Počátek (2010)

Čistě geniální snímek, precizní režie, skvělé obsazení, nevídaná práce s efekty, námět bezkonkureční, uvěřitelnost maximální, podiv a obdiv neutuchající.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Vskutku strhující snímek s úžasným nábojem, ovšem netřeba chvály, umístění (a ostatní hodnocení) mluví samo za sebe.

Dům loutek (2009) (seriál)

Seriál, který mě po dlouhé době dostal, sice přivírám nad spoustou věcí oči, ale činím to ráda :) Elize sedí role přímo božsky, mile překvapilo i ostatní herecké osazenstvo. Skvělý námět, který využil svůj potenciál. Jedinou chybu tohoto seriálu vidím v tom, že skončil.

Absolvent (1967)

Filmová symfonie, která s virtuozní lehkostí kombinuje dokonalou hudbu, neuvěřitelné herecké výkony (spíše herecký výkon - Dustin Hoffman) a poutavý příběh, co víc si přát.

Gia (1998) (TV film)

Film Gia je mou srdeční záležitostí, samozřejmě především díky skvostně obsazené hlavní roli. Angelina se ve filmu našla, prožila ho a z obrazovky je to cítit. Je to nenápadný pohled do zákulisí zdánlivě blyštivého světa modelek, slavných a významných, ovšem mnohem víc se jedná o projekcí životní pravdy o tom, že co stoupá vzhůru, zákonitě musí spadnout zpátky...

Ztraceno v překladu (2003)

Nenacházím slov, tento film je skutečně intenzivní zážitek, bere dech, rozesmívá, podněcuje smutek, zamyšlení, drtí z diváka sebemenší emoce a všechny mu je přehrává přímo před očima. Jednoduše skvostné dílko.

Debbie a její parťačky (2018)

Naprostá spokojenost, krásný a jednoduchý narativ, který ukazuje, že i ženy mají právoplatné místo v tomto žánru. Výborné diverzní obsazení, jehož diverzita je rozehraná i v samotném ději včetně úsměvných, nikoli však toxických, stereotypů. Perfektní pro letní blažený odpočinek.

Ladíme! (2012)

Krásný odpočinkový výstřelek se sympaťačkami v hlavních rolích, zajímavou hudbou a především fenomenální "fat Amy".

Amazing Spider-Man (2012)

Příjemné překvapení, především v hereckém obsazení ústřední dvojice. Andrew mi sedl mnohem více než Toby. Mnohé momenty pobavily a co že je to idealizované a trochu přehnané, takové filmy jsou přeci k potřebám našeho eskapizmu naprosto perfektní.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Láska a adorace zcela nekritické, ovšem připomínka mládí a všech těch pravých hrdinů za zaslepení stojí :)