Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Jako akční film to funguje dobře, jako špionážní krimi už ne. A děj je samozřejmě o ničem. Hvězdička navíc za soundtrack.

Smrtihlav (2017)

To, že to je historicky absolutně mimo je mi jedno, a nezatahuju to do hodnocení. Nicméně film je o ničem. Heydrich jako postava funguje poměrně dobře, ztvárnění bezcitného zla se podařilo. Zbytek jsou takové ty blbečkovské americkofilmoidní postavy a klišé, kde náckové neumí střílet a padají na hromadu stejně jako stormtroopeři ve Star Wars. Zbytečný film, který ale aspoň nění špatně natočen.

Trestanec (2017)

Nikolaj se pro mě ukazuje jako jeden ze špičkových herců ala Viggo Mortensen, který umí hrát tyhle složité konfliktní postavy. Po Lovci Hlav další velké překvapení pro mě. Velmi slušně postavený příběh o dopadech socializace v komunitách vězňů. Na to aby to mělo 5 hvězd je to pořád je akční béčko, ale sakra dobrý.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017) odpad!

S odstupem času a po třetím marném shlédnutí tento film musím označit za naprostou sračku. Je jedno jak vypadají triky, jak se povedl nebo nepovedl herecký ansambl. Celý film padá na jednom faktu, který vylézá tím více, čím víckrát si to pustíte. Naprosto zhovadilý scénář, kde je jedna bota za druhou. A nejde to tu vyjmenovat, ostatně na internetu existují poměrně rozsáhlé recenze cupující jednu scénu po druhé. Nejsmutnější ze všeho je fakt, že Last Jedi absolutně nenavazuje na Force Awakens a nenechává otevřený konec ani postavy, pro které by měl člověk vůbec zájem vidět pokračování. Je pro mě naprosto nepochopitelné, jak může v rámci jednoho studia vzniknout tak nabitý universe jako Marvel, kde divákům na postavách záleží a tak špatný jako Star Wars, kde se producentům podařilo zabít naprosto všechno, co disney od Lucasfilm koupilo...

Dunkerk (2017)

Já v tom těch pět hvězdiček neviděl. Druhá světová válka a její brutalita je vždycky velmi dobrým zdrojem pro srdceryvná a mrazivá dramata, což pochopitelně platí i tady. Ale postavy jsou hodně potlačené, jedině Tom Hardy dokáže z toho mála vymáčknout nějaké charisma, zbytek je jen křoví. Děj je taky pochopitelně o ničem. Takže nebýt řemeslně dobře odvedené práce, dal bych za tři.

Circle: Uzavřený kruh (2017) odpad!

Tak tohle je nejvetší agitační sračka, co jsem viděl od dob Hvězdné pěchoty, která byla alespoň armádně debilní. Dal bych tomu tak dvě hvězdy, kdybych poslechl instinkt a vypnul to před koncem, ale ne. Film končí úplně jinak, jeho pointa je naprosto jiná než celou dobu čekáte v kontextu toho, jak se tahle nudná hovadina vleče. Tohle není film o tom, jak sdílení každýho prdu na sociální síti a ztráta soukromí ničí lidem životy a jak si svůj privátní život stojí za to chránit. Tohle totiž končí poselstvím, že jen 100% otevřený život a celková ztráta anonymity a soukromí jsou cestou vpřed k lepší, zřejmě komunistické, společnosti. Obsahuje mraky nebezpečných myšlenek, např. že volby nejsou v demokracii právem ale povinností. Nejnebezpečnější film posledních 10ti let a Hanks a Watson u mě ztrácí na popularitě za to, že jsou ochotni se na takovém hovnu podílet.

Tron (1982)

Vizualne neco, co asi uz znovu nikdy neuvidime, v 80. letech to muselo byt uplne scifi. Herecky OK, par momentu mi asi v hlave zustane a diky kratke metrazi tento vylet do historie mel smysl.Dejove je to lepsi nez novodoby klon, ale je to spis jen pro zvedavce, vizualne to je hodne narocne a nic moc jineho film zas neprinesl. "Az programy budou myslet, prestanou myslet lidi."

Ukradené Vánoce (1993)

Asi jsem čekal víc? Námět a hudebně dobré a originální, vizuálně klasický Burton a devadesátky. Ale jinak příběh a postavy bohužel dost o ničem, nefunguje to pro me ani jako pohadka pro dospele ani pro deti. Vysoke hodnoceni u tohoto filmu tezce nechapu, za vse mluvi uz jen to, ze tech 76 minut se vleklo jak maraton Pana Prstenu.

Wind River (2017)

Trošku zbytečný hype zase. Drama s vraždou je to rozhodně dobré, už dlouho jsem na plátně podobnou žánrovku neviděl, na druhou stranu mi vadí dvě věci. 1) Wind River je plná žánrových klišé (pusté hory, sníh, zima, naivní policistka atd.) a 2) tohle není krimi, to je drama. Nemáte absolutně žádné indicie nadhozené nenápadně předem, nemůžete přijít na to, kdo je vrah, zápletka ani vražda nejsou sofistikované, jsou pouze debilně přímočaré. Zbytek filmu (herci režie atd.) je na úrovni špičkového filmu.

Valerian a město tisíce planet (2017)

U tohoto filmu se zas potřebovali rádoby experti na kinematografii vyblít. Faktem ale je, že film byl výrazně lepší, než co napovídá místní hodnocení. Vizuálně velmi podmanivé a originální a v hlavě mi to zůstane asi ještě dlouho. Dějově přiblblé, což je ovšem devíza všech současných komiksovek, teenage scifi a pdoobných filmů. A herecky nenadchne ale naštěstí ani neurazí. Místy to má i slušný humor. Takže ačkoliv to nedosahuje kvalit Strážců Galaxie, tak to za nimi nijak extrémně neklopýtá a nemám důvod tomu dát méně než 75%.