The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Konečně kriminálka, která je autentická. Zapomeňtě na bílé pláště, podpatky a 100násobný zoom fotky a její doostření. Ve wire se jede všechno podle skutečnosti, policejní práce je dřina, nadřízení mají zájem jen o šplhání v kariérním žebříčku a drogová mafie má mnohem víc peněz a lepší pristředky než policie. A navíc ještě k tomu není hloupá. Tenhle seriál si zaslouží hodně velké uznání. 100%

Úkryt (2002)

Dobrá kamera a Whitaker. Napětí se dalo místy krájet, ale nepodařilo se mi úplně stělesnit s postavami. Lepší thriller, ale na maximum to tedy není.

Zaklínač (2002) (seriál)

Vracím se k tomu s odstupem času a hlavně po existenci stejnojmeného seriálu od Netflixu. Tohle bylo opravdu mnohem horší než Netflixová verze a laťka jde výrazně dolů, nicméně pořád bych to neshazoval do naprostého mínusu, protože to svoje kouzlo mělo.

Znamení (2002)

Pro mě se jedná o skvělé drama, které se lehce dotýká hororu. Mimozemšťany mám rád a tenhle film je umí podat opravdu dobře. Chvílema mi to připadalo jako Vetřelec - neustále máte strach z něčeho, co skoro celý film není vidět. U některých scén mi vážně mrazilo v zádech, což se mi nestává zas až tak často. Mel Gibson opět podává perfektní výkon a já musím uznat, že si znamení klidně s chutí pustím ještě několikrát. 90%

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Tohle je opravdu, opravdu dobrý válečný film Akce, napětí, psychika, všechno v něm je. Ridley zase odvedl dokonalou práci, herci jsou neuvěřitelně důvěryhodní ve svých rolích, celý film je neskutešně autentický, syrový, tvrdý a bez kompromisů. O jeho kvalitách snad vypoví hodně i to, že se v české armádě pouští jako instruktážní video. 100%

Hannibal (2001)

Moc kladné ohlasy tu k Hannibalovi nejsou, nicméně modrou si film nezaslouží. Podle mého dávají lidé málo hvězdiček protože od pokračování Jehňátek čekali víc. Hopkins je charismatický jako vždy a táhne film. Julianne Moore se snaží a její výkon také není vůbec špatný. Slabinou filmu je děj, který patří mezi průměr. Z tohoto děje se totiž prakticky nedá vytáhnout pořádné napětí, nicméně závěr na chatě je pětihvězda :) Slabší než Jehňátka, nicméně stále se jedná o koukatelný film a to i vícekrát. 75%

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Úvodní Potter, pozdější díly jej většinou kvalitativně předčí, na Kámen mudrců je ale nutné se dívat i trochu jinak. Hlavní herci jsou tu vlastně ještě děti a na svůj věk a především zkušenosti hrají více než obstojně. Dále to byl první Potter, tedy něco nového, a především svoji vizuální a hudební stránkou byl vyjímečný. A tento první film je taky jako jediný čistě dětský a pohádkový. Se svým tehdejším největším rivalem, Pánem Prstenů, se ale opravdu srovnat nedal. 80%

Jurský park 3 (2001)

Kravina, Sam Neill se nehal upsat do zhovadilosti. Logické chyby, zápletka nivní a přihlouplá, scénař podezřelý a herci nic moc a i ti dinosauři by mohli vypadat lépe. Ale abych nekřivdil, nekoukatelný film není, atmosféra jakž takž funguje a zábavně v těch 92 minut uteče. No na vícero shlédnutí to opravdu není. 50%

Kdo hulí, ten umí (2001)

Jasně tenhle fil je hloupý a ptomý, ale já se bavím. Je to béčkový škvár, ale pokáždý kdž si ho pustím, tak mi zvedne náladu, takže 60%

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

To je hrozná blbost, až to hezký není. Bohužel to nefunguje ani jako béčko, protože akční scény sahají daleko za hranici trapnosti. Takže se vlastně jedná o céčko...