• Thriller

Po přečtení spalte (2008)

Neskutečně zábavná černá komedie o idiotech, jejichž pinožení, s nímž si neví rady ani pitomá zpravodajská služba, může mít fatální následky.

Soredemo boku wa yattenai (2006)

Výborný exkurs do japonského trestního procesu, ve kterém nechybí spící soudci a bezmocní advokáti.

Člověk bez osudu (2005)

Už kvůli té šílené scéně nástupu, kdy jsou vězni nuceni do vyčerpání stát v pozoru, stojí tento vizuálně působivý film zato. Přesto tuším, že román půjde asi do větší hloubky.

Stalo se (2008)

Tak tenhle kousek jsem zatím nepochopil...

Hrob světlušek (1988)

Asi jsem trochu zaujatý, protože jsem film viděl v Kóbe, kde se děj odehrává. Poznával jsem tak místa a dialekt spjatý s oblastí, kde se toto město nachází. Smutný film, který se na japonských televizích vysílá každý rok, při výročí ukončení 2. sětové války.

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Půvabný film z dílny oscarového dědy Miyazakiho je možná více zaměřený na ty menší diváky než jeho předchozí díla, ale to mu neubírá na kvalitách. Při sledování Ponya jsem si zase uvědomil, jak má ten japonský šikula ty své postavy tak rád.

Mamma Mia! (2008)

Výborná, pozitivní energií nabitá zábava, která by bez charismatu svých hvězd (především Meryl Streepové) byla jen poloviční.

Quantum of Solace (2008)

Parádní následovník Casino Royale! Oproti němu ještě více strhující akční jízda. Za pomstou tvrdě jdoucí Bond nebyl nikdy sympatičtější. Překvapivě hraje velmi dobře fešanda Olga. Scéna v opeře mimořádně inspirující, ostatně jako celý režijní přístup nadaného Švýcara. Výtečný Bond pro nové století!

Mé druhé já (2007)

Skvěle zrežírované i zahrané. Na druhou stranu díry ve scénáři a konec mi nedovolují dát čtyři. Přesto hodný pozornosti jako do jisté míry úspěšný pokus o natočení "revenge" filmu s hloubkou.

Dokonalý trik (2006)

Báječná oslava vyprávění. Poslední monolog Hugh Jackmana lze chápat jako krásné vyznání lásky k filmu od režiséra Nolana.