a je dost možný, že jsem nebyl nezhulenej, ale ono to funguje i s čistou hlavou. Všechny postavičky jsou vtipný, ale slabost mám pro psychicky hodně narušenýho Ricka a fašistickýho vojáka.

Rambo: První krev (1982)

Jedničku Ramba mám z trilogie nejradši. Je to daný především prostředím, ve kterém se odehrává. Mlžný lesy kdesi na severu, déšť a skály, no prostě prostředí kam byste na procházku se svou miliu asi nešli. Do toho všeho John, kterej chce jen klid a uznání vs provinční fízlové. Až na ten závěr je to příjemný koukání, ve kterým paradoxně nezařve ani tolik lidí.

Počátek (2010)

Tenhle film za těch 150 Kč a 10 deka nehtů stál. Popisovat děj nemá smysl, protože bych se do toho pěkně zamotal, ale silně mi připomněl Matrix, s tím rozdílem, že tohle je promáklejší a dost dlouho jsem se v (z) Počátku nemohl zorientovat. Nakonec si však ve filmu vše sedne jak prdel na hrnec a závěr to jen korunuje. Herecký výkony všech zúčastněných jsou perfektní a moc se mi líbily detaily, který byly kořením filmu.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Tohle je klenot, kterej se leskne temnou krví. Vizuálně jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl. Pár scén (třeba skopnutí perského negra do díry) mi zůstane v hlavě napořád.

Smoke (1995)

Smoke je parádní člověčina. Film, kterej ubíhá v příjemném tempu jako když kouříte cigáro a posloucháte štamgasty vedle u stolu. Harvey Keitel opět ve vrcholné formě. Perfektní záležitost.