Yarushka

Dousin

<< předchozí 1 2 3 4
    • 8.3.2013  21:17
    Faust (1926)

Viděno v Bio Oku s živým hudebním doprovodem! Neuvěřitelné!

• 8.1.2013  23:07

Jeremy Renner mnohem lepší než Matt Damon. Úžasná akce, která opravdu zabavila a nenudila ani piko okamžik. A hudba- DOKONALOST!!!!!!!

• 4.1.2013  15:46
    Persona (1966)

Krásně natočený umělecký film, kterému jsem místy nerozumněla. Vyvolal ve mně pocity smíšeného rázu. Zalíbení, znechucení, nepochopení. A co jsem si z toho odnesla? Přetvářka, předsudky jsou všude. Obě dvě ženy byly stejné, protože chtěly v životě v podstatě to samé.

• 4.1.2013  15:14
    Blade Runner (1982)

Nejsem typ člověka,který by ulítával na sci-fi, ale čas od času si ho pustím. Píše se měsíc prosinec, rok 2012, těsně po filmovém festivalu Jeden svět na Ohradní, kdy jsem zhlédla tento film. Hlavním tématem festivalu byl: "Jaký bude svět, za 50 let?". Jelikož jsem byla ředitelkou tohoto festivalu, musela jsem se s touto otázkou neustále zabývat a vracet se k ní jako k hlavnímu bodu. Patra školy, kavárna, dílna i čajovna byly vyzdobeny pomocí členů festivalového týmu, kteří zapli svou fantazii. Ale ted zpátky k filmu, ke kterému jsem chtěla navázat. Ze začátku jsme seznámeni v jakém roce se vyskytujeme, jedná se o rok 2019 . Stanley Kubrick se musel tím pádem zabývat stejnou otázkou jako já. Dokonce je to skoro 50 let, co musel uvažovat dopředu. Musím přiznat, že mě všechny ty technologické vymoženosti přímo bavili. Ba dokonce si myslím, že jsem si jich všímala více než ostatní, kteří o budoucnosti světa nikdy nepřemýšleli. Přibližování a oddalování fotek fungující na hlas, úžasně designově navržené letájící auta, velké reklamy všude a replikanti- Nexus 6. Byla jsem velice ohromena jeho vizí budoucnosti, ale řekla bych, že až tak depresivní, deštivou a tmavou budoucnost já nevidím. Pokud to však myslí jako metaforu tak pak možná ano. A poslední kapitolku, kterou bych nechtěla opomenout, je hudba. Naprosto dokonalá čínská a arabská hudba pod vedením mistrovského Vangelise. Naskakovala mi husí kůže.

• 4.1.2013  15:02
    Revizor (1933)

Velice zábavané zpracování Revizora od Friče. Bavilo mě to daleko víc než divadelní přenos. Skvělé herecké výkony a prostředí!

• 3.1.2013  01:14

Film 21. století. Výtečný Chan Wook- Park opět stvořil další veledílo. Poslední díl patřící do jeho velkolepé trilogie pomsty. První díl Sympathy for Mr. Vengeance z roku 2002 jsem zhlédla, když jsem byla v prvním ročníku (gymnázia). Byl to velice silný šálek kafe. Druhým dílem je Old Boy z roku 2003, jedná se o film, který jsem bohužel ještě neviděla. A třetí díl je tedy Nebohá paní pomsta. Film vypráví velice silný příběh o pomstě matky Geum- ja. Ze začátku je vše jednoduché, ale dějová linie je mnohem složitější, než se na první pohled zdá. Retrospektivní metodou se dostáváme k podstatě věci, což je tedy i u prvního dílu. Ukazuje nám nejhlubší pocity hlavní hrdinky pomocí dlouhých táhlých záběrů na obličej, které jsou velice ojedinělé. Řekla bych, že tohle umí velice dobře snad jen Asiati. Jak Japonci, tak Korejci u mě dokážou vyvolat neuvěřitelné pocity. Většinou, když sleduju jejich filmy, nejsem schopna nic kolem vnímat. Některé záběry byly buď drastické, nebo jinak silné. Někdy to dosahovalo až patosu, ale to neodmyslitelně patří k Parkově tvorbě. Velmi dobře propracované titulky ze začátku filmu. Krev, nůž čáry na dlani, mouka - skvělá kombinace! Je opravdu jen několik filmů, u kterých se mi líbí titulky, a pamatuji si je. Kdybych to měla shrnout, tak skvělý make-up a symbolika červených stínů po propuštění z vězení, dokonalá kamera, zapadající hudba a neuvěřitelná herečka = nezapomenutelný filmový zážitek.

