Sociální síť (2010)

Když jsem vyrazil na The Social Network do kina, rozhodně jsem si nevybral tento film, protože by byl o Facebooku. Vybral jsem si ho především ze zvědavosti na Davida Finchera a taky Jessieho Eisenberga (který se mi moc líbil v Zombielandu). "Ten film o facebooku" jak se mu říká pro neznalé anglické výslovnosti, zcela splnil mé očekávání. Potvrdil kvality Davida Finchera i Eisenberga. Myslím si že nebylo nezbytné obsazovat Justina Timberlakea. Prostě ho nemusím. The Social Network mě určitě nezklamal. Bohužel na pět hvězdiček to nestačí.

Habermannův mlýn (2010)

Skvěle vybraný příběh pro zfilmování, parádní atmosféra podkreslena výbornou hudbou, moc se mi líbil také Jan Hrušinský, Ben Becker a samozřejmě Karel Roden. I když děj nebyl přesně podle pravdy, tento film je pro mě jedním z nejlepších v roce 2010.

Gran Torino (2008)

Mám prostě rád ty dramata o starých lidech, kteří stále mají pro co žít. Walt Kowalski měl i pro co umřít. A odchod to byl opravdu důstojný. Clint ukázal že umí, zarežíroval, zahrál, zazpíval, a mě nadchl. Tento film se řadí mezi mé nejoblíbenější filmy vůbec. 97%

V zajetí rychlosti (2005)

Další skvělé "stařecké" drama. Sarkastický Anthony Hopkins, který si sám vyrábí své vysokorychlostní pláště, sem padl jako ulitý. Kdyby tento film nebyl podle pravdy, dal bych mu hvězdičky 4, protože by se mi děj zdál trochu nereálný. Že by důchodce na stará kolena cestoval po světě a překonával rychlostní rekordy? Bohudík je to film podle pravdy, 5 hvězdiček ho tedy nemine. 85%

Temný rytíř (2008)

Asi nejsem jediný, koho nový Batman mile překvapil. Je veliká škoda že Heath Ledger už si dalšího Jokera nezahraje. Joker byl prostě úžasný, ty výrazy, ten smích, ta posedlost. Tomuhle filmu těch 5 hvězdiček dát prostě musím. Ale i zde jsem si našel věc která se mi nelíbí. Nejsem lékař, ale myslím si, že člověk který by vypadal jako Harvey Dent po požáru nemůže dál žít. Ale jinak tleskám.