Tři veteráni (1983)

TheMaker opäť raz vystihol moje pocity. Exactly! Najlepšia česká rozprávka na ktorú sa môžem pozerať stále dookola so skvelým Hrušínským a Somrom v hlavnej role!

Vzpoura v Seattlu (2007)

Super príbeh no film nič extra a to aj napriek množstvu hviezd z Hollywoodu - Charlize Theron, Woody Harrelson, Ray Liotta, Michelle Rodriguez, André Benjamin, Connie Nielsen, Channing Tatum. A ani to že film končí Happy Endom mu nič nepridáva, skôr naopak. //60-65%//

Poloprofesionál (2008)

Will hrá skvele rolu hráča, majiteľa aj trénera klubu Flint Tropics z ABA a snaži sa zo všetkých síl dostať svoj tým do najprestážnejšej basketbalovej ligy sveta - NBA. Skvelá partia obklopená pánkom Andrém 3000 Benjaminom (spevák/rapper zo skupiny Outkast už niečo málo na filmovom ptátne ukázal - Buď v klidu, Čtyři bratři, Revolver, Detektivové z Hollywoodu, Battle in Seattle) či Woodym Harrelsonom ktorého predstavovať určite nemusím. Zábavné a najmä klasické basketbalové dielko - 70e roky, dlhé vlasy poprípade afrá, podkolienky až nad kolená :) či funky, no proste klasika. Ešte spomeniem že vo filme chvíľku hral aj jeden z najlepších a najslávnejších streetbalistov sveta Grayson "Proffesor" Boucher.

Carmen: hip-hopera (2001) (TV film)

Reálna nevykonštruovaná ladne pôsobiaca ale aj veľmi kontroverzná téma skvele vypestovaná v podobu Carmen! Skvelý Mekhi, veľmi pozerateľná Bey a celý film stojí za to si ho pozrieť! Ale ak neznášate hip-hop radšej si choďte masturbovať pred telenovelu! //70%//

Training Day (2001)

Denzel je pán ktorý sa neuveriteľne vžil do svojej postavy, dobre hrá aj Ethan, film má skvelý príbeh, skvelú kameru a skvelé obsadenie a takmer vôbec nenudí. //90%//

Skrytá identita (2006)

Skvelý film a to dokonca aj zo slovenským dabingom, keďže som ho videl na markíze! DiCapria nemusím ale je tu skvelý a neprekáža mi tu ani 2 a pol hodinové trvanie. Aj keď myslím, bez tých hollywoodskych hviezd by to bol iba trošku nadpriemerný snímok. //85%//

Drsný časy (2005)

Celkom sračka film... hl. postavy robia celý film to isté, a nebyť dobrého koncu dám hviezdičku iba jednu. Baleov výkon nič moc, psychológia postáv na hroznej úrovni a fakt neviem ako vás mohlo byviť pozerať film v ktorom ide o to že sa dvaja kámovia vybrali zahúliť potom sa opiť, potom niekoho postrielali potom sa znovu opiť.... pre mňa veľká nuda! Druhý krát si to ale ešte pustím... za takých 5 rokov. Ktosi to tu porovnával s Training Day, ale ten bol o mnoho znesiteľnejší, herci v ňom hrali skvele a aj príbeh mal značne lepší ale hlavne nebolo tam tak veľa nudných momentov... Tvorcovia to mohli o mnoho vyšperkovať. Taktiež prechody medzi scénami sú hrozné a plynulosť deja zvláštna. //35%//