• Thriller

Simpsonovi ve filmu (2007)

Základní story o tom, jak si musí Homer získat přízeň své rodiny, už tady byla. Škoda, že si tvůrci nevymysleli košatější příběh. Na druhou stranu je těžké vyčítat něco filmu, který nabízí nejvtipnější zábavu široko daleko. Satirické šlehy na americkou společnost, vypointované dialogy na druhou, hlášky oblíbených postav,... - to vše tam najdete. Akorát se Simpsonovi cítí přece jen nejlépe v seriálovém formátu.

Krvavý diamant (2006)

Výborný dobrodružný thriller. Akce probíhá na pozadí skutečných událostí, které se odehrály v Sierra Leone. Ano, poselství filmu je naivní a dialogy často překročí hranici banality, ale vzhledem k žánru a zručnosti pana Zwicka to zas tolik nevadí.

Funuke (2007)

Zajímavé černohumorné drama. Příběh o dívce a její zvláštní rodině. Ta je jí inspirací pro psaní komiksu, který se sám stává důležitou součástí zápletky. Story má poněkud cynické vyústění...Každopádně stojí film za pozornost pro neotřelost provedení staré známé pravdy, že rodiny/rodinných svazků/závazků se jen tak lehko nezbavíte. O to víc tato pravda platí v japonském kontextu.

Záchranný člun (1944)

Do maxima vytěžená situace "boj o život na záchranném člunu". Spousta černého humoru, skvěle vykreslené charaktery a jasné protiválečné poselství. Jak to ten Hitch dělal, že jeho filmy nestárnou...?

Dannyho parťáci 3 (2007)

Inteligentní zábava inteligentních tvůrců, kteří se evidentně při natáčení bavili. A my se bavíme také. Inteligentnější z toho asi nebudeme, ale příjemně odpočatí ano.

Nebe a peklo (1963)

Mistrovská detektivka s mnoha přesahy. Ač se příběh odehrává v 60. letech minulého století, připadá mi, že se postavy pohybují stejně jako ty z Kurosawových historických dramat. Podnikatelé a policisté jsou jen jakoby přestrojení šógunové a samurajové. Gondovo dilema, zda zaplatit či nezaplatit výkupné je velmi pochopitelné, když bereme v úvahu poválečnou situaci Japonska a těch, kteří se tvrdě vypracovali z chudoby a bídy, kterou už nikdy nechtěli zažít. Nebudu dále prozrazovat, ale film je právě pozoruhodný svým sociálně-kritickým nádechem. Jako vždy vynikající Mifune a Nakadai a s nimi i přesní další herci.

Transamerika (2005)

Nesentimentální příběh ze života. Velmi úsporný, o to působivější. Ani na chvíli se nebudete nudit. S hlavním představitelem/představitelkou v podání Felicity Huffman to ani nejde. Pohodový inteligentní snímek.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Ano, ty filtry mne také prudily. Byly i jiné mouchy, nicméně pozitiva vrchovatě převažují. Bruce Willis je po delší době bezchybný. Koncept různých forem akčního filmu v jednom je velmi chytrý v interakci s postavou McClanea. McClaneovské vtípky nechybějí. Nonstop akční jízda. Velká spokojenost!

Strážce (2006)

Příjemná oddechovka, která nemá s originalitou nic společného. V některých ohledech možná až moc staromódně klišoidní film. Pokud sledujete na DVD a nečekáte nic převratného, můžete si připočíst hvězdu navíc.

Kagemuša (1980)

Krásný Kurosawův film...