• 3.1.2013  01:13

Jeden z mála jeho filmů, u kterého jsem se pořádně zasmála. Navíc vážím si filmů, který nosí v sobě velký cíl či myšlenku, kterou chtějí lidem předat. I tomuto filmu nechybí silná myšlenka na moderní dobu, která poukazuje na sociální problémy v podobě hospodářské krize, práce obyčejných dělníků, chudoby apod. Moje oblíbené scénky: brusle v „obchoďáku“ a zpěv Charlieho)))

• 11.11.2012  22:47
    Skyfall (2012)

Nenudila jsem se. Nádherná hudba a kvalitní obraz. Skvělé výkony Judi a Javiera!!! Možná až příliš překombinované titulky na začátku. Některé části kýčovité až patetické. Mezi 4mi a 5ti hvězdičky.

• 3.11.2012  20:23

Ovšem! Palestinci a Izraelci se skámoší a to v Americe. Odpad!

• 16.9.2012  21:11
    Moon (2009)

Film odehraný jedním hercem. Kaya na kterou jsem se těšila, byla ve filmu několik sekund a Kevina Spaceyho byl použit jen hlas, i když vlastně výtečný, takže nejen. Pomalejší děj to možná rozplizl tak, jak neměl. I přesto to byl silný zážitek.

• 3.9.2012  19:37
    Osvícení (1980)

Tonny! Jediný horor u kterýho jsem byla doslova posraná. Žádný jiný horor tyhle zajímavý pocity- pojmenujem to strachem- nezažila. Stačí, aby člověk několikrát ukazováčkem pokrčil a zlověstně se na mě podíval, jsem v pr..:D Hudba, herci (všichni tři) naprosto briliatní výkony! Poklona!!!

• 2.9.2012  20:12

Místy nuda, někdy i překvapivé názory a pohledy na věc, ale nepokoušejte se mě přesvědčit, že film je pro děti. Schválně jsme ho pustila 8mi lété sestřičce, která po půl hodině usnula a to prosím nebylo nedostatkem spánku.

• 9.8.2012  22:18
    Best Coast: Our Deal (hudební videoklip) (2011)

Shlédnuta extended version (11 min). 4 hvězdičky hlavně za skvělé místo s graffiti a Chloe.

• 7.8.2012  15:25

Vyumělkovaný tak moc, až to zabolí. 3 hvězdičky hlavně za ten konec.

• 27.7.2012  15:20

I přestože píšu komentář den po shlédnutí filmu, stále nejsem schopná normálními slovy vyjádřit, co všechno se odehrálo během těch tří hodin na plátnu..:D I tak se pokusím...Myslím, že každá marvelová záporná postava je svým způsobem originální, ovšem nečekejte ode mne srovnání Jokera a Banea. I když Baneovi do obličeji pořádně vidět nebylo, naprosto jsem si ho "zamilovala". T.Hardyho herecké výkony mě naprosto dostaly. Ohledně Marion Cotillard mě ke konci dost překvapila. Takový zvrat jsem opravdu nečekala. Anne Hathaway jako 2.cat woman mi byla více sympatická než- li Halle Barry. Joseph Gordon-Levitt jako cílevědomý, odvážný detektiv mi též sedl. v neposlední řadě mě Michael Caine na pohřbu dokázal rozbrečet, i přestože to byly necelé dvě minuty. A konečně Batman. Jeho hlas, jeho tělo, jeho pohyby. Vymakané do každého detailu. Tato vyjímaečná kombinace herců ještě s Gary Oldmanem a Morganem Freemanem vytvořila skvělou atmosféru. Dialogy inspirující. Hudba, tleskám, opět dobře odvedená práce...a jelikož jsem si sountrack pouštěla minimálně třikrát před vstupem do kina, byl to mnohem silnější emoční zážitek. A taková tečka, když Nolan ukončí film nápisem filmu a dá ho tam ještě dvakrát (i po titulcích). Myslím, že Nolan touto triologií se definitně zapsal do velké historie kinematografie. Za 100 let nebude zapomenut.

• 13.4.2012  21:03

Kohoutí zápasy, půvabná Amber, želva posetá diamanty a sexy opilý Depp..:) Skvělé zabavení na večer!

• 9.4.2012  11:49

Jsem zklamaná, celkem nuda...Nebýt Dr.M., byly by to dvě hvězdičky.

