Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

To nejlepší si Spielberg nechal pro jistotu ,,na konec". Vždycky když se na to koukám, znova se říkám kam se na tohle hrabou Dobyvatelé ztracené archy... Jen doufám, že ta přísně utajovaná čtyřka nebude horší a bude v ní opět hrát s FOrdem i Connery!!!

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej (2005) (divadelní záznam)

Když si uvědomim, že to, co GENIÁLNĚ!!!! recitujou Čtvrtníček! s Lábusem, řikaly 2 fotbalový ,,mozky" fakt do telefonu a myslely to smrtelně vážně..no debilita holt nezná mezí.No to mi ho v tom případě teda vyndejte.. ,,Já sem mluvil s nim jenom po telefoně, a tak, že sem nevim a řikám, mě to nevadilo, stejně bych musel dát do toho" Kdo neviděl (a hlavně neslyšel), neuvěří!!!!!! 4,5

Smrtonosná zbraň (1987)

Tak tohle je učitel všech filmů stavících na kontrastech dvou hlavních hrdinů ( tady Gibson x Glover ), na kterém je první díl víceméně postavený, několik povedených hlášek a postav, které se naplno rozviíjejí až v pokračování, které je podle mě jako jedna z mála dvojek lepší než originál.Kam se na tyhle filmy Richarda Donnera hrabou ,,napodobeniny" jako Showtime nebo Křižovatka smrti, které staví na podobném gardu.90%

Titanic (1997)

Myslim si, že film si zaslouží vyšší hodnocení než tady má, i když je pravda, že se jedná pravděpodobně o film s největším počtem technických chyb.

Ztraceni (2004) (seriál)

Kdybych o tomhle seriálu jen někde četl a náhodou neskouknul Pilot, tak bych nevěřil, že z tak jednoduchýho námětu jde prostě vyždímat takovou dávečku napětí a závislosti nad každym dalšim dílem.Flasbacky sem zkrátka patří (to je asi kvůli týhle reakci: Kleopatry: ,,nápad dát do jednoho omezeného prostoru lidi s jejich "třináctými komnatami" a "kostlivci ve skříni" není nový...") Není -ALE právě proto jsou tu ty backy do minulosti rozvíjející charaktery jednotlivých postav a aby lidi ,co na to koukaj, nepropadali nudě nebo klaustrofobickýmu efektu.Když potom člověk ví o každé postavě víc, dokáže ji na ostrově pochopit.I když se v jednotlivých dílech jakoby nic moc neděje (1.série) a seriál je celkem natahovaný(jak taky jinak vydržet s tímhle nápadem 4 série-zatim plánované), je to zkrátka pořád poutavý.Jen doufám, že až tenhle seriál jednou skončí, nebude to nijak trapně vyšperkovaná scifi(to ten ,,žijící dým")Suma sumárum: první 2 série u mě 95% a ačkoliv se o třetí seii řiká, že stagnuje a sledovanost v USA lehce klesla , myslim, že to nebude dlouhodoě a seriál nás nezklame...Mno sem zkrátka fanda(proč ne?), tak třeba berte s rezervičkou,ale seriál je to určitě v dnešní záplavě Ordinací v béžový zahradě a všelijakejch jinejch blbinek, co se daj na TV dneska vidět příjemnej,ne?.

Dokonalý trik (2006)

Až nečekaně sofistikovaný a poutavý počin, který je netradiční svým stylem vyprávění.Člověk neví, komu z dua Jackman -Bale má fandit.Není to ale film pouze o jednom ,,dokonalém triku", ale i o pomstě, která vše zapříčiní.A ten závěr mi nepřijde přehnaně infantilní nebo nijak až tak polopatický, ale jak komu. Ten mistr Tesla ,,Rožnov pod Radhoštěm" mi pořád trochu vrtá hlavou...90%

Matrix (1999)

"What is the Matrix?"Aneb kultovní to otázka...Tak tedy Matrix je naprosto ORIGINÁLNÍ film se spoustou vynikajících vizuláních efektů, hudbou a pro mě nezapomenutelnou střílecí scénou v budově, kde je Morpheus držen agenty s přitom hrající skvělou a dneska celkem ohranou peckou ,,SpyBreak" (myslim,že se tak jmenuje ,ale nevim).Tehdy převratné spomalené záběry, které se dnes objevují v každyYm druhYm filmu a dokonce i v tý přitroublý,,SIMÍROVĚ" Kobře 11!!A to je totální vrchol nevkusu a přehnanosti.Ale na druhou stranou i to možná z Matrixu dělá opravdovej kult, nebo ne?

Sudá a lichá (1978)

Pro mě s trochou nostalgie asi nejlepší film, kde spolu vystupují Terence Hill a Bud Spencer, a to nejen díky úžasnému a na ústřední dvojku i celkem neortodoxnímu českému dabingu, je tu několik kultovních hlášek a prostředí sázek je podle mne dostatečně zajímavé samo o sobě.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Ač si myslím, že Indiana Jones měl skončit se sametovou revolucí v ČR, tak musím přes chladné přijetí dalšího dílu v českých kinech z mé strany říci, že jsem se bavil. Nebudu se opakovat se souhlasnou averzí vůči CGI, z toho jsem zklamaný, ač to mohlo být horší. Nejde o omlazení Harrisona Forda, to je fajn a zde vidím využití, kde jím ale vyloženě pohrdám, je jeho použití při akčních scénách, CGI tříkolka Tuk-tuk, CGI Ford skákající na vlaku jako avatarová kobylka, to mě vyloženě urazilo. Přesto je potřeba zdůraznit, že tam, kde AVP, Alieni, Predátoři apod. dělají svým klasikám ostudu, Indy ukončil vlastní éru důstojně a dopomohla mu k tomu fajn hudba a za mě herecká skladba.