Dvojník (2013)

Vzhľadom na to, že mi zvyčajne tie skryté významy unikali, nebudem hodnotiť estetický dojem a kvalitu obsahu filmu na prvom mieste, aj napriek tomu, že to nebol až taký zložitý film, ako bol napríklad The Enemy (Nie som proste teoretik na kinematografiu). Vyzdvihnem najmä herecké kvality Jesseho, ktorý podal výkon vynásobený dvomi. V oboch rolách veľmi (niekedy až skvele) zahrané. Druhý fakt je, že čím dlhšie som film pozeral, tým viac sa mi dostávala hudba pod kožu, musím po zhliadnutí celej dĺžky stopáže zhodnotiť, že sa podarila. Hodnotenie: 75%

Já, Frankenstein (2014)

Skoro kinematografický vtip pozliepaný tak, že to nedáva žiadny zmysel.:D. Človek by sa mohol aj čudovať, prečo na niečo také niekto vynaloží hociaké finančné prostriedky, keďže vizuálne efekty neboli až tak zlé (niečo viac ako béčkova kvalita). Hodnotenie: 40%

Památkáři (2014)

Jediné, čo mi vedel film ponúknuť bolo obsadenie a rozprávačske monológy Clooneyho. Obyčajný vojnový film, tentokrát s tematikou, ktorá sa nechcela venovať židom (sú však napriek tomu stredobodom pozornosti). Bohužiaľ som takýto výsledok aj očakával, takže sklamanie nenastalo. :) Hodnotenie: 65%

HitRECord on TV (2014) (seriál)

Tak si vravím, prečo u nás nevznikne podobná reality-show, ktorá má kvalitu a baví. Namiesto toho v telke kŕmia hlúpe vrstvy ešte sprostejším odpadom ako Farma, Talent, Niekto hľadá ženu a pod. Keď sa to tak vezme, ani to nie je zložité, ľudí na to určite máme, ale ... veľké ALE. Klobúk dole Joseph. Pilot: 85%, 1. séria: N/A

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Ukameňujte ma, tento film ma zaujal oveľa viac ako MARVEL Cp. America WS. Zvuková harmonia od Zimmera, ktorá v niektorých pasážach neuveritelne ladila. Skvelé, po dizajnovej stránke skoro dokonalé, súboje - hotová optická orgia pre každého sajfaj maniaka. Už podľa formy sa tento film uberá niekam inam, preto nerozumiem toľkým záporným hodnoteniam tu prítomných odborníkov. Je pravda, že sa miestami objavia trápne scény a z film v prvej polocici doslova kvitne klišoidnosťou, taktiež pre niekoho možno dlhšou stopážou. Tie scény (spomalené zábery, výškové vznášanie sa) a atmosféra v nich mi proste vnútorne nedovolia hodnotiť horšie. Čo tam po tom, že má hoci aj Iron Man 3, nejaku hlbšiu myšlienku, keď to proste spolu neladí až tak ideálne? Hodnotenie: 85%

Deník Bridget Jonesové (2001)

Sladký, nie až tak vtipný, ale pozerateľný výsledok. Zaujímavý výber hudby a ... vlastne ani neviem, čo sa mi na tom páči. Je to taký celkový dojem z filmu, vhodný pre sobotnajší večer, ktorý má svoje pasáže, kedy sa nudíte, inokedy zase baví dejom. Hodnotenie: 70%

300: Vzestup říše (2014)

Páči sa mi prirovnanie testosteronový nářez (sheen). Chýba výborné ladenie hudby z jednotky a stupňovanie atmosféry. S kľudným svedomím môžem povedať, napriek všetkým tým efektom, že to je nepodarené pokračovanie :) Hodnotenie: 65%

Transcendence (2014)

Od spojenia sci-fi a Johny Depp som očakával väčšiu senzáciu. Dejová línia je veľmi rýchla a jednotlivé fakty zle vysvetlené. Navyše mi veľmi chýbala logika v niektorých pasážach. Bohužiaľ to nevyšlo, nebola to však nejaká extra katastrofa. Film však okrem Deppa a ostaných nevyčnieva z radu a stáva sa obyčajnou sajfaj mániou s námetom o umelej inteligencii, ktorá sa vraj snaží vyhubiť ľudskú populáciu. Hodnotenie: 65%

Griffinovi (1999) (seriál)

10. séria: 75%, 11. séria: 70%, 12. séria: 65%, 13. seria: 75%, 14. seria: 75%, 15. seria: N/A

Až vyjde měsíc (2012)

Tak po pol hodine filmu som si hovoril, toto mi pripomína Grand Hotel. Po filme zisťujem, že som tvorbu Andersona perfektne rozoznal. Každopádne ma film nezaujal (tak ako spomínaný GH) a bolo to utrpenie, nezáživné utrpenie. Hodnotenie: 45%