127 hodin (2010)

Silný film podle skutečné události, který natočil pan režisér s velkým P, Danny Boyle a kterému v hlavní roli a své One Man Show vládne James Franco. Kameraman by zasloužil Oscara. Jediné co mi vadilo bylo trochu moc scénáristické omáčky před vyvrcholením filmu, 4 hvězdy.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Looper je sakra originální scífko, kde velký rozpočet nahrazuje kupa nápadů. Navíc Joseph Gordon-Levitt je v hlavní roli tahounem a taky když Bruce vezme do ruky kanón, je to taky terno. Navíc v Looperovi se dočkáte i emocí a zejména ve skvělém závěru by se dali krájet. Nicméně Looper má i své mouchy, tj. nevýrazná hudba, lepší by určitě napomohla k většímu zážitku. Polemizovat by se dalo i nad pár časovými paradoxy, ale ty jsou víceméně v pohodě překousnutelné. No a nakonec, ne každý žere Emily Blunt, že? :) 4 hvězdy.

Sunshine (2007)

AUDIOvizuální sci-fi bašta od vrchu až dolů naplněná hutnou atmosférou. Vesmírná Odysea pro 21. století. Kouzelná sci-fi s našlapanou hereckou sestavou a výborným závěrem a celkově myšlenkou. Přesto ještě kousíček chyběl, uvidíme po druhé projekci, 4 hvězdy.

Likvidátor (1996)

Arnieho Eraser mi nikdy nijak nepřirostl k srdci. Je to prostě prostoduchá akční jednohubka, kde si Arnie opět zaskotačí. Ovšem ten kvér co měl v ruce tady nepatří k nejhezčím. Pro Arnieho fandy povinnost, pro běžné smrtelníky zbytečnost. Ale co, těsně 3 hvězdy.

Iron Sky (2012)

Tak především ten fakt, že je to film o náccích z Měsíce říká hodně. A mě se tenhle šílený námět a vlastně i tenhle šílený bizardní a sympatický film sakra líbí! Ale nemyslete si, není to jen tupá akční patlanina jak by se mohlo zdát. Vše se to ubírá dobrým směrem. Je to docela chytré. A hlavně je to dost nepředvídatelné. Od počáteční sci-fi a scén z Měsíce, kterým mimochodem vládnou skvělé efekty a výprava (ač nechápu jak to sakra dokázali za tak málo peněz) se přesouváme na Zemi, kde započne komedie, narážky, prostě satira. No a na konci to vyvrcholí velkou vesmírnou bitvou jako ze Star Wars a vtipnou scénou ze Země. Jinak, herci si to uhráli s přehledem, a někteří i tak, že bych je chtěl v budoucnu vidět znova, stejně tak jako něco od Finského chlapíka, který Iron Sky zrežíroval, 4 hvězdy. PS: Soundtrack je velmi povedený. PSS: Jsem zvědav na Director´s cut.

Wolverine (2013)

Je smutné, že v celém filmu vládne scéna, která následuje až po titulcích. The Wolverine je totiž nejhorším X-Men filmem. Ne že by Hugh Jackman neutáhl Wolverinovu sólovku na svých bedrech, to ne. Jackmanovo charisma srší na všechny strany. Problém je někde jinde. Vlastně jich je hned několik. Hned ze začátku vás do čela udeří jedno WTF. Proč Wolverine sakra spí po jeskyních?! To, že chce utéct od lidí se ví, ale jeskyně? Nějaký zapadlý motel by stačil. A takových kiksů následuje hned několik. Závažným problém je ovšem vůbec celkově Wolverinova motivace proč dělá to, co dělá. Zpočátku mu to celé bylo jedno a najednou cvak, a může se přetrhnout, aby tu nebohou Japonku zachránil. Když už jsme Japonska, tak tady vyzdvihuji Japonské prostředí, které bylo překrásné a určitě bylo vítanou změnou. Co ale nebylo vítanou změnou je ten fakt, že Wolverine už vůbec nehláškuje! Kromě pasáže s ministrem čehosi, hlášky úplně chyběly. Akčních momentů nebylo moc, ale když už tak se mi zdály solidní. To se ovšem nedá říct o konci. Ten byl doslova přepálený a tak říkajíc WTF. Jedna z postav se tu úplně zbytečně promění, další úplně zmizí. Co je ale hlavní, Wolverinův protivník v závěru je naprosto přehnaný a logicky ne taky moc pravděpodobný, i když svým způsobem očekávatelný. Ale je jen v závěru, jinak filmu nějaký výrazný záporák chybí. The Wolverine je celkově zbytečným filmem, který na rozdíl od svého ne moc dobrého bratříčka, vůbec nijak nerozvíjí X-Menovskou ani Wolverinovu mytologii. Když už nic tak to byla alespoň jakž takž zábava. Se zavřenýma očima 3 hvězdy.

Nevědomí (2013)

Velmi sympatická sci-fi ve které kraluje snaživý Tom Druide a úchvatné záběry na post-apokalyptickou krajinu. Pěkný mix motivů ze sci-fi a hodící se pěkné hudby. Na ty předvídatelné zvraty kašlat, jen si užívejte tu krásné záběry a solidní akci, 4 hvězdy.

28 týdnů poté (2007)

28 týdnů poté přináší dvě rozdílné poloviny, první atmosférickou obnovu po apokalypse. A druhou polovinu, kde se všechno po*ere (tohle snad ani nemůže být bráno jako spoiler). Bohužel je to plné logických kiksů a děr. Avšak v jistých scénách se nedá řejžovi upřít porce kreativity a snahy. Navíc ta scéna s vrtulníkem ala sekačka byla prostě cool, 3 hvězdy.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Seriál je vtipnější než tento filmový počin, který zase hraje na vážnější notu, nicméně Miroslav Krobot je výborný, jeho postava zrovna tak a v podstatě si krade film pro sebe. Tyhle vztahy “na fotbalovém trávníku“ se mi v českém podání líbí. Nejlepší český film od Vratných lahví, 4 hvězdy.

Lovci hlav (2011)

Chytrý severský mix krimi thrilleru, kde by se napětí dalo krájet a kde se rozjede šílená hra o přežití, která je občas říznutá mírným černým humorem. Všechno v tom filmu má svou logikou a vlastně je to i dost realistické. Navíc Nikolaj „Lannister“ Coster-Waldau je skvělým záporákem (dá-li se o tak v tomto filmu označit). Ten kdo tu ale kraluje je pro mě neznámý Aksel Hennie v hlavní roli. Víc takových rolí pro něj! Obdobně jako knížka, 4 hvězdy.