Vzhůru do oblak (2009)

Pixar mě opět dostal, opět jsem byl unešen. Vzhůru do oblak je opět velmi originálním krásným filmem, tak, jak to u Pixaru umí udělat. Animace opět naprosto úchvatná, příběh velice nápaditý, spousta krásných scén, emocí a životních pravd. Je to veselé, ale i vážné a upřímné. Je to taky smutné a dojemné, ale dohromady je to jedno velké nádherné animované pohádkové dobrodružství. A troufnu si i říct, že pro každého. Kouzelný film, 5 hvězd.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Čekal jsem pořádný X-Men biják o zrození, počátcích a životě, zřejmě nejlepší postavy tohoto univerza, Wolverina, který by útočil na nejvyšší hodnocení. Avšak místo pořádného rozšíření zajímavé mytologie jsem dostal komerční, nic moc důležitou, vcelku odbytou, ale zábavnou jízdu ve, ve které Wolverine (charakterní Hugh Jackman) kosí vše, co mu přijde do cesty. X-Men Origins: Wolverine je zábavná komiksovka plynoucí ve vysokém tempu se spoustou akce a skvělých postav, bohužel s horším scénářem a nevyzrálou režií. Vidím tady dosti nevyužitý potenciál. Průměrné 3 hvězdy.

Zombieland (2009)

Zombieland byl hóóódně neškodný oddechový film! Že to bylo naprosto bez děje chápu, ale na to, že to má být zombie komedie, jsme si zombíků, gore a vtipu zase tak moc neužili. Nebylo to ani tolik šílené jak by asi zombie komedie měla být, ale tak alespoň tam hráli fajn herci, 3 hvězdy.

2012 (2009)

2012, je další katastrofický snímek režiséra Rolanda Emmericha, kterého tento žánr, opravdu baví točit. Jenže film není jen katastrofický, žánrově, ale i kvalitativně. Emmerich se tentokrát rozhodl, natočit film o konci světa, který má podle všeho nastat v roce 2012, podle Mayského kalendáře. Od takového filmu byste čekali, že to bude obrovské epické veledílo se spoustou zvratů a emocí. Jenže to se nekoná! Když už tohle ne, tak čekáte, jo katastrofický film, tak aspoň tam bude plno ničení všeho druhu a výbuchy a potopa a já nevím co všecko. A ano, to tam je, ale není to nic extra. Všechno je natočeno, tak klasicky a rutinně, je to prostě už okoukané. Ovšem, tvůrce musím pochválit za efekty, ty jsou fakt dobré. Ale jinak 2012 nepřináší naprosto nic nového do katastrofického žánru. Navíc myslím, že tich katastrofálních úkazů, by tam mohlo být více, popřípadě by tam mohl být nějaký nový, jiný, něco, co ještě v žádném katastrofickém filmu nebylo. Ale to se nekoná! Všechny katastrofy, co vidíte zde, jste už viděli v jiných filmech! K tomu všemu se film, skoro pořád zaměřuje na katastrofy v USA a jiné země moc neukazuje. Hlavní postavu filmu hraje John Cusack, on a jeho rodina, se chtějí dostat na archu, kterou vytvořili vlády světa, na záchranu lidstva. Teď nechci SPOILEROVAT, ale oni tam potom, ti lidé na těch archách řeší, koho pustí dovnitř a koho ne a celé je to, takové zmatené a hloupé. Navíc mě totálně zklamal závěr filmu, který je prostě špatný a ještě k tomu, s nehorázně trapným a otravným proslovem. Celý film se prostě točí kolem postavy Cusacka a on s rodinou unikají v nějakém dopravním prostředku a všechno za nimi se bortí. Prostě strašná blbost. Ani nevím, proč ty 2 hvězdu dávám. PS: Scéna, která mi utkvěla v paměti je letadlo, které vzlétá a ta ranvej, ze které vzlétá, se rozpadá. Samo o sobě už je to divné, ale ta scéna je tam vícekrát!

500 dní se Summer (2009)

Konečně svěží netuctová žárovka, která sází na originalitu, atmosféru a příjemné lidi v hlavních rolích. Joseph Gordon-Levitt je pan herec a Zooey Deschanel je jedním slovem čarovná. 5 hvězd.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Já snad nevěřím vlastní očím! Tohle, že jsou Akta X? Tuctový případ prakticky bez špetky mysteriózna, Mulder a Scully ne v FBI, žádný Kuřák, žádný Krycek, žádný Syndikát prostě nic! Spokojenost panuje pouze v posunutí vztahu těch hlavních dvou na lepší úroveň, 2 hvězdy.

Asterix a Olympijské hry (2008)

A je tady třetí díl série hraných filmů Asterix a Obelix. Komiky jsem nikdy nečetl, ale předchozí dva hrané filmy, ačkoli každý byl trochu jiný, se mi celkem líbily. Ovšem třetí díl to už je něco jiného. Asterix s Obelixem se tentokrát zúčastní olympijským her, motiv filmu je dobrý, ale samotný film celkově za moc nestojí, včetně těch olympijských her, kde jsou na mou duši tak trochu divná pravidla a diváci. Ale především mi vadí, že je děj více zaměřený na jiné, nudnější postavy, než na naši oblíbenou dvojku, která si pro sebe urve jen pár minut. Dále mi celý film přijde z neznámých důvodů tak nějak laciný a nedodělaný. Nový představitel Asterixe (Clovis Cornillac) se také zrovna moc nepředvedl, totiž, považuji ho za velice nesympatického a celkově většina herecké sestavy taky není nějak úchvatná. Celý film je kolos nevtipných scén a trapných kýčů. Co považuji za opravdový vrchol trapnosti je světelný meč ze Star Warsu ve filmu o Asterixi a Obelixi! Opravdu dobrých humorných scén či nápadů se najde jen málo. Co taky nemuselo být, je cameo Michaela Schumachera nebo třeba Zinédina Zidana, jež si radši měli oba dva prodloužit kariéru ve svých sportech, než se ukazovat v takovém hloupém filmu. Když mám vynést konečný ortel tak tedy dávám 2 hvězdy. Obrovské zklamaní po dvou dobrý, slušných a hlavně vtipných dílech, tedy výrazné zhoršení!

Ať vejde ten pravý (2008)

Procítěná knižní (nečetl jsem) artová upířina říznutá mrazivou skandinávskou atmosférou a chladným komorním lookem. A i když tam hrál nejvíc nepříjemný dvanáctiletý synek všech dob, bylo to víc než povedené, 4 hvězdy.

Bobule (2008)

Příjemná neškodná pohodovka plná dobrého vína. Český film za který se češi nemusí stydět, 3 hvězdy.

Comeback (2008) (seriál)

Comeback beru už jako českou kultovku. Konečně naši tvůrci pochopili jak se má dělat sitcom! Navíc herecká sestava je více než příjemná a Martin Dejdar jako Ozzák je přímo boží. Miluju ty fórky spojené s hudbou! Celosvětově lehký nadprůměr, České luhy a háje nadprůměr! 4 hvězdy.