Earth (2007) (TV film)

Toto je opravdu fantastický přírodovědný dokument, který si zaslouží takto vysoké hodnocení. Postupně se podíváte na zvířata šech podnebných pásů. Záběry kamery jsou neuvěřitelně krásné, navíc vše komentováno hlasem kapitána Pickárda :) Přírodovědné dokumenty mám rád a toto je jeden z nejlepších, který jsem kdy viděl.

Einstein (2008)

Parádní dokument, jak provedením, tak obsahově. Zaměřeno na obecnou teorii relativity, obsahuje spoustu dobových fotek a videí, jinak rozhovory s dnešními fyziky a dalšími vědci. 90 minut je akorát, doporučuji.

Equilibrium (2002)

Film na podobném principu jako Orwelovo dílo 1984. Už jenom poselství, které film nese si zaslouží tři hvězdičky samo o sobě, to že si lidé dobrovolně píchají drogy není nic nemyslitelného, stačí se podívat na současnou Ameriku, kde se všichni nechávají krmit propagandou z televize (např. pár exotů už zvedlo svým dětem elektronický identifikační čip) a v Evropě na tom nejsme o dost líp. Christian Bale odvádí velmi dobrý výkon a z hereckého obsazení mne potěšil i Sean Bean. Nejedná se o žádný revoluční film, podobných tu již pár bylo, ale štáb odvedl svoji práci slušně a film má svoji vážnost a hloubku a rád se na něj podívám znovu. 80%

Eragon (2006) odpad!

Já prostě nemůžu jinak. Fantasy mám rád a filmy/knihy tohoto ražení mě absolutně dovádí k šílenství. 0% originality mě prostě nutí dát odpad, protože vykrádání ve fantasy je trapárna. Nehledě k tomu, že dokonce i ten Irons v tomto bijáku stojí za starou bačkoru.

Eso (1994) (pořad)

Já dám dvě hvězdy - ono totiž jde o to, že já si velmi dobře pamatuju i díly, které běžely kdysi dávno s Terezou a v té době to bylo něco. Ona byla typický puberťák (alespoň teda její role v tomto pořadu) a písničky co se tam pouštěli se různě nahrávali po domácku atd. Dneska je to už opravdu odpad!

Eternals (2021)

Už jsem viděl lepší marvelovky a rozhodně se to nevyrovná starému MCU. Charaktery nemají dostatek prostoru pro vytvoření nějakého hlubšího pouta mezi divákem a postavou, o hereckých výkonech nemluvě. Přesto to nebylo úplně špatné jako některé pokusy DC Comics na podobné téma. Když nad tím řemýšlím, tak to ve mě zanechává podobný dojem jako serie x-men. Plusem je slušná akce a velmi pěkné flashbacky do historie lidstva.

Expendables: Postradatelní (2010)

Pro mě asi nejlepší akčňák poslední doby. Expendables obsahuje perfektí hlášky (nejlepší je ale stejně rozhovor Arnolda a Slye) a perfektní akční scény. Dost mě i potěšilo když zazněla Mississippi Queen. Parádní film, ale pokud se na něj rozhodnete vyrazit do kina, nečekejte nic jiného než akčňák dle osmdesátkových tradic. 90%

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Velmi slušná pocta všem akčním hrdinům. Oproti jedničce ubylo děje a zajímavé akce, což je podstatné mínus, ale na druhou stranu už konečně hrají všichni herci alespoň pár minut a navíc je film protkán opravdu hodně odkazy na legendární filmy a geniálními hláškami. Čekal jsem tedy o něco víc, ale i toto mi udělalo velikou radost.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Tenhle film je bohužel poměrně dost o ničem a stejně jako u Harry Potter 1 u něj čekám velký potenciál v tom, co náznaky v tomto filmu znamenají pro budoucí vývoj série, který na několika střípcích a elementů z tohoto filmu rozjede podle mých očekávání slušnou show v očekávaných sequelech. Absenci děje jsem již zmínil, absenci záporného hrdiny (i když my víme kdo by měl být zcela jednoznačně novým hlavním elementem celé serie) a v podstatě nemožnost se ztotožnit s těmi kladnými (opravdu tam není normální postava?) z tohohle filmu dělá vážně problém. Strávit se to dá, hlavně díky prostředí a efektům velmi dobře zakomponovaným do toho mála z děje. Všímavější fanoušci zaznamenají několik nenápadných detailů naznačujících co nás čeká za X let. A tím jsme skončili. Bohužel. Stejně jako Rowlingová už v HP dokázala, že umí vytvořit poměrně slušné prostředí pro zcela hloupý děj, tak tady ve svém standardu pokračuje. Její problém je ten, že divákům už není 12 a tak budou čekat něco trochu víc promyšleného co v sobě nemá takové díry a po tom jak špatná a chaotická byla HP7 bych se opravdu dost divil kdyby tomu bylo tentokrát jinak. Zatím jsme v rozjezdu tak uvidíme. Objektivně bych to viděl někde kolem 70%.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Viděno původně v kině, ale hodnotím až nyní po opětovném shlédnutí v prodloužené verzi na BR. Nízkému hodnocení úplně nerozumím ale shrnul bych to následovně. O vizuální podmanitosti a nákladnosti filmu se není potřeb příliš rozepisovat, kouká se na to zkrátka dobře a je to točené na profesionální úrovni. To platí i o hercích, kameře, hudbě a režii. Takže jediné na co je možné remcat je scénář, nicméně ani tam bych si nedovolil příliš kritizovat. Od prvního dílu se zápletka dost posunula ke konkrétním věcem a atmosféra dost zhoustla. Děj postavený na přátelství a lásce versus manipulaci ve jménu vyšších principů mi přijde naprosto adekvátní a podkladová linka kolem původu Credence spolu se závěrečným twistem mi přijde na poměry dnešní produkce nadprůměrně dobrá. Dokonce si dovolím tvrdit, že je výrazně lepší než v prvním díle, kde jsem měl k ději skutečně velké výhrady. A aby toho nebylo málo, tak jestliže děj skutečně bude prokládat historické dějiny tak jako doposud naznačuje (flashback na Titnaic byl podle mě super), tak si dějové linky ve Fantastických zvířatech budu vážit výrazně více než v Harry Potterovi, kde se podle mě jednalo o relativní blbost (což je utlumeno faktem, že se nejedná o serii pro dospělé). Pokud bych to porovnal s ostatními blockbustery je scénář zhruba o jeden řád duchaplnější než novodobé Marvel, Star Wars a jiné filmy. Haters gona hate a zbytek si snad dokáže užít 2 hodiny zábavy v kouzelnickém světě.