• Romantický

13: hra smrti (2006)

Ďalši dôkaz, že Thajci vedia točiť dobre filmy. Vyborny napad, trošku horšia realizacia avšak ako celok to pôsobi veľmi dobre. Dej vyborne graduje až do finale, ktore trochu zaostava za zvyškom filmu. Nadpriemerna zabava.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Stary dobry Rambo v novom kabate. Sice obohrata pesnička, ale ma to grady a rychlo to odsypa, ani som sa nestačil "rozkukať" a už bol koniec. Efekty taktiež na slušnej urovni. Pre mňa prekvapenie.

Disturbia (2007)

Určita nelogickosť konania postav mi väčšinou neprekaža, no tu mi to dosť liezlo na nervy. Ale aspoň som sa nenudil.

Alexander Veliký (2004)

Na mňa to pôsobi priliš b-čkovite. Tvari sa to na viac ako v skutočnosti je. Očakaval som niečo ine. Ale pribeh je celkom ok.

Still Small Voices (2007) (TV film)

Tento tv film som začal pozerať viacmenej z nudy, o to väčšie prekvapenie ma čakalo. Sice ničim originálne, no s celkom dobrym pribehom a jeho gradaciou. Vydarene b-čko, ktore sa nehra na nič viac ako v skutočnosti je. A navyše, pre Catherine Bell mam slabosť.

Mé druhé já (2007)

Už na začiatku bolo jasne, ako to dopadne. Čo tomuto filmu na atraktivite nepridalo. O tom "happyende" radšej pomlčim. Nebyť Jodie, nebol by to ani priemer.

Shutter (2004)

Trochu lepšia ako priemerna ducharina, ktora vo mne vôbec (neviem prečo) pocit strachu nevyvolala. Avšak! Zaverečna pointa tuto priemernosť viac ako len kompenzuje. BTW... mavam časte bolesti krčnej chrbtice. Čim by to tak mohlo byť? :-)

Touha, opatrnost (2007)

Mata Hari na činsky spôsob. Chcelo by to vypustiť par zbytočnych scen, trošku skratiť a malo by to lepši spad. Inak nie je čo vytknuť. Dobry pribeh, skveli herci, skvely režiser. Dokonca sa mi pačili aj (takmer) porno sceny, ktore by mi za inych okolnosti vadili, ale tu boli natočene a zahrane veľmi dobre a dotvarali celkovu atmosferu a pocity. Takže spokojnosť...

Eolguleobtneun minyeo (2004)

Sonda do najtemnejšich, skrytych stranok ľudskej duše, ktora je poznačena smutkom a sklamanim z nenaplnenej lasky. Odvratena strana lasky, ktora sa meni v posadnutosť, s tragickymi nasledkami na osud človeka. Vykupenim z tejto krutej reality je unik do sveta snov, predstav a fantazie. Neopakovateľna a ťaživa atmosfera, ktora sa da krajať, je zvyraznena rovnako ťaživym hudobnym motivom a dodava filmu zvlaštny nadych smutku, skľučenosti a frustracie. Skvela vizualna stranka, ktora je vyraznym kontrastom k temnej atmosfere, akoby vyvažovala všetky negativne emocie, ktore divaka po cely čas sprevadzaju. Veľmi zvlaštny, rozporuplny, no zaroveň veľmi (ne)prijemny filmovy zažitok. Mimochodom,... najužasnejšie schody ake som kedy videl.

Království (2007)

Celkom svižny akčny film o aktualnych problemoch vo svete, ktory si však neodpušťa tradične moralizovanie. V tomto pripade to však dobrotu nerobi. Nebyť toho, celkovy dojem z filmu by bol isto lepši. Škoda.