Forrest Gump (1994)

No nevím proč se tento film líbí tolika lidem. Ano je slušný, ale pořád mi ten styl humoru přijde strašně blbej, vtipy jsou hloupé a prachsprostě jednoduché, aby je i ten nejhloupější divák pochopil. Takové komedie mi nevadí pokud ze sebe ovšem nedělají rádobymoudrou zábavu, což FG přesně je. Všechny ty narážky a "skryté" vtipy, "moudře" se tvářící frky, ze kterých mám mít pocit že se scénárista zamyslel mne prostě nevzali. Tom Hanks hraje dokonale to se musí nechat, ale to je taky jediný klad tohoto filmu. Poselství filmu je zas strašně o ničem, celé téma idiota který je vlastně chytřejší než společnost je už moc vyčpělé. Dějová gradace nudná. Nejedná se o žádnou hrůzu, na film se koukat dá, ale takto vysoké hodnocení opravdu nechápu, pro mne 60%.

Equilibrium (2002)

Film na podobném principu jako Orwelovo dílo 1984. Už jenom poselství, které film nese si zaslouží tři hvězdičky samo o sobě, to že si lidé dobrovolně píchají drogy není nic nemyslitelného, stačí se podívat na současnou Ameriku, kde se všichni nechávají krmit propagandou z televize (např. pár exotů už zvedlo svým dětem elektronický identifikační čip) a v Evropě na tom nejsme o dost líp. Christian Bale odvádí velmi dobrý výkon a z hereckého obsazení mne potěšil i Sean Bean. Nejedná se o žádný revoluční film, podobných tu již pár bylo, ale štáb odvedl svoji práci slušně a film má svoji vážnost a hloubku a rád se na něj podívám znovu. 80%

Earth (2007) (TV film)

Toto je opravdu fantastický přírodovědný dokument, který si zaslouží takto vysoké hodnocení. Postupně se podíváte na zvířata šech podnebných pásů. Záběry kamery jsou neuvěřitelně krásné, navíc vše komentováno hlasem kapitána Pickárda :) Přírodovědné dokumenty mám rád a toto je jeden z nejlepších, který jsem kdy viděl.

Dr. House (2004) (seriál)

Pro mě nejlepší seriál s perfektním humorem a navíc hloubkou životních problémů postav. House má hodně společného s Sherlockem Holmsem a i když je pro mne medicína španělská vesnice, tak se u lékařských případů nenudím. Koukám na to stále dokola a nemůžu se nabažit, zlomový seriál mého života a House mi silně přirostl k srdci. První dva díly 6 serie jsou neuvěřitelné, připomínají mi jak tématem tak kvalitou přelet nad kukaččím hnízdem. Opravdu geniální. 100%

Dracula (1992)

Super film, hezká atmosféra, věrné převedení předlohy a výborní herci. Film má opravdu kouzlo a každý snímek je vizuálně povedený. Orgie pro oči. Ti co znají knihu budou pochopitelně ochuzeni o napínavost děje, nicméně i tak je to radost. A horor nečekejte. 100% Viděno po dlouhé době znovu. Na Coppolu to má velmi příjemnou stopáž, herecky ještě lepší než jsem si pamatoval. Musím ocenit hlavně erotično a artové pojetí, fakt si nevybavuji za dlouhou dobu film, kde by dokázal tvůrce zkloubit obě věci do nějakého rozumného a dobře vypadajícího celku. Předloha přejatá kvalitně, je to vlastně i dobře koukatelné pro ženy. S odstupem času si tohoto filmu skutečně vážím čím dál víc, v dnešní době už do kin podobně umělecky ztvárněné filmy nechodí. Všechno je buď laciná erotika nebo totálně debilní děj.

Dragonlance: Draci podzimního soumraku (2008)

Tak tenhle film mne zklamal, a to hodně. Ta knižní předloha je totiž pětihvězda jak vyšitá a takhle to podělat. Vůbec by mi nevadila ta stará animace, ta je fajn, ale kterej mozek si řekl že tam dáme ty 3D efekty? Vždyť je to děsně hnusný a nehodí se to tam. A pak ten scénář, vážně te nešlo převést líp??? Tahle trilogie si zaslouží dobré zfilmování. I přes moji kritiku se ovšem nejedná o odpad, ta předloha je totiž opravdu dobrá, ale potenciál byl zabit dokonale :( 50%

Dračí války (2007) odpad!

Teda co tohle bylo za hrůznost? Špatní herci, ale to vem čert, ty triky byly taky děsivý a scénárista asi sjižděl lajnu když tvořil tohle veledílo. Opravdu mne nenapadá vůbec žádné pozitivum tohohle filmu, dokonce i ty nenáviděné reklamy jsem vítal, prootože jsem díky nim dokázal dokoukat do konce. Chudák původní legenda, která byla námětem filmu, doufam, že nikoho nenapadne podobným způsobem prasit české pověsti a báje. 10%

Dokonalý trik (2006)

Pro mne osobně překvapení a nečekaná pecka. Super herecké výkony a promyšlený scénář, do rozuzlení filmu jsem vážně netušil, kde je zakopán pes. Prostředí a omáčka filmu sice pro mne není žádné terno, ale, scénář a herci mi to více než vynahradili. Pro mne 95% a překvapení roku.

Devátá brána (1999)

Tohle jsem viděl v mládí u kamaráda v letním kině, na kusu hadru a dřevěných sedačkách, kde když se houpal jeden, houpala se celá řada :) a tak mám na tento film nostalgické vzpomínky. Depp je fajn, téma taky ale děj je trochu solidní kravina. Ale bavilo mne to, protože já mysteriózní filmy rád. 70%

Den nezávislosti (1996)

Emmerich jako vždy, zhovadilost bez mozku, s dobrými triky a přihlouple zábavná. Mám rád Willa Smithe, a jako malej jsem to docela žral, takže jedna hvězda navíc je z osobní empatie a nostalgie. Koukatelný film, pokud si chcete odpočinout a není co dělat. 75%

Časové pásmo bylo změněno