• Romantický

Vzpomínky na lásku (2004)

Moja prva skusenosť s korejskou kinematografiou a hneď je z toho laska na cely život. Niečo tak nadherne, co vo mne dokaze vyvolat plno všemožnych pocitov som už dlho nevidel, ak vôbec niekedy. Ešte aj teraz, par rokov po poslednom zhliadnuti, sa občas prichytim, ako si niektore sceny premietam v hlave. A to sa veru často nestava.

Klíště hledá tátu (2003) (TV film)

Jeden z mala nemeckych romantickych filmov, ktory sa da dopozerať do konca.

Nebezpečná krása (1998)

K tomuto filmu som sa dostal uplnou nahodou, o to väčšie prekvapenie ma čakalo. Historicka drama o mravnom upadku stredovekych Benatok s vynikajucou Catherine McCormack. Škoda zaverečnych, tradične nedotiahnutych cca 5 minut, ale inak vynikajuce!

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Serial nielen pre detskeho divaka, ktory nauči o ľudskom tele viac a lepšie ako množstvo hodin stravenych v škole. Toto sa fakt podarilo.

China O'Brien (1988)

Rychle nohy Keitha Cooka nemaju chybu.

Bio Ráj (1988)

Je až zaražajuce, že aj stare kino a premietaci stroj ma mohli tak uchvatiť. A že ak sa zničia, bude mi na duši veľmi ťažko. Magicke sentimentalne dielo, z ktoreho by mali iste radosť i pani Lumierovci.

Fan chan (2003)

Nespominam si na iny film, ktory by dokazal bez prvoplanovosti, nenasilne a s ľahkosťou udržať po cely čas uprimny usmev na mojej tvari. Neda sa inak ako za plny počet.

Vibrator (2003)

Komorny, pomaly plynuci indie film o hľadani svojho miesta vo svete. Mlada žena hľada spôsob, ako sa aspoň na chvíľu zbaviť frustracie, utrpenia, a samoty vo svojom nenaplnenom živote. Utechu a pochopenie hľada u vodiča kamionu, ktoreho nahodou stretne v obchode. Dej filmu je založeny "iba" na dvoch postavach a ich osudoch, no na dobry film niekedy stači aj takto malo.

Skrytá identita (2006)

Zas a znova sa im v Holywoode podarilo dojebať skvely šikmooky film.

Katedrála (2002)

Sice nemam šajnu o čom to je, ale ten vizual je fantasticky.