• 2.4.2012  20:56
    Con Air (1997)

Postavené na dojemném příběhu...fakt pecka! Napětí, hudba, akce a monology zločinců fakt vymakaný! Jediné, co mi tak vadilo, bylo jakým způsobem udělali z Poa největšího machra :D

• 1.4.2012  23:07
    Hokej je hra (1978)

Střídačka je místo, kam se odkládají použití hráči!:DDDD

• 24.3.2012  09:46

Nesrovnatelné s knihou!

• 17.3.2012  01:43

Ze začátku jsem čekala něco na styl Taxi nebo zrychleného Drive...Nakonec se to vyvinulo v dojemný příběh se spousty povedených joků. Nečekala jsem, že mi Omar Sy tak rychle přiroste k srdci...to ten jeho kouzelný úsměv a smysl pro humor byli nejspíš důvodem proč. Prostě jedna krásná báseň plné nádherné hudby a s úžasným příběhem navíc podle skuteč.události.

• 10.3.2012  20:57
    Aneun yeoja (2004)

Zvláštní film...Myslím tím, že je správně zvláštní a to, co dělá ten film speciálním, jsou hlavně zajímavé záběry kamery a smysluplné myšlenky okořeněné trochou ironií, která v tu chvíli skvěle nadlehčí situaci.

• 9.3.2012  20:15
    České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (divadelní záznam) (2010)

Jan Hus,sirky a hořlavá přísloví nejvíc zabíjela..:D Nebo geometrické obrazce na lavicích..:DD

• 7.3.2012  10:50

Nadprůměrný animák, který se snažil odpoutat se od klišé...Už ten začátek mě zaujal. Dreamworks trochu jinak...a přesto se našli pasáže, kde jsem se nudila. Pštros jako otec pandy a kudlanka, která udrží celý most- to jsou věci, které nedávali vůbec smysl, ale smála jsem se. Želvu jsem si velmi rychle oblíbila pro její moudrost, jednoduchost a vtipnost: " Neexistují dobré a špatné zprávy....existují jen zprávy......a po chvilce Ano, to je špatná zpráva" :D Oblíbené scénky: jak odchází želva do "důchodu" pomocí lístků květů broskvoně, jak mistr Sifu řekne, že nemá povoleno se do svitku koukat a v zápětí se tam kouká a nakonec poslední scénka, kdy to vypadá, že mistr Sifu umírá...a nakonec se tak nestane...

• 3.3.2012  13:06

Náboženství, sekty, láska, rodina, život jako takový a navíc ke všemu podle skutečné události. Drsný!! 4 hodiny, které opravdu stály za to! Pro mě jeden z nejzajímavějších filmů vůbec, nedokážu vyjádřit své pocity...Možná některé části až moc "uřvané", ale to je tak jediná výtka.

• 22.2.2012  23:25

Zajímavé pojetí problematiky skinheadů. Film jako takový povedený, herci skvělí, dobová hudba totéž a kostýmy opravdu vymakané. Od košilí až po těžké boty Dr.Martens, konec mi přišel jemně odfláklý. Zaslouží si to však pustit.

• 22.2.2012  13:19

Bála jsem se...a to je hlavní podstata hororu. Bohužel můj druhý požadavek nesplnil- věděla jsem, co se stane...celou dobu jsem věděla, že v té obálce knoflík není a že se nakonec něco "posere". Ale ten konec to stejně nejvíc zabil. 3 hvězdičky za to, že mi některý scénky přišli tak strašně fakeový až jsem se musela někdy zasmát...

• 11.2.2012  19:49
    Home (2009)

,, Faster and faster"...Pomalé přírodní záběry, které mají svůj význam a pečlivý výběr slov- v tom je to tak dobré.

• 10.2.2012  22:06

Charismatický polský pár předvedl dobrý herecký výkony a skvělý taneční čísla. Děkuju za tu nádhernou scénku na nádraží s mimem během níž zní One republic- Apologize!!! Hlavně za ní jsou ty tři hvězdičky! Jinak klasický taneční film s ještě klasičtější lovestory..

• 10.2.2012  20:40
    Skins (TV seriál) (2007)

Hodnotím jako kompletní dílo 4 hvězdičky. 1. a 2. druhá série byla pro mě pecka. 3. horší 4. série mnohem lepší než 3. 5.série už nuda. Oblíbení herci: Sid, Effy

<< předchozí 1 2 3 4