Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Tenhle film patří zrčitě mezi ty nejpovedenější dua Spencer - Hill, ačkoliv i tady je gagů dostatek, jsou to spíše klasické bitky okořeněné o Bugatti - ne jen tak ledajakou, ale červenou se žlutou střechou. Prostě mi tu chybí trochu víc humoru a překvapivých situací ála Sudá a lichá, ale film je to i tak parádní, protože zápletka s pomstou za tu "Bugatku" je originální, líbí se mi jak si mafiáni najmou toho snipera, ale Ben s nim zátočí levou zadní i když zrovna zpívá ve sboru, to cool, stejně jako akce na motorkách a chytlavá ústřední píseň.

Město andělů (1998)

Citové vydírání na mě působilo už od úvodní scény, neuvěřitelně emotivní film.

Dva výtečníci (1977)

Ach ta nostalgie, v České televizi to známe pod názvem Dva poldové, samozřejmě tento dabing na DVD není, jak jinak...

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

"Ty krávo, co to je? Tohle sežrat, tak mi ráno budou u prdele lítat včely!"

Telefonní budka (2002)

Parádní originální pecka, které napomáhá krátká stopáź.

Opravna vraků (2004) (pořad)

Snová přestavba zpravidla amerických kár, které chybí více času věnovanému přímo samotným úpravám nebo delší stopáž, protože moc času je věnováno americkému divákovi, kterému ke spokojenosti asi stačí vidět show a zákulisí. Mě chybí více té špinavé práce. Princip je v kostce tento: Lidé posílají do televize životní přiběhy svých nejbližších, o kterých si myslí, že si zaslouží z nějakého důvodu být vybráni so TV show Overhaulin, která dotyčnému vybranémj člověku "ukradne" ve spolupráci s oním příbuzným na 7 dní jeho auto, to se za tuto dobu snaží kompleně přestavět na moderní muscle car, tzn., že opískují kariserii, díry a prohlé plechy vyrovnají tak, jak uzná hlavní designer Chip Doose za vhodné. Sestaví podle informací příbuzného mustr - výkres - a jedou s přestavbou. Mezi tím hrají na majitele pěknou habaďůru a vydávají se za odtahivku, policii, pojišťovnu apod. Často na to mají kostýmy, volají jim atp. Na samotném autě provedou obrovské množství kvaliních úprav, že prostě není možné je všechny ukázat na kameře, to mi asi vadí nejcíc - oželil bych tu pitomost s hraním habaďůry a více času věnoval úpravám.

Hvězdná brána (1994)

Leta se na filmu podepisují a na tricích je to znát. Hudba, výprava a geniální námět ovšem zestárnout nemohou a pravdou je, že nápad s mezihvězdným cestováním dal spousta možností tvůrcům TV seriálu, jenž nápad na své možnosti solidně využili.

Akta X (1993) (seriál)

Moje TOP díly: 1. Paper Hearts 2. The Calusari 3. Irresistible 4. Detour 5. Die Hand Die Verletzt Z dalších namátkou Squeeze, Ice, Aubrey, F. Emasculata, Clyde Bruckman's Final Repose, Oubliette, Folie a Deux, Tithonus, Avatar, Humbug, Via Negativa... A mnoho dalších.

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Nevšední záležitost, občas si ani neuvědomuju, kolik práce se skrývá za dobovými kulisami 30. let 20.století, zde to máme okořeněné o plejádu skvělých českých herců. Vynikající herecké výkony tehdy neokoukaného Ivana Trojana, Tomáše Töpfera a ostatních četníků ztvárněných vesměs především dabingovými herci jako je Aleš Jarý např. (Mitch z Pobřežní hlídky). Většina dílů si udržuje solidní kvalitu, slabší jsou akorát politicky laděné epizody ke konci seriálu, třešničkou na dortu jsou 2 díly s Jiřinou Bohdalovou (vzpomínám si teď na Krkatou bábu, ale ten druhý ne nejméně stejně tak dobrý), Václavem Postráneckým (myslím, že Doktor smrt nebo tak nějak - 2 díly), dále stojí za to epizoda Rýhonosec řepný, Grunt, Poklad, Volavka a spousta dalších... Vlastně hned první díl je fajn. Silnejch 85% si to zaslouží, jo ještě díl Svatbový podvodník o dvojníkovi Slávy Jirouška je good! Vlastně by se mohlo uvažovat llidně o nějakém pokračování nebo třeba celovečerním filmu, protože seriál byl uvedený v televizi již mnohokrát a epizody jsou okouka é (alespoň u mě).

Propast (1989)

Kdo viděl prodlouženou verzi, musí zvýšit hodnocení tohohle skvělého filmu stejně jako já: normálni verze 80%, prodloužená 100%. Atmosféra stísněného prostředí korunovaná tím, že se ještě děj odehrává pod vodou, to je moje... A rozšířený závěr to podtrhuje.