Forrest Gump (1994)

Nechápu zdejší hodnocení...Tohle přece nemůže být jeden z nejlepších filmů. Příběh mě nebavil a už vůbec ne přiblblý Forrest. Tohle já nemám rád. Možná jsem jen zaujatý vůči Tomu Hanksovi, ale já si prostě nemůžu pomoct. Tenhle film není ničím zajímavý, ani není tak dokonalý, jak tu většina lidí píše. Prostě jen rutinní až podprůměrné. Pro mě jsou 3* maximum, víc dát nemůžu. 50%

Funny Games USA (2007) odpad!

Tohle je něco příšernýho. Chce se mi zvracet...0%

Futurama (1999) (seriál)

Evidentně slabší než Simpsonovi. Možná proto, že mi postavy nejsou tak sympatické, možná něco jiného, ale něco mi říká, že Futurama je pouze tuctový seriál. Nepřesvědčila mě. 45%

Gauneři (1992)

Z mého pohledu nejhorší dílo QT. Prostě mě to nesedlo...45%

Gladiátor (2000)

Vynikající Russel v hollywoodském velkofilmu rozhodně dokázal, že na to má! Skvělý příběh gladiátora ze starého Říma s výjimečným rozuzlením si určitě 5* zaslouží. 90%

Godzilla (1998)

Já jsem se bavil. Optimista Broderick a chladný Reno si spolu sedli a zahráli skvěle. Efekty a příšery obdobné jako ve Spielbergově Jurském parku parku potěšily, nadchly. Děj se skoro nezastaví, skoro pořád je k vidění(ať už malá, nebo velká) Godzilla. Jsem potěšen. 80%

Góóól! (2005)

Jako fanouška fotbalu mě tento snímek nemohl minout, hned po shlédnutí jsem byl plný dojmů, po druhé projekci jsem měl jasno: Nejlepší a nejstrhující fotbalový osud. A možná že podle skutečné události. 95%

Gran Torino (2008)

MIstrovský kousek jako Waltovo Gran Torino z roku ´72. Nevím, co mám na Clintovi nejradši...jeho vytříbený slovník, kde se vůbec nebojí použít v jedné větě několik různých rasistických urážek na adresu bambusáků:D, komolit jména, jak se mu zachce nebo jeho věčně zasmušilý výraz a projev absolutního nezájmu. Tohle všechno na jeho roli miluju, Clint neztratil nic od dob jeho westernů, ba naopak podle mě je právě tohle jeho nejlepší role vůbec. Přesto musím opět nesouhlasit s umístěním tohoto filmu v žebříčku. Tentokrát bych ho posunul výš. Kam se na to hrabe Forrest, Kukaččí Hnízdo a Shawshank dohromady. Clinte, drž se a jen tak dál. 100%

Grave Encounters (2011)

Uvězněni ve staré opuštěné psychiatrii? Jen to je děsivé, ale co když se tu najednou začnou dít nevysvětlitelné věci a čas jakoby se zastavil? 85%

Gravitace (2013)

Jasně, vesmír je nádherný, stav beztíže a ten okouzlující pohled na Zemi...jenom je smůla, když vám padající meteority rozbijou celou stanici a co pak najednou? Kyslík dochází, nervozita stoupá...Pořád nechápu (anebo spíš oceňuji) to, že je film absolutně bez jakéhokoliv náznaku děje. Že Alfonzo Cuaron dokázal z ničeho natočit 90 minut filmu. A světe div se, divák se ani u těch devadesáti minut nenudí tak, jak by se čekalo, protože když se zrovna nelétá okolo lodi, nepadají žádné kusy meteoritů tak se může člověk pokochat vnitřkem vesmírné stanice, popřípadě vykouknout z okénka na překrásnou Zemi. Na Gravitaci se určitě vyplatí navštívit kino a nejlépe ve 3D a já lituji, že jsem to neudělal. 75%