Gravitace (2013)

Jasně, vesmír je nádherný, stav beztíže a ten okouzlující pohled na Zemi...jenom je smůla, když vám padající meteority rozbijou celou stanici a co pak najednou? Kyslík dochází, nervozita stoupá...Pořád nechápu (anebo spíš oceňuji) to, že je film absolutně bez jakéhokoliv náznaku děje. Že Alfonzo Cuaron dokázal z ničeho natočit 90 minut filmu. A světe div se, divák se ani u těch devadesáti minut nenudí tak, jak by se čekalo, protože když se zrovna nelétá okolo lodi, nepadají žádné kusy meteoritů tak se může člověk pokochat vnitřkem vesmírné stanice, popřípadě vykouknout z okénka na překrásnou Zemi. Na Gravitaci se určitě vyplatí navštívit kino a nejlépe ve 3D a já lituji, že jsem to neudělal. 75%

Diktátor (2012)

"I am America's number one douche." S čistým svědomím můžu říct, že jsem se tam u komedie dlouho nepobavil. Kromě jedné nevýrazné pasáže vtipné od začátku do konce. 80%

Nevědomí (2013)

Od ničeho k ničemu. Tak bych asi zhodnotil o čem to bylo...filmu chybí pevnější dějová linie, ale docela to zmírňuje vynikající vizuální stránka. Tom už je asi legenda akčního sci-fi, dalo se čekat, že jeho role bude zase podobná jako v jiných filmech, zato ostatní herci měli až moc nevýrazné role, chvilku je tam tenhle, chvilku zase tamhleten...ale vcelku spokojenost, velmi příjemná oddychovka. 80%

Světová válka Z (2013)

Konečně jednou zase slušný zombie film. Jako plus bych viděl snahu hned zezačátku upoutat pozornost a naservírovat první akční scény už v prvních desítkách minut. Vizuální stránka je taky slušná, zombíci docela dobře zpracovaní...Mínus bych viděl v délce filmu, právě ta snaha hned ze začátku navodit akční atmosféru vytváří po chvíli hluchá místa, takže je to hodně kolísavé. Přesto jsem byl vcelku spokojen, protože jsem čekal více sci-fi než horror a ono to bylo přesně naopak. Někdy mi to hodně připomínalo Já legenda, ale Will mi v tom připadal lepší. 80%

Trans (2013)

Film tak zamotaný, že se do něj zamotává i sám zežisér...dokonaleje prokleslená postava hlavního hrdiny, ale pozornosti s dostává i bylým dvěma, někdy vůbec není jasné, kdo je hlavní postava, dokonce ani o čem vlastně film je. Kdybych si vlastně nepřečetl zhruba před snímkem, o čem je, tak by mě to vůbec nebylo jasné tři čtvrtiny filmu. Komentář píši asi tak 2 minuty po filmu, takže mi to všechno možná ještě nedochází, ale myslím, že to rozsekne druhá projekce. po prvním shlédnutí tedy 4*. 80%

Soumrak mrtvých (2004)

Tak jsem se dal do druhého komedie-hororu(po Zombielandu) a dopadlo to...já ani nevím jak:D začátek slušný, prostřední pasáž skvělá, ale od té doby, co se sjednotí celá skupina šesti lidí to začne dost ztrácet a právě od té doby mě to vlastně až do konce nudilo. Každopádně koho musím pochválit tak to je Simon Pegg, byl vynikající. Přesně takovýhle člověk se do té role hodí. Když se na to ale zpětně podívám, tak to nebyl špatný film a i přestože vzhledem k očekávání(po Zombielandu vysoká) mírně zklamal, tak i příště se nebudu bránit tomuto typu filmu. 70%

Cedulky (2008)

Still better love story than twilight...80%

Minority Report (2002)

Co říct...typicky Tomova role, tak ho znám, k němu šup Colina, Steven Spielberg za kamerou a máme z toho další komerčňák...ale vůbec ne tak laciný, Steven přichází s alternativní budoucností a se svým vyjímečným citem pro sci-fi a hlavně vizuální efekty, který potvrzuje už několik desetiletí. Sice dívat se na Cruise jak pořád někomu utíká, všichni ho chtějí dostat zdá se poněkud ohraná, zde ale dostává jiný rozměr nejen díky skvělému prostředí, ale i dobrou zápletkou. Váhal jsem nad hodnocením, a rozhoduji se pro 4. Ale silné 4* 85%