Bílá velryba (1956)

Mám rád knihu i komiks. Tomuhle filmovému zpracování se nedá upřít jisté kouzlo, ale na rozdíl od většiny hodnotitelů mne Peck neoslnil a Achaba si představuju jako temnější postavu. Tři hvězdy jsou až kam a těším se až Bílou velrybu natočí někdo znovu a temněji.

Čtyři lvi (2010)

Tohle není čistokrevná legrační komedie a do kolen při ní asi nepůjdete, ale některý hlášky jsou dobrý. Možná bych to nazval absurdní komedií z prostředí islámských radikálů. Ve filmu se střídají vážné, legrační a nudné roviny. Nedivil bych se kdyby na autora byla vyhlášená fatwa - protože některý narážky na islám nejsou košér :). Moc se mi líbili všichni hlavní herci, především pak Barry - vrchní radikál. Nej scéna je když kucí omylem vybombardují výcvikový tábor v Pakistánu namísto sestřelení špionážního letadla. Nej hláška je když Faisal chce vyhodit do povětří drogerii, protože tam prodávaj kondomy, který tě nutí píchat bílý holky :) Určitě to stojí za zkouknutí. 3,5 hvězdy bych dal.

Robin Hood (2010)

Zajímavě zapletená zápletka, zajímavě natočené, hezké záběry u kterých jsem byl blažený, ale taky dost hloupostí a nedotažených věcí. Možná zbytečně dlouhé. Totálně vevyužitý příběh dětí, které zdrhly do lesa. No nějak se ty pocity z filmu ve mě tlučou. Ale jo Cate Blanchett to narovnala - je to fakt buchta.

12 kol (2009)

Všechno v tomhle filmu jsme už někde viděli, nic moc nás nepřekvapí. Je to akční oddychovka, která začne nudit ve chvíli, kdy zjistíme o co jde (což je relativně brzo), ale nějak to dáme, protože chceme vědět jaým způsobem nakope hrina prdel lotrovi. Nic moc

Megapiraňa (2010) (TV film)

Tohle je samozřejmě velesračka, ale s tímhle záměrem zřejmě film i vznikl. Beru to tak, že je to točeno pro úzkou skupinku nadšenců, kterou tenhle žánr baví.

Kniha přežití (2010)

Srovnávat s Cestou moc nejde. Cesta je realističtější a Kniha přežití zase komiksovější. Takže podle chuti. Prvních dvacet minut bylo perfektních, ale příchodem hlavního hrdiny do města to ztratilo št´ávu a silně začalo připomínat Šíleného Maxe (zatraceně dobrej film). Škoda, že se do toho vmíchala ta mladá buchta a její máma, celý to pokazily. V rámci postapokalyptických filmů je to lepší průměr.

Smrtící úder (2008)

Mickeyho mám hodně rád, ale ani on tenhle film neutáhl. Role zabijáka by mu seděla, o tom žádná, ale ta jeho postava byla nějak divně rozkolísaná, ani vyloženě svině ani tak trochu dobrák. Líbila se mi syrovost toho snímku, ale nic víc mně nedostalo.

Constantine (2005)

Nic moc. Něco jako okultní krimi s trochou fantasy situovaná do dnešního světa. To samo o sobě zní velmi slibně, ale film tak nepůsobí. Je to tak nějak poslepované a i když závěr se mi líbil, tak film jako celek mě nedostal. Herci nic moc, triky občas dobrý (návštěva pekla) a něco tomu chybělo.

Alenka v říši divů (2010)

Neviděl jsem ho v 3D, několikrát jsem se v průběhu nudil, některé scény byly pěkné, Johnny Depp byl opět excelentní. Nicméně i když mám rád fantasy, tak tohle je na mne příliš infantilní zpracování Alenky. Pro děti a psychicky neukotvená děvčata asi pěkný pokoukání :)

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Příjemný překvapení, čekal jsem od toho stupidní sračku, ale ona se nekonala. Naopak film mne celou dobu bavil. Pěkně udělané triky, herci taky v pořádku, odsejpalo to a dávalo smysl. Moc se mi líbila Uma Thurman jako medůza a především Rosaria Dawson, jako promiskuitní Hádesova buchta, která byla (to slovo nemám rád) kurevsky sexy. Bylo zajímavé srovnat, jak pojali tvůrci Olymp nebo Podsvětí, oproti takovému Souboji titánů to bylo super. Tenhle film mě dost bavil.