Strážci Galaxie (2014)

Za posledních pár let se na mně podepsalo několik marvelovek a filmů z DC univerza, moje mysl prošla určitou mutací (přesněji spíš degradací) a tyhle pohádky se mi uhnízdily pod kůží. A protože mě nedávno zpracovali Avengers a jejich Endgame, musel jsem se vrátit zpět v čase k několika dříve bez kontextu zhlédnutým počinům, včetně Strážců galaxie. A teď, nahlíženo z perspektivy ostatního viděného, musím z původních tří zvýšit alespoň o jednu hvězdu navíc. Tohle je s láskou vymazlená pohodovka, která si od ostatních komiksovek drží určitý odstup a nadhled, přesto zapadá do celého toho barevného akčního leporela. Jistým způsobem jako mnou oblibovaný Deadpool. Mám cukání dát plný počet kreditů. A vlastně proč ne. 85 %

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Nejkrásnější princezna a nejpoetičtější pohádkové dialogy, nádherné kulisy a kostýmy, jemný humor – například v podobě maršálka, který si s chutí přisazuje proti kuchaři, a herecké výkony daly vzniknout výjimečné pohádce, kterou si užívám víc a víc s každým dalším zhlédnutím. Jedinou drobnou vadou na kráse je pro mě předlouhá taneční scéna ve stanu krále Kazisvěta. 90 %

Spalující touha (1999)

Slusna atmosfera i holky. Konec ale jen podtrhuje fakt, ze filmu chybi nejaka zajimavejsi myslenka. 65 %