Minnie a Moskowitz (1971)

Humorny pribeh o vztahu dvou diametralne odlisnych lidi.

Fahrenheit 9/11 (2004)

Asi se slusi podotknout, ze George W. Bushe sem mel nerad od te doby, co jsem ho poprve uvidel v televzi. Nakolik je tento film manipulativni a demagogicky, necht posoudi jini.

Plášť do deště (2004)

Pitva jednoho lidskeho vztahu. U flimu jsem mel co delat, abych neusnul, nicmene si nejsem jist, zda to bylo kvalitou filmu ci jinymi faktory. Proto prumerne 3*.

Špatná výchova (2004)

Almodovar se tentokrat pokusil natocit detektivku a nutno uznat, ze se mu to povedlo. Ale nebojte se, pro nej typickou homosexualitu tu najdete taky ;)

Pryč z toho světa (2004)

Film o tom, jak japonci po prohrane valce hraly v japonskych dustojnickych klubech americanum jazz. Bude zajimave sledovat, zde iracti obcane nekdy zahrajou americanum treba nejakej ten hip-hop.

Proti zdi (2004)

Další ze socialnich story, lehce okorenena komickymi vlozkami v uvodu filmu.

Princezna Mononoke (1997)

Dalsi mistrovsky klenot z dilny mistra Miyazakiho. Nadherny pribeh s propracovanymi postavami a nadhernou hudbou. Proc, proboha, u nas neni mozne videt takoveto filmy v kinech? :/

Já, robot (2004)

Proyas opet dokazal, ze je machr. Silny pribeh umocneny futuristickou vytvarnou stylizaci Chicaga za 30 let spolu s hereckymi vykony a ja nevim cim jeste. Jedno z nejlepsich sci-fi za poslednich par let.