• Romantický

Gangsteři (2007)

Tvrdi chlapi, ľahke ženy, vulgarne slova, drogy, zbrane, niekoľko drsnych scen, otrepany pribeh. A je z toho celkom dobra gangsterka. Sice nič nove, ale človeka to bavi. Niekedy stači malo.

3-iron (2004)

Absolutny protipol americkych radoby romantickych filmov. Dôkaz o tom, že laska sa da vyjadriť aj inym spôsobom ako obrovskou kopou bezduchych, klišovitych fraz. Na lasku, netreba slov...

Únos (2006)

Už viem, prečo sa vždy rano zobudim na inom mieste! :-D

Ima, ai ni jukimasu (2004)

Ak by som si mal predstaviť filmovu dokonalosť, vyzerala by nejako takto, ako tento film. Užasna zaplava citov, ktora postrada gyč, citovo nevydiera, len krasne a pomaly plynie až k prekvapujucemu zaveru. Ten film ma len jedinu chybu, no o to zasadnejšiu. A sice, že ma koniec! Je to najlepsi film, aky som kedy videl. A uz ho asi nikdy nic neprekona.

Nauka o snech (2006)

Davka originality tomuto filmu nechyba, škoda, že nie vštko sa podarilo dotiahnuť do konca. Občas som mal problem orientovať sa, kde konči sen, začina realita a naopak. Ale pozera sa na to veľmi pekne a tiež to nenudi, takže tie **** su uplne zaslužene.

Pokání (2007)

Vizualne pekne, dobri herci, no na môj vkus až priliš tlači na pilu, pokiaľ ide o city. A tiež nepostrada gyč, čo je len na škodu veci. Napriek tomu celkom pekne dielo.

Temný stín nad L.A. (2002)

Celkom slušne krimi o zlom a dobrom policajtovi, prehnitom policajnom šefovi a o zločine v uliciach L. A. Dej slušne odsypa, nenudi, akurat škoda toho dementneho holywoodskeho zaveru.

Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Priemerne b-čko o tom, že dobro viťazi. Namet je už mnohokrat prevareny, avšak na zabitie času poslužil celkom obstojne. Nič viac od toho nečakajte.

Zkažená mládež (2007)

Veľke prekvapenie z (aspoň pre mňa) filmovo exotickeho Estonska. Ničim originalny, avšak realisticky podany, sugestivny, silny a mrazivy pribeh o tak važnej teme ako je šikanovanie na školach. Skvely zažitok. Len škoda, že sa podobnych filmov nerodi omnoho viac.

Bullittův případ (1968)

Klasika nad klasiky. Nie najlepšia krimi, ale zato najslavnejšia automobilova nahaňačka na filmovom platne. Žiadne triky, žiadne ateliery, žiadne upravene auta, žiadny kaskader. Iba MacQueen, Mustang GT a ulice San Franciska. (nie nadarmo bol MacQueen reprezentantom USA v automobilovych pretekoch). Takto sa kedysi točili filmy. Kdeže su tie časy?!