Krotitelé duchů II (1989)

Kdysi jsem oba díly nadšeně hltal, dnes už to vidím dost jinak. Teď už mi to moc zábavný nepřijde. Ale za ty hezký chvíle v dětství a za Titanic přidávám pár procent navíc. 65 %

Hříšný tanec 2 (2004)

Název napovídá, že by tu měla být spojitost s kultovním Hříšňákem, ale oba filmy v podstatě nemají nic společného, a to přihlížím i k tomu, že se tady na pár chvil objevil Patrick Swayze. Beru to jako zcela samostatný snímek, bez potřeby oba filmy porovnávat. Noci v Havaně jsou bez emocí, bez chemie, bez šťávy, bez zajímavého příběhu (a to mám obecně pro filmy podle skutečnosti určitou slabost). Bohužel, víc než cokoli jiného jsem se u sledování nudil.

Hříšný tanec (2017) (TV film)

Zvědavost a moje nečekaně propuklá posedlost mnou po dlouhých letech znovu objeveným filmem Hříšný tanec z roku 1987 a vším, co s ním souvisí, mě přivedla k tomuhle snímku, od kterého jsem očekával jen katastrofu. Ta se ale k mému překvapení nekonala. Byť jde o stejný název a v podstatě totožný příběh, vnímal jsem to celé jako něco, co se původnímu filmu nemůže ani přiblížit, natož rovnat a že to tak pravděpodobně brali i jeho tvůrci. Jde o úsměvnou pohodovku na motivy kultovní filmové klasiky s feelingem televizních filmů s nevelkým rozpočtem, hvězdami i hereckými výkony. I když tady mě překvapila a potěšila přítomnost Peggy Bundové (Katey Sagal) i Landa Calrissiana (Billy Dee Williams). Nikdo z obsazení si nevedl zle, naopak, mělo to svoje momenty. Dokonce bych řekl, že scéna, kdy se Baby loučí s Johnnym, který musí opustit hotel, tady dává větší smysl než v původním filmu, kde to Baby bere s úsměvem. Větší prostor pro ostatní postavy a vedlejší dějové linky mi přijde jako fajn oživení. Největší slabinu filmu vidím v tanečních schopnostech představitelů hlavních postav a v choreografii, ale bez očekávání není ani zklamání. Na druhou stranu, pokud se hlavní postavy v tanečním filmu neumějí pohybovat, není to úplně v pořádku. Za mě nicméně vcelku příjemné překvapení. 45 %

Filmy našeho dětství - Hříšný tanec (2019) (epizoda)

Skvělý dokument, díky kterému zjistíte, že tahle klasika vůbec nemusela vzniknout a když už dostala tu možnost, bylo všechno včetně rozpočtu neuvěřitelně na hraně. Skutečný příběh, který stojí za pozadím vzniku toho filmového, by se klidně sám mohl stát filmem. Po jeho zhlédnutí prostě nejde nemít Hříšňák v oblibě.

Já, Patrick Swayze (2019)

Pro mě překvapivý dokument, který Patricka Swayzeho ukazuje především jako dříče, slušného, citlivého a skromného člověka, správného chlapa a parťáka. Samozřejmě, takhle jsou vykreslováni všichni v podobných dokumentech, ale tady prostě cítíte, že on svojí ryzostí vybočoval z řady.

Hříšný tanec (1987)

Klasika a ikona ve svém žánru se skvělou hudbou a atmosférou. Tady do sebe zapadlo všechno, jak mělo. Sentimentální pohádka nejen o mládí a kouzlu letních romancí, ke které se opakovaně rád vracím.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Výjimečné. Už jen tím, že se přes 250 epizod odehrává v tak tísnivém a nehostinném prostoru. Po nějakém čase máte pocit, jako byste tam byli s nimi. Seriál sice neudržel vysokou úroveň prvních tří sérií po celou dobu svého trvání – hlavně osmá až desátá řada přinesly spoustu hloupých epizod – ale na konci desáté a s poslední řadou se tohle částečně zlepšilo a celá show byla skončena silným finálovým dílem, který na vše nechal tu nejlepší možnou vzpomínku. Tím, jak moc je seriál nabitý humorem, tím silněji působí vážnější témata, připomínající všechnu tu nesmyslnost, zvrácenosti a útrapy války. Těžko se z toho ve válce nezbláznit, i přestože se denně vnitřně balzamujete vlastnoručně vyrobeným lakem na rakve. Tenhle zážitek měl sílu i díky tomu, že jsem v Koreji a „bažině“ byl naposledy někdy před pětadvaceti lety. Myslím, že další návštěva bude za podobně dlouhou dobu. Do té doby na shledanou, sbohem a amen.

Koruna (2016) (seriál)

Pokud to může laik posoudit, pak jde o řemeslně naprosto skvěle zvládnutou záležitost na vysoké úrovni. Poutavý příběh podpořený skvělými herci, hudbou, kulisami, kamerou i dobrými dialogy. 90 %

Byl jsem při tom (1979)

Pro mě celkově málo přesvědčivé. Nedokázal jsem příběhu víc podlehnout a věřit mu. Titulková scéna nebyl dobrý nápad a moje dojmy, i film samotný, bohužel jen podtrhla. 60 %