Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Filmu se nedá upřít originalita, kombinuje skvělé efekty, absolutně rockuje dynamickým posunem děje pomocí herních atributů a zábavných záporňáků... BUT... hlavní hrdina je děsivě nesympatický, málem jsem si vystřelila mozek z hlavy pokaždé, když nakráčel před kameru. Děj přináší jisté novum, ovšem ani úžasná omáčka nezmění fakt, že maso (Michael Cera) chutná jako stará podrážka. Jo a ten konec, jako fakt?

Město žen (2009) (seriál)

Cougar Town byl pro mě velice příjemným a osvěžujícím překvapením. Courteneyina moudra jsou klasickými klišé na téma, jak nezestárnout, nezabalit předčasně život a ještě z něj něco pořádně vytřískat. Nenechme se mýlit, v jejím podání jsou ona tisíckrát omílaná moudra k popukání. Cougar Town by ovšem neby takový bez zázemí skvěle obsazených vedlejších postav. Úžasně zahraná mrcha Ellie, "hlupačka" k sežrání v podobě Laurie, glosující syn Travis, stupido otec Bobby, oddaný manžel a přítel Andy a fešák od vedle Grayson. Všechny postavy zkrátka skvěle doplnují časovanou bombu Jules (Courteney Cox). Všichni si tu jen tak mimochodem žijí svůj maloměstský život s notnou dávkou nadsázky, ironie, sarkasmu a zdravého alkoholismu. Vypadá to, že život čtyřicítkou ještě sakra nekončí :)

Volání mrtvých (2003) (seriál)

Další a poměrně zajímavá variace na věčné téma boje dobra proti zlu. Tentokrát je dobro ztělesněno aspirantkou na medicínu Tru (Eliza Dushku), která odpovídá na volání mrtvých a snaží se, aby nakonec přeci jen mrtví nebyli. Ztělesněným zlem se stal Jason Priestley a rozhodně boduje víc než mazánek Brandon Walsh :)) První polovina první série byla trochu rozvleklá a roztěkaná, ovšem potom tvůrci našli nit a seriál se příjemně rozjel, bohužel téměř v nejlepším byl utnut. Ubohých šest dílů druhé série rozhodně nestačilo na kvalitní tečku za slibně se rozvíjející narační linií.

Red (2010)

Konečně kvalitní vzpomínka na doby ne tak dávno minulé, kdy akce a komedie tvořily brilantní filmové symfonie. Bruce opět s klidem a svým typickým úsměškem kráčí nezbednými ulicemi a za ním se valí oblaka dýmu, domy se rozpadají do základů, cvičení zabijáci odpadávají jako mouchy a o počtu vystřelených kulek raději nemluvit. S nostalgickým tonem, který však neubírá na dynamičnosti, se tento výborný snímek šine po zajetých i nových cestách a ukazuje, že toto skvostné herecké osazenstvo má stále co říct. Krása!

Out at the Wedding (2007)

Nemastné, neslané, místy nesmyslně zamotané, ovšem ta špetka vtipu a charisma hereček to drží na horším průměru.

Dokonalý svět (2010) (seriál)

Sdílím názor, že osmdesát procent odpadujících seriálu nedalo šanci a z pozice lidí, co pobrali všechnu moudrost, jej zavrhli už předem. Samozřejmě, že seriál není intelektuální hitparáda a ani si na nic takového nehraje, ale když se na něj člověk dívá s nadhledem, je to poměrně přijatelná směs více méně kvalitních herců, pohledu do trochu jiného světa s kořením překvapivě povedených hlášek (Norisová a Čvančarová). Rozhodně trumfuje většinu české produkce původních seriálů. Hlavní linie je klasicky plytká a průhledná, přesto bych to do koše neházela.

Superkočky (2010) (seriál)

Vždycky budu obdivovat schopnost dělat přemety, salta a podobné gymnastické prvky a nezlámat si při tom vaz. Bohužel přehlídka fyzické zdatnosti herců pro dobrý seriál nestačí. Vidíme zde klasický model teenagerské soap opery se všemi prvními láskami, potrhlými matkami, týmovou rivalitou atd. Hellcats je zkrátka jen další zářez v celé řadě seriálů pro mladistvé, možná o trochu hloupější a nepomáhá mu ani snaha zvednout intelektuální úroven tím, že je hlavní hrdinka vlastně nadějná studentka práv (náhodou bývalá brilatní gymnastka), které krutý svět nepřipravil jinou možnost, jak získat stipendium, než stát se roztleskávačkou... No není život mrcha?

Život Davida Galea (2003)

Skvělý snímek s prvotřídně časovanou gradací, kvalitními herci a příliš pravdivou reflexí kruté životní vrtkavosti.

Machři (2010)

Ano, uznávám, není to snímek překypující inteligencí, přesto jsem se více než dobře pobavila. Takový milý a nenáročný koktejl obsahující sarkasmus, ironii, černý humor a kupu nadsázky v podání "starých" známých tváří americké komedie...

Holky z porcelánu (1974)

Tento film je mí srdeční záležitost, mé hodnocení je zaujaté a sentimentální, ale nenadělám nic...

Časové pásmo bylo změněno