Jak se krotí krokodýli (2006) odpad!

Já nevím ani za co dávám tu jednu hvězdu, možná za snahu. PS: měním hodnocení, tohle je vážně odporný film. Jako spousta dnešní české tvorby co jde do kin, bohužel :(

S tebou mě baví svět (1982)

Tahle komedie ze života dospělých je kultem v českém prostředí. Má své nepochybné kouzlo a je i pravdivá, takže pokud máte s podobnými sitacemi zkušenosti, tak se zasmějete. V dětství se mi film líbil o něco víc, i když jsem pořádně nechápal o cojde, teď už nadšení opadlo. 65%

Sněženky a machři (1982)

Je zajímavé, že i po x letech a změně režimu to na těch lyžácích vypadá furt stejně :) Trefně natočené, s citem a bez erotických zhovadilostí. Vezmeme to zkratkou, je to sice dál, ale zato horší cesta. 80%

Léto s kovbojem (1976)

Další z řady českých filmů, který mne opravdu nebavil. Z hlediska děje tenhle typ romantických komedií vážně nesnáším, scénář přihlouplý, Hanzlík sice hraje blbce od krav dobře, ale postava je mi absolutně nesympatická. Film asi má své kouzlo, ale já jsem mu na chuť nepřišel. 40%

Robin Hood (2010)

Jak může mít tento film stejné hodnocení jako Trója tak to opravdu nechápu. Jednoznačným plusem jsou herci, Crowe, Blanchett i Sydow hrají perfektně, kostýmy i exteriéry jsou vynikající, přesně vystihují dobu. Scénář není hloupý. Minusy jsou pouze průměrná hudba, král John, a zkratkovitý děj (podobně jako u Království nebeské). Úvodní bitva, dobývání francouzského hradu, je dobrá a originální a i celkový dojem z filmu byl dobrý. Příběhová linie se netýká skoro vůbec původního filmu s Costnerem, ale to je jen dobře, alespoň se nestane, že by člověk ještě před úvodem věděl o co půjde. Nejedná o film, u kterého vám bude padat brada, ale 69% je silně podhodnocené. Pro mě 80%, pět hvězd dávám kvůli tomu podhodnocení.

Barva kouzel (2008) (TV film)

Brilantní film, televizní produkce s úchvatnými digitálními efekty, a navíc předloha se hodí na zfilmování mnohem více než Otec Prasátek, protože děj neustále skáče z místa na místo a plyne rychle kupředu, takže i při stopáži 190 minut byste se neměli nudit. Opět nechybí skvělý humor, zajímavé postavy a solidní děj. Předloha je parodií a všechny možné epické fantasy díla s notnou dávkou inteligentních vtipů a pokud vás zaujme tento film, opravdu doporučuji zavítat do knižního světa Úžasné Zeměplochy, která si již získala miliony věrných čtenářů. A já už jen doufám, že se dočkáme i filmového zpracování některého z filmů o čarodějkách z Lancre a o Ankh-Morporské hlídce.

Otec prasátek (2006) (TV film)

Jedno z klasických děl Tarryho Pratchetta. Kniha obsahuje perfektní inteligentní humor, který se podařilo přenést i do filmu, navíc na televizní film má Hogfather dobré kulisy a kostými. Ale, bez znalosti předlohy je asi trochu těžší film vstřebat. A navíc, což mi přijde jako nejhorší, je film rozdělen na dvě části a pokud se na ně budete dívat hned za sebou, tak se bude děj neskutečně táhnout, stopáž 189 je totiž pro Otce Prasátek smrtelná. 65% ale vzhledem k tomu že miluji Zeměplochu tak 80%.

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Jedna z mála filmových komedií, u které se skutečně bavím. Na to že je americká navíc ani není příliš debilní. Tento film jsem poprvé viděl v pubertě a v té době to mezi mými kamarády byl kultovní film, takže se k pocitu z filmu přidala i nostalgie. Zhovadile americkému závěru se ovšem film nevyhl. A Eva Mendes je kočka. Vzhledem k tomu že mám rád Willa Smithe tak boduji víc než by bylo spravedlivé. 90%

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Pokračování mi subjektivně přišlo lepší než jednička. Film je více barevný, lépe se na něj kouká. Kvalitou herců i scénáře je na tom stejně jako předchozí díl, akce je přiměřeně a přibyl humor, nebo je vtipnější. Co se mi na tomto filmu ovšem líbilo opravdu hodně jsou elfové, kěž by nějak podobně vypadal i Drizzt DoUrden pokud se někdy dočká filmového plátna. 85%

Hellboy (2004)

Velmi zábavný film, předělávka komiksu, vytvořená s citem. Hellboy postrádá akčnost tolik typickou pro ostatní komiksové filmy, ale přesto nenudí. Má velmi přitažlivou atmosféru, přestože se film nevyznačuje žádným prvkem, scénář, herci, triky, zápletka, nic z toho vás ve filu neoslní, ale přesto vás film připoutá do sedačky a příjemně a hebce se odehraje před vašema očima a zanechá po sobě sametově spokojený pocit. 80%