Štúrovci (1991) (seriál)

Dúfam, že nikto nenabonzuje, že učiteľka slovenčiny dala štúrovcom iba tri hviezdy. To by bol prúser. (po slovensky "priekak"?) Psssst, ani muk!

10 000 př. n. l. (2008)

My ženy vraj dokážeme vykonávať niekoľko činností naraz, takže odporúčam túto vizuálne efektnú zlátaninu ako podmaz k žehleniu, štrikovaniu, háčkovaniu, opravovaniu písomiek (doplňte si vlastné nápady)... Celkom som sa pobavila - boli tam mamuty na pyramídach, výstrelky pravekých kaderníkov, vizážistov a módnych návrhárov... a ešte iné srandy.

Maratónec (1976)

Zubárske kreslo je moja celoživotná nočná mora. Viete si teda predstaviť, ako ma prevalcoval tento film, keď som ho videla v kine ešte ako puberťáčka - keby nebolo nedávnej TV reprízy, pamätala by som si len tú scénu s vŕtačkou. Aj teraz som si zapchávala uši a zatvárala oči.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Úvodná zvučka na mňa pôsobí podobne ako nejaký klip skupiny Prodigy (plný hnusných švábov, ogrcaných odtokov a špiny) - je taká odpudzujúca, až ma fascinuje a ja čumím, počúvam skvelú hudbu a nemôžem odtrhnúť zrak. Seriál ma vcucol hneď od začiatku. Aj keď sa mi niektoré epizódy zdali slabšie a určité dejové zvraty príliš pritiahnuté za vlasy, celkovo zatiaľ pre mňa 90 %. Dodatok po 3. sérii: začínam mať pocit, že už to fakt prehustili nadprirodzenými bytosťami. S napätím čakám, či sa tam neobjaví víla Amálka, Křemílek a Vochomúúúrka...

Drž hubu! (2003)

Nech mi puberťáci odpustia, že si požičiam niečo z ich slovníka, ale toto je TAKÁ NESKUTOČNÁ HALUZ, až sa rozum zastavuje. Paráda! ... Mali by stavať ústavy pre blbcov, ale viete, aké by tie budovy museli byť veľké? ... Aké mu dáme lieky? Nechcem ho ešte viac oblbnúť, to by vstúpil do knihy rekordov.

Jánošík (1935)

Nezabudnuteľný Paľo Bielik... keď sa povie JÁNOŠÍK, predstavujem si jedine jeho.

Let's Dance (2006)

Treba vypnúť senzory, ktoré vnímajú kvalitu scenára, herecké výkony, predvídateľnosť deja... a vychutnať si HUDBU A TANEC!!!

Čápi s mákem (2010) (pořad) odpad!

Raz som niekde čítala výraz "IQ NEPŘESAHUJÍCÍ DNEŠNÍ DATUM". Nemám čo dodať.

Rytíři nebes (2006)

Príjemný filmík na víkendové popoludnie s dávkou romantiky, hrdinstva, akcie a pôsobivou vizuálnou stránkou (hlavne jeden záber z vtáčej perspektívy si zapamätám: ako letia nad idylickou krajinou francúzskeho vidieka plnou sviežej zelene a v ďalšej chvíli už je pod nimi mŕtva, spálená zem a dymiace krátery). P. S.: Letecké súboje boli mňam.

Walk the Line (2005)

Nezabudnuteľné herecké výkony Joaquina Phoenixa a Reese Witherspoon, skvelá hudba, silný príbeh. Toto je rozhodne film, po ktorom si nepoviem, že raz stačilo. Hodnotenie - 90 %