• Romantický

Božské děti (1997)

Jednoduchy, mily a citlivy film o veciach a hodnotach, ktore su pre nas, zhyčkanych materializmom uplne cudzie a zbytočne, a ktore môžeme len veľmi ťažko pochopiť. Nazorna ukažka toho, že na veľky film netreba veľke peniaze. Však, Holywood?!

Du eolgurui yeochin (2007)

Skvela komedia o naivnom dobračiskovi a jeho schyzofrenickej priateľke. Tvorcovia si však mohli odpustiť klišoidne dramaticke vsuvky, ktore na môj vkus až priliš narušaju inak vybornu komediu. A Tae-gyu Bong? To je proste frajer!

Quiet room ni jókoso (2007)

Japonci su uchylni, zvrateni magori. Ale čo už, keď je to švanda!

P.S. Miluji Tě (2007)

Veľmi prijemny, pohodovy vtipnosmutny film, bez zbytočnych omačok, akych sa v Amerike urodi malo. Pravdupovediac, vôbec som si nevedel predstaviť Hilary v tejto podobe, no musim uznať, že jej nesmierne sedi. Škoda občasnych kliše a eklektickosti, ale inak celkom fajn.

Haebaragi (2006)

Prijemny film s klasickym, prevarenym pribehom o začarovanom kruhu pomsty, odpustenia a vykupenia. O tom, že vstupiť druhy krat do tej istej rieky, je niekedy nutne, aj keď sa človek všemožne snaži, aby nemusel. No nie vždy ma človek na vyber. To je aj pripad Tae-sika, ktory sa vracia z väzenia, chce zabudnuť na nasilnicku minulosť a chce začať novy život po boku ľudi, ktorym ubližil. Rodinnu idylku však narušuje miestna mafia, ktorej ide o biznis, no nemôže ho rozbehnuť, lebo jej v ceste stoji jedna prekažka. A tu treba odstraniť.... Na žanrovy mix som si už zvykol, ale pekné, pomaly plynuce sceny su tu prerušovane rychlymi, akčnymi, nasylnymi scenami, čo nie vždy pride vhod. Taktiež je na škodu občasna gyčovitosť a citove vydieranie. Rozhodoval som sa preto medzi priemernym a vyššim hodnotenim, ale tradične dobry Rae-won Kim a tiež jeho (2) sice kratke, ale zato podarene bojove sceny ma nakoniec presvedčili. A nakoniec, ani chviľu som sa nenudil, takže slabšie 4* su zaslužene.

Madeullen (2003)

Krásny film o (ne)láske 2 byvylych spolužiakov. Prijemna romanca, ktora netlači na pilu. Niekoľkokrat som sa pristihol, ako sa podvedome usmievam, ALE... Obrovska škoda toho gyčoveho zaveru, ktory kazi celkovy dojem z filmu, a o stupeň znižuje moje hodnotenie. Kiežeby som film vypol 5 minut pred koncom...

Strawberry Shortcakes (2006)

Indie film o ničom a zaroveň o všetkom. Pribeh štyroch žien, ktore hľadaju svoje miesto v živote. Podany je jednoduchym, ale priamym spôsobom s nedotiahnutym (otvorenym) koncom. Pre mňa však až priliš zbytočnej "civilnosti".

Sex a Lucía (2001)

Ak by som nepoznal Medemovu predošlu tvorbu, nechapal by som. No do kontextu jeho diel zapada tento film veľmi dobre. Netradičy pohľad na lasku a mozaiku ľudskych osudov, ktore nie su tak rozdielne ako sa na prvy pohľad zda.

Překonat sám tisíce mil (2005)

Jednoduchy, ba až primitivny, no zaroveň silny pribeh o hľadani cesty človeka k človeku, so spočiatku zmätočnym nazvom, ktory však po dozneni filmu dava dokonaly zmysel. Zhang je vyborny režiser. A k tomu nepotrebuje žiadne wuxia. Nielen tento film je toho jasnym dôkazom.