Leon (1994)

Tenhle film jsem chtěl zkouknout, protože mě uchvátilo hodnocení na 26.místě a já o tom filmu v podstatě nikdy ani neslyšel...Pravda je, že první hodina mi nepřišla příliš záživná a pořád jsem nevěděl, co si o filmu myslet, ale samozřejmě jsem nedělal ukvapené závěry a čekal jsem, že druhá část filmu bude lepší...ale i tak nesdílím názor, že by tento film měl být přímo mezi úplně nejlepšími. 4* jsou možná až moc, ale přece jen kdybych dal za 3*, tak bych se nemohl na sebe podívat upřímně do zrcadla.:-)

I Love You Phillip Morris (2009)

Mylsím, že lehce, ale opravdu lehce nadprůměrná komedie, na kterou bude chuť se oět podívat teprve po tom, co zapomenete o čem to vlastně bylo. :-) Možná až trochu moc teplý Carrey s McGregorem, občasné dobré záseky a hlavně dokonale vtipné úniky z vězení = 3*.

Sběratel polibků (1997)

Jakoby Morgan Freeman byl vždy předzvěstí kvalitního thrilleru. Napětí by se dalo na jistých místech krájet, obvlášť se mi líbily honičky po lese a vyloženě autentická kamera, kdy asi chudák kameraman musel běhat při natáčení s kamerou po lese. Jediné, co mě trochu zklamalo byl konec, kde už se dalo vše předvídat a bylo jasné, že vše dobře skončí. Proto na rozdíl od Sedm jen 4*.

Návštěvníci (1993)

Nezapomenutelný herecký výkon Ch.Claviera a velice slušná komedie o problémech soužití rytíře a sluhy ze středověku s moderní společností na pokraji druhého tisíciletí, k tomu výborný scénář = 4*.

Road Trip (2000)

Určitě jedna ze zdařilejších tenage-komedií. Dá se říct, že se člověk celých 90 minut nenudí. V rámci žánru za 4 hvězdičky za parádní složení osobností, které tvoří hlavní příběh...hlavně S.W.Scott se pro takové role narodil.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Vím, že to není zrovna nějakej extramyšlenkovej film, ale zato příjemně propletená milostná hra a kupodivu zasazení do moderní doby oproti origiánálu vůbec neuškodilo. Možná je to z mojí strany spíš nostalgický hodnocení, protože nevím, kdy bych si to zase pustil, ale minimálně 4 hvězdičky už jen za jeden podle mě z nejlepších soundtracků.

Osudový dotek 2 (2006)

Bylo to jako kdyby z dvojky chtěli překapat stejně silný kafe,ale vůbec se nepovedlo. Dojemná zápletka se pomalu vytrácí a místo očekávaného propuknutí slz na konci (jako u jedničky), přichází úleva, že film končí. Chabý scénář už moc kritizovat nechci, protože chyba už byla jen to, pustit se do natáčení dvojky po tom, co je jednička taková bomba. Takže bohužel palec dolů...