Pink Floyd: The Wall (1982)

Pokud máte rádi jejich hudbu, tento film pro vás bude velice příjemným strávením večera. Pokud ne, v žádném případě se do něj nepouštějte. Film plný psychadelické hudby, výjevů a animací. Je to šílené, ale je to skvělé.

Podraz (1973)

Kultovní snímek s neuvěřitelně vybroušeným příběhem, skvostnými hereckými výkony, neodolatelnou hudbou a skvělou atmosférou. Nemám, co bych dodal, tohle je dokonalé.

Příšerky s.r.o. (2001)

Klasika mého dětství :) Krásně zpracované, krásně "zahrané", povedené vtípky. Jen aby to slibované pokračování dopadlo taky tak dobře..

Slepičí úlet (2000)

Jeden z nejlepších a nejzajimavěji zpracovaných animáků, co znám. Studio, ze kterého k nám přišel úžasný Wallace a Grommit přidává další hit, nyní o slepicích. Úžasně jsem se bavil i po několikátem shlédnutí :)

Hra (1997)

Tomuto filmu bych neváhal dát 5*.. nebýt konce. Protože když takovýhle film, který vás pořád překvapuje svými zvraty, skončí přesně tak, jak si myslíte, je to škoda.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Tenhle seriál mě ani tak nevtáhl do děje jako v něm udržoval. Ne že bych tak toužil vědět, jak to bude pokračovat, ale ono to jinak nešlo. V každém díle byl zvrat a nechával za sebou nejistotu. Avšak když jsem se na konci 2. série ohlédl zpět, viděl jsem tu skvělou propracovanost, jak příběhu, tak postav, výborné herecké výkony a úžasnou atmosféru. A když přidáme geniální úvodní video, nemůžu jinak. 5* EDIT: 4. a 5. série mě trochu zklamaly, seriál ztrácí na tempu. Uvidíme, jestli se povede v šesté sérii přijít s něčím zajímavým .

Temný rytíř povstal (2012)

Po úžasném zážitku z Temného rytíře ve mě zanechává jeho pokračování prázdný dojem. Chybí mi tu propracovaná mentalita postav, hudba je jen drobnou (i když stále epickou) variací na hudbu z minulého dílu, finální zápletka mi připadá hloupá, hlavní "zloun" spíše k smíchu. Ano, můžete říct, že se Nolan více vrací ke komiksovému prostředí i příběhu, ale mě to přijde škoda. Každý z režiséru má svůj osobitý styl a zdá se mi, že v tomto díle je ten Nolanův potlačen. Ale stejně.. stále je to Nolan, Batman a Zimmer, tudíž se na slabší 4* vyšplhal.

Sherlock (2010) (seriál)

Nejsem nějakým velkým fanouškem knižní předlohy, pár příběhů jsem četl, líbily se, ale tím to pro mě skončilo. A pak jsem narazil na tenhle seriál. Tedy narazil.. když byl příval chvály neúnosný, rozhodl jsem se na něj podívat. A bylo na co! První díl skvěle vtáhne do děje, herecké výkony jsou geniální, moderní zpracování jak příběhu, tak scény je skvělé. Skvělá kamera, grafická stránka, prostě není co vytknout. Teď jenom vydržet do další